دیدنی های تایوان

فرداد پرواز

دیدنی های تایوان

تایوان کشوری متشکل از چندین جزیره است که در شرق کشور چین قرار دارد و به لحاظ سیاسی وضعیتی پیچیده دارد و در عین داشتن حکومت داخلی مستقل، به نوعی جزئی از خاک جمهوری خلق چین محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم دیدنی ترین نقاط تایوان را به شما معرفی کنیم. با2Safar همراه باشید.


بازار شب شی لین

این بازار که در شمال تایپه قرار دارد روح زندگی تایوانی را در خود جا داده است. بازار شب با بازار روز کاملاً متفاوت هستند. در حالی که در بازار روز مردم به خرید مواد غذایی می پردازند، در بازار شب به دنبال تفریح، خوردن اسنک و نوشیدنی و در واقع وقت گذرانی هستند. زندگی شبانه در این بازار از ساعت 6 عصر شروع می شود و ممکن است تا 3 صبح نیز ادامه داشته باشد. در آخر هفته ها بازار عملاً تا صبح باز است. این بازار از دیدنی ترین نقاط تایوان محسوب می شود و مورد علاقه ی توریست ها از سرتاسر جهان است.

@val3


گذرگاه تاراکو

تاراکو در لغت به معنای زیبا است هر چند کلمه ی زیبا به خوبی قادر به توصیف این منطقه از تایواننیست. توریست ها می توانند با قطار یا یک پرواز سی دقیقه ای از تایپه به این منطقه سفر کنند و این شگفتی طبیعی را از نزدیک ببینند. یک تور اتوبوسی مسافران را در امتداد 19 کیلومتری این گذرگاه جا به جا می کند و توقف هایی نیز دارد تا به مسافران این امکان را بدهد از تونل ها پیاده عبور کرده و از تماشای مناظر لذت ببرند و همچنین عکس های یادگاری بیندازند.

@val3


جزیره ی ارکیده

این جزیره ی کوچک در حدود شصت کیلومتری جنوب شرق تایوان قرار دارد و محل زندگی مردم محلی یا طایفه ی یامی است. جزیره ی ارکیده یکی از معدود نقاط موجود در تایوان است که در آن رسوم سنتی مردم محلی همچنان پابرجا مانده است. توریست ها می توانند در هتل های جزیره اقامت کنند یا از قبل هماهنگی کرده و برای اقامت به خانه های سنتی یامی ها بروند. علاوه بر رسوم سنتی، جزیره ی ارکیده ویژگی های منحصر به فردی دارد که در هیچ نقطه ی دیگری از جهان مشاهده نمی شود. ضمن اینکه صخره های مرجانی بسیار زیبای جزیره محلی مناسب برای غواصی می باشد.

@val3


تایپه 101

تایوان منطقه ای بسیار مدرن است و ساختمان های باشکوه دارد. برج تایپه 101 دومین برج مرتفع دنیا محسوب می شود. این آسمان خراش با شکوه 509 متر یا در واقع نیم کیلومتر ارتفاع دارد و زمانی که در سال 2004 افتتاح شد مرتفع ترین ساختمان عصر خودش بود. تایپه 101 نماد فرهنگ چینی نیز محسوب می شود و در معماری آن از گیاهان ساختمان های سنتی چینی الهام گرفته شده است. اگرچه در تایوان گاهی زلزله رخ می دهد اما برج تایپه 101 از آسیب های زلزله در امان است زیرا از مقاوم ترین ساختمان های ضد زلزله ی دنیا محسوب می شود. برج تایپه 101 شامل آپارتمان های اداری و مراکز خرید می شود و به پارکینگ بزرگی نیز مجهز است. این برج به نوعی نماد کشور مدرن تایوان است.

@val3