راهنمای سفر در تعطیلات کریسمس

راهنمای سفر در تعطیلات کریسمس

اگر در ایام کریسمس قصد تجربه ی یک سفر فراموش نشدنی دارید، از راهنمای 2 سفر استفاده کرده و مقصد خود را انتخاب کنید. ما برای هر میزان بودجه ای، ایده ای داریم.

پیشنهادی برای شب زنده دار ها: آمستردام، هلند

زندگی شبانه درآمستردام فوق العاده است. کافه های رؤیایی در مجاورت کانال، مردم اهل دل را جذب خود می کنند. انواع موسیقی از هیپ هاپ گرفته تا سنتی توسط دی جی ها پخش می شود. شهر به قدری در ساعات خارج از اداری زنده است که پست شهردار رسمی مخصوص شب از سال 2002 ایجاد شده است و امروزه شهرهای دیگر مثل برلین یا نیویورک نیز آمستردام را الگوی خود قرار داده اند. بهترین زمان برای سفر به هلند ماه فوریه است، وقتی که شب ها هنوز بلند هستند و شهر آن رخوت بعد از کریسمس را ندارد.

2safar

پیشنهادی برای آفتاب پرستان: قناری بزرگ، جزایر قناری، اسپانیا Gran Canaria

با دمای حدود 20 درجه ی سانتی گراد در ارتفاعات و 19 درجه کنار دریا و هفت ساعت آفتاب کامل روزانه در ماه ژانویه، هیچ مکانی بهتر از جزایر قناری برای این ایام وجود ندارد. پروازهای مختلف و هتل هایی با انواع طیف قیمت به شما حق انتخاب زیادی می دهد. هر زمان که از ساحل خسته شدید، بدون طی مسافت زیاد به کوهستان زیبا دسترسی خواهید داشت.

2safar

پیشنهادی برای شکموها: پیادمونت، ایتالیا، Piedmont

این شهر زادگاه غذاهای خوشمزه است. پس از گردش در روستاهای قرون وسطایی این منطقه، به کافه های کوچک خانوادگی بروید وغذاهای لذیذ و ارزان نوش جان کنید. پاستا های عالی، پنیرهای خانگی و کیک های فندقی محلی تجربه هایی فراموش نشدنی هستند. اگر عاشق ترافل هستید، هنگام گردش در جنگل های پیادمونت در جستجوی قارچ های مخصوص و گران قیمت ترافل باشید. بازارچه ی جهانیAlba White Truffle سالانه در این منطقه در فصل پاییز برگزار می شود. با این وجود، سفر در فصل بهار لذت بخش تر است. در بهار درختان فندق غرق شکوفه هستند، تاکستان ها گل داده اند و سر آشپزها وقت بیشتری برای تهیه ی غذاهای خوشمزه دارند.

2safar

پیشنهادی برای دوستداران علم: ایسلند

هر گردشی در اینجا شبیه به یک تجربه ی علمی است. از بخاری که از رودخانه های آب گرم بر می خیزد تا فوران غیر منتظره ی چشمه های آب معدنی و نور سبز اثیری که به لطف قوانین فیزیک آسمان شب را زینت می بخشد. در هیچ جای دیگردنیا علم به این زیبایی به تصویر کشیده نشده است. سنگ ها و کوه های آتش فشانی و یخ های شناورو امکان غواصی بین صفحات زمین شناسی، ذهن دوستداران علم را به جشنی بی نظیر می برد. اگر می خواهید نورهای شمالی را تماشا کنید، شب های بلند ماه ژانویه بهترین زمان برای سفر به ایسلند است.

2safar

پیشنهادی برای ماجراجویان: مالاوی، آفریقا Malawi

مالاوی یکی از کوچک ترین و رشد نیافته ترین کشورهای آفریقاست و تعداد توریست هایی که به این کشور سفر می کنند محدود هستند. با این وجود ماجراجویان از سفر به این کشور لذت خواهند برد چون مناطق کشف نشده و دست نخورده ی زیادی درآن وجود دارد. جایی که حتی به اینترنت و تلفن دسترسی نخواهید داشت. سواحل سفید دریاچه ی مالاوی برای استراحت در بین اکتشافات شما مناسب است اما زیاد به آب نزدیک نشوید چون پر از سوسمار است. شرکت های سافاری در مالاوی شروع به کار کرده اند، بنابراین حالا دیگر زمان مناسبی برای سفر به این کشور جادویی و تجربه ی حیات وحش بکر آن است. ماه های آپریل و می بهترین زمان برای سفر به این کشور است چون هوا گرم شده و هنوز از بارش های موسمی خبری نیست.

2safar