۳۰۰ راهنمای گردشگری به یزد سفر می کنند

فرداد پرواز

10 بهمن 1395


۳۰۰ راهنمای گردشگری از ۴۵ کشور جهان پس از شرکت در کنوانسیون سالانه راهنمایان گردشگری در تهران، به استان های مختلف از جمله یزد سفر می کنند.

به گزارش تابناک یزد ، نایب رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری یزد در این زمینه اظهار داشت: مهمانان کنوانسیون جهانی راهنمایایان گردشگری که امسال به میزبانی کشور ایران برگزار می شود، از هفته گذشته وارد کشور شده اند و قبل از برگزاری همایش سالانه در تهران، از مناطقی از استان البرز بازدید کرده اند.

حسین دهقان منشادی بیان کرد: قبل از برگزاری همایش در تهران، سفر به استان های قزوین، زنجان و همدان در برنامه این گروه است و پس از آن استان های فارس، یزد و اصفهان در برنامه سفر قرار گرفته اند.

وی عنوان کرد: نخستین گروه از این مهمانان شامل ۱۳۰ نفر در روزهای چهارم و پنجم بهمن ماه وارد کشور شده اند و بقیه مهمانان نیز به تدریج به کنوانسیون خواهند پیوست.

دهقان منشادی افزود: از آنجا که قرار است شرکت کنندگان در این کنوانسیون از مناطق مختلف کشور از جمله قزوین، البرز، زنجان، شیراز، یزد و اصفهان بازدید کنند، برخی از اعضای هیئت مدیره فدراسیون راهنمایان تور گردشگری از استان البرز و تپه ازبکی و کاروانسرای شاه عباسی کرج بازدید کرده اند.

دبیر اجرایی کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری در استان یزد بیان کرد: در استان یزد نیز شرایط برای میزبانی از راهنمایان گردشگری فراهم است و این استان آماده میزبانی از ۳۰۰ راهنمای گردشگری ،از ۴۵ کشور جهان است.

دهقان منشادی یادآور شد: در جلسات مختلفی با مسئولان استان به ویژه مسئولان شهرداری و میراث فرهنگی و ... تلاش شده مقدمات سفر به این استان به خوبی فراهم شود تا یزد بتواند از هر لحاظ میزبانی شایسته ای از راهنمایان گردشگری کشورهای مختلف جهان داشته باشد.


http://tnews.ir