راز های دیزنی لند- نکات جالبی که کمتر کسی در مورد این شهر بازی محبوب می داند - قسمت اول

راز های دیزنی لند- نکات جالبی که کمتر کسی در مورد این شهر بازی محبوب می داند - قسمت اول

والت دیزنی، خالق شهر بازی دیزلی لند، زندگی افسانه ای و مرموزی داشت. او عاشق معما بود و تمایل داشت ویژگی هایی مخفی به کار هایش بیفزاید، چیز هایی که کشف کردنشان دشوار باشد. مثلاً تعداد زیادی تخم مرغ مخصوص عید پاک در دیزنی لند مخفی هستند و جزئیات مرموز زیادی در طراحی این پارک رعایت شده است که از نظر اغلب مردم نادیده می ماند. بسیاری از ویژگی های مخفی برای القای حس ناب کنجکاوی کودکی است. کودکان عاشق حل معما و پیدا کردن راز ها و گنج های مخفی هستند. بزرگسالان نیز با تجربه ی چنین احساسی می توانند بار دیگر به دنیای کودکی بار گردند و لذت های آن دوران را تجربه کنند.

در این مقاله برخی راز ها و ویژگی های مخفی دیزنی لند را شرح می دهیم. اما این فقط بخش کوچکی از معما های دیزنی لند است. هیچ کس نمی داند والت دیزنی چه چیزی برایش مخفی کرده است تا روزی پیدا کند!

2safar

دیزنی لند همیشه رایحه ی مطبوعی دارد.

اگر گرمای ظهر تابستان کالیفرنیا و آن همه آدمی که در دیزنی لند هستند را در نظر بگیرید انتظار بو های نا مطبوع زیادی را خواهید کشید. با این وجود دیزنی لند همیشه خوش بو است. خلاقان با هوش این شهر بازی فکر همه جا را کرده اند و می دانند بوی نا مطبوع تا چه حد می تواند مخل لذت و شادی بازدید کنندگان باشد. ضمن اینکه یک سرزمین رؤیایی چون دیزنی لند همیشه باید بوی خوبی بدهد تا حتی یاد آوری خاطرات همراه با آن بوی خوش باشد. بنا براین با کمک دستگاه اسملایزر یا تولید کننده ی بو، رایحه ی خوش و خاطره انگیزی در فضای پارک پخش می شود. حتی اگر بعد از مدتی به عکس هایتان در دیزنی لند نگاه کنید به طرز عجیبی این بو را به یاد خواهید آورد زیرا هیچ چیز به اندازه ی بو در خاطر انسان نقش نمی بندد.

2safar

همه ی کارکنان پارک انسان نیستند، برخی از آن ها موجودات پشمالوی ملوسی هستند!

صد ها گربه ی پشمالو در دیزنی لند زندگی می کنند و اغلب بازدید کنندگان پارک آن ها را دوست دارند و بخشی از زیبایی های این شهر بازی به شمار می آورند. جالب است بدانید حضور این گربه ها در پارک اتفاقی نیست و آن ها گربه ی بی خانمان نیستند. به خوبی از گربه های پارک مراقبت می شود و این موجوات شاد و شیطان نیز به خدمت موش ها و سایر جانور های مزاحم می رسند. آن ها بخشی از تیم خدماتی میکی هستند!

2safar

آیتم های ممنوعه ای در دیزنی لند وجود دارد که به ایجاد جو سالم کمک می کند.

چیز هایی که شما می توانید از فروشگاه های شهر بازی خریداری کنید محدود هستند. در واقع نه تنها نوشیدن الکل در سرتاسر شهر بازی ممنوع است، بلکه جویدن آدامس نیز ممنوع می باشد. آدامس به سختی تمیز می شود و مسئولان دیزنی لند می خواهند آن جا را تا حد امکان تمیز نگه دارند.

2safar