راهنمای تجربه یک پرواز راحت

راهنمای تجربه یک پرواز راحت

آیا از اینکه پس از یک پرواز طولانی و یا کوتاه با قیافه ای به هم ریخته و ژولیده از هواپیما خارج می شوید ناراضی هستید؟ تجربه ی چند ساعت حضور در هواپیما همیشه راحت نیست و پرواز درجه یک برای بیشتر مردم یک فانتزی محسوب می شود. اگر احساس ناخوشایندی پس از پرواز دارید و مایل هستید هنگام خروج از هواپیما و قدم گذاشتن به فرودگاه شاداب و شیک به نظر برسید خواندن این مقاله به شما کمک زیادی خواهد کرد. ما در2Safar راهکارهای مفید برای شما در جهت تجربه ی یک پرواز راحت و در عین حال سرحال بودن در پایان سفر داریم. با ما همراه باشید.

2safar

1. کیف آرایشی بهداشتی

اهمیت مسواک و خمیر دندان نباید دست کم گرفته شود. این دو آیتم حتماً باید در کیف آرایشی بهداشتی شما وجود داشته باشد. در برخی پرواز های طولانی با ایرلاین های معروف، مسواک و خمیر دندان به شما داده می شود. سایر چیز هایی که بهتر است در کیف خود داشته باشید کرم مرطوب کننده، عطر یا افترشیو، مطوب کننده ی لب، تیغ ریش تراش، گوش گیر، قطره ی چشم و چشم بند است. خیلی از وسایل آرایشی بهداشتی یک نسخه ی کوچک مسافرتی دارند که بهتر است آن را تهیه کنید. این کیف را در ساک دستی یا چمدان کابین خود بگذارید. وسایلی که ممکن است ساده و بی اهمیت به نظر بیایند، دنیایی تفاوت ایجاد می کنند. شما با استفاده از این وسایل با چهره ای بشاش و بویی خوش از هواپیما خراج می شوید و خودتان احساس خیلی بهتری خواهید داشت.

2safar

2. بالش راحت

اگر پرواز شما طولانی است، پس همراه داشتن بالش راحت و نرمی که متعلق به خودتان است کمک زیادی به راحتی و خواب شما می کند. چنان چه در طول پرواز استراحت کافی داشته باشید، هنگام خروج از هواپیما خیلی سرحال تر و شاداب تر خواهید بود. حتی اگر ایرلاین بالش در اختیار شما می گذارد باز هم بالش شخصی شما که با آن راحت هستید اولویت دارد.

2safar

3. جوراب های کاملاً نرم

جوراب های سبز بد رنگ و بی کیفیت مجانی هواپیما را فراموش کنید و جوراب های نرم خود را به همراه ببرید. کفش هایتان را حتماً در بیاورید و جوراب تمیز و نرم خود را بپوشید. پوشیدن جوراب راحت و به پا نداشتن کفش ها در تمام مدت پرواز یکی از مهم ترین کارهایی است که می توانید جهت راحتی خود در هواپیما انجام بدهید.

4. لپ تاپ ایر مک بوک اپل

یک لپ تاپ بسیار سبک وزن و باریک پرواز طولانی شما را تبدیل به تجربه ای لذت بخش و مفرح خواهد ساخت. بر روی لپ تاپتان فیلم های مورد علاقه ی خود را تماشا کنید و یا حتی به سازمان دهی عکس های شخصی خود بپردازید. می توانید موسیقی گوش کنید یا به کارهایتان مشغول شوید. وقت گذرانی با لپ تاپ سر شما را حسابی گرم می کند و زمان زود می گذرد. به این شکل وقتی از هواپیما پیاده می شوید کسل و بی حوصله نخواهید بود.

2safar

5. شکلات های لوکس

چه سفر شما کوتاه باشد و چه طولانی، شکلات های مرغوب کیفیت سفر شما را بالا می برند. در سفر کوتاه احتمال دارد هیچ پذیرایی در طول پرواز صورت نگیرد. پس همراه داشتن شکلات آن هم از برند مورد علاقه تان برای جلوگیری از ضعف و گرسنگی ضروری است. در سفر های طولانی شکلات روحیه ی شما را شاداب نگه می دارد و حس خیلی بهتری در شما ایجاد می کند. در خوردن شکلات زیاده روی نکنید و در عین حال همیشه شکلات خوب در کیف خود داشته باشید.

2safar

6. شال زخیم و پشمی

شال ممکن است یک آیتم زنانه تلقی شود اما نوعی ضخیم و پشمی آن باید در چمدان کابین همه موجود باشد. می توانید از این شال به عنوان پتو استفاده کنید و پتوهای هواپیما که چندان هم گرم نیستند را کنار بگذارید.ضمن اینکه در سفرهای کوتاه ممکن است اصلاً پتو در اختیار شما قرار نگیرد و داخل کابین احساس سرما کنید. شال زخیم در این گونه مواقع یک نعمت محسوب می شود.

2safar

7. آی پاد یا MP3 player

اگر ترجیح می دهید به ترانه های مورد علاقه ی خود گوش دهید و مجبور به انتخاب موسیقی های رادیوی ایرلاین نباشید، حتماً آی پاد یا هر وسیله ی پخش موسیقی دیگری که دارید همراه ببرید. به جز موسیقی می توانید به کتاب های صوتی، سخنرانی و برنامه های ی سرگرم کننده ی مورد نظرتان گوش دهید. به این شکل زمان خیلی زودتر می گذرد و شما کمتر کسل و خسته می شوید. سعی کنید هدفون خوب و مجهزی برای سفرهایتان به همراه داشته باشید که هم کیفیت پخش خوبی داشه باشد و هم صداهای اضافی محیط را فیلتر کند. به این شکل بدون اذیت شدن از سر وصدای بیرون و گریه ی کودکان، در دنیای آرامش بخش خود فرو می روید و به ترانه یا برنامه ی مورد علاقه ی خود گوش می دهید.

2safar

8. کتاب جذاب و خواندنی

شاید برایتان پیش آمده باشد که کتاب بسیار جذابی بخوانید و اصلاً نتوانید آن کتاب را کنار بگذارید مثل یک کتاب جنایی، معمایی یا عشقی که کنجکاوید هر چه زودتر سرنوشت قهرمانان داستان را بدانید. همراه داشتن چنین کتابی در سفر عالی است. در پرواز های طولانی که زمان نمی گذرد، خواندن کتاب به شما کمک می کند طوری غرق داستان شوید که گذشت زمان را فراموش کنید. اگر همراه بردن کتاب به خاطر حجم و وزن آن برایتان مشکل است یک کیندل (کتاب خوان الکترونیکی) خریداری کرده ودر آن هزاران کتاب ذخیره کنید.

2safar