رازهای کاهش وزن در تعطیلات

رازهای کاهش وزن در تعطیلات

سفر و تعطیلات هر چقدر با لذت همراه باشد و از همه نظر عالی پیش رفته باشد، آن لحظه ای که در پایان سفر روی ترازو می روید و می بینید چند کیلو وزن اضافه کرده اید، ممکن است تمام شادی تان زائل شود. در این مقاله راهکارهایی به شما معرفی خواهیم کرد که کمک می کند در سفر کالری بسوزانیم و از چاق شدن جلوگیری کنیم. با 2Safar همراه باشید.

صبح ها بیشترین فعالیت را داشته باشید.

به جای خوابیدن تا دیروقت سعی کنید صبح زود تر برخاسته و از صبح خود نهایت استفاده را بکنید. صبح های خود را مفید بگذارنید و استراحت را به بعد از ظهر و عصر واگزار کنید. به این شکل می توانید صبحانه ای مقوی خورده و بر اثر فعالیت کالری زیادی نیز بسوزانید.

2safar

قدم بزنید و پیاده روی کنید.

جدا از بحث لاغر ماندن و سوزاندن کالری های اضافی، پیاده روی بهترین روش برای آشنایی با مقصد است. شما خیابان ها و کوچه ها را کشف خواهید کرد، با مردم محلی آشنا خواهید شد و حس و حال زندگی در آن محل را درک می کنید. مسیر پیاده روی خود را از قبل مشخص کرده و رستوران هایی که سر راهتان قرار دارد بررسی کنید. می توانید جایی را از قبل برای خوردن اسنک، آبمیوه و یا ناهار در مسیر پیاده روی خود انتخاب کنید. به این شکل چیزی هست که چشم به راهش باشید و از پیاده روی خود بیشتر لذت را خواهید برد.

2safar

یک فعالیت شاد و پر تکاپو را برای تعطیلات خود انتخاب کنید.

ورزش در سفر خیلی هیجان انگیز است. اگر به اسکی، شنا، موج سواری یا دورچرخه سواری علاقه مند هستید اما در زندگی روزمره ی خود فرصتی برای این فعالیت ها نمی یابید، سفر بهترین وقت برای این قبیل کارهاست. به جز ورزش هایی که نام بردیم قایق رانی در قایق های پارویی، اسکیت، کوهنوردی و دو نیز می تواند در لیست فعالیت های سفر شما قرار بگیرد.

2safar

در سفرهای جاده ای هر دو ساعت یک بار توقف کنید.

بهترین لحظات سفر های جاده ای در اتومبیل شکل نمی گیرد حتی اگر در زیباترین جاده رانندگی کنید و بهترین مناظر را ببینید. این لحظات فوق العاده زمانی رقم خواهند خورد که شما اتومبیل را متوقف کنید، به دل مناظر بروید و زیبایی ها را از نزدیک ببینید. سعی کنید هنگام پیاده شدن کششی به بدن خود بدهید یا با نرمش های سبک بدتنتان را از خشکی چند ساعت یک جا نشستن خارج کنید. بد نیست اگر منظره ی زیبایی دورتر از جاده قرار دارد سری به آنجا بزنید و به این بهانه پیاده روی نیز کرده باشید.

2safar

میان وعده های مضر را کم کنید و صبحانه و ناهار را مفصل بخورید.

سعی کنید صبحانه تان تا حد امکان کامل و مفصل باشد. اینطوری وسط صبح هوس خوردن بستنی یا یک خوراکی پر کالری دیگر نخواهید کرد. ناهار را نیز به همین شکل مفصل صرف کنید تا مدتی طولانی سیر بمانید. برای شام به یک سالاد مقوی اکتفا کنید و زودتر به رخت خواب بروید. اگر فاصله ی شام تا خوابیدن شما زیاد باشد ممکن است دوباره گرسنه شوید.

2safar

به داخل آب بروید.

به جای آن که شنا و آب بازی فرزندان خود را از ساحل تماشا کنید، خودتان تن به آب بزنید و لذت شنا را تجربه کنید. حتی اگر شنا بلد نیستید، همان آب بازی در قسمت کم عمق دریا یا استخر نوعی ورزش و فعالیت محسوب می شود و کمک می کند در طول تعطیلات وزن اضافه نکنید. ضمن اینکه در جریان این آب بازی ها، شادی و شیطنت کودکانه ای را نیز تجربه خواهید کرد که ارزشش را دارد.

2safar

در بازی های دسته جمعی شرکت کنید.

لازم نیست ستاره ی بسکتبال یا والیبال باشید که حتماً در این بازی های لذت بخش شرکت کنید. با هر میزان مهارتی که دارید به بازی های دسته جمعی بپیوندید و شادی، هیجان و در کنار آن سوزاندن کالری های اضافی سفر را تجربه کنید.

2safar

بادبادک بازی کنید.

تفریحات ساحل به شنا و ورزش های آبی ختم نمی شود. شما می توانید با هوا کردن بادبادک نه تنها فعالیتی مؤثر داشته باشید، بلکه به کودک درون خود نیز فرصت دهید ابراز وجود کند و بار دیگر شادی بی پیرایه ی کودکی را تجربه کنید. جنب و جوش و هیجانی که در بادبادک بازی هست، در کمتر فعالیتی یافت می شود.

2safar

در دل اقیانوس به غواصی بپردازید.

غواصی یکی از بزرگ ترین لذات زندگی است و کسانی که تجربه اش کرده اند می دانند این ورزش هیجان انگیز چه حس و حالی دارد. شنا در کنار جانوران آبزی و ماهیان رنگارنگ در کنار شنا و فعالیت می تواند یک تعطیلات فوق العاده را برای شما رقم بزند. اگر در پایان تعطیلات متوجه شوید که بدن شما بهتر از سابق است تمام لذات سفر برایتان دو چندان خواهد شد.

2safar

طلوع و غروب خورشید را از دست ندهید.

در تعطیلات ساحلی سعی کنید هنگام طلوع و غروب در کنار دریا حضور داشته باشید و روح خود را در انوار نارنجی خورشید شستشو دهید. تماشای این مناظر در کنار دریا همچون رؤیایی فراموش نشدنی هستند. ضمن اینکه به این بهانه در ساحل قدم می زنید و به بدن خود فعالیت می دهید.

2safar

یک ورزش جدید مثل گلف یا تنیس را بیاموزید.

اگر آشنایی با این ورزش ها ندارید، سفر بهترین زمان برای تمرین و یادگیری این تفریحان لذت بخش است. اکثر هتل های لوکس به زمین تنیس و گلف مجهز هستند و شما به عنوان مهمانان هتل می توانید از این امکانات به طور رایگان استفاده کنید. حتی اگر بخواهید کمی بیشتر هزینه کنید می توانید یک مربی بگیرید تا اصول این ورزش ها را به شما آموزش دهد. در پایان تعطیلات نه تنها لذت برده اید و وزن اضافه نکرده اید، بلکه از یادگیری مهارتی جدید احساس بسیار خوبی خواهید داشت.

2safar