دیدنی ترین نقاط اروپا : 9 مکانی که نباید از دست بدهید - قسمت دوم

دیدنی ترین نقاط اروپا : 9 مکانی که نباید از دست بدهید - قسمت دوم

ما از هر یک از معروف ترین شهرهای اروپا یک نقطه ی دیدنی را برای تان برگزیده ایم و یک هتل در نزدیکی آن مکان به شما معرفی می کنیم تا از این سفر سریع السیر خود بیشترین استفاده ی ممکن را ببرید. این ها 9 نقطه ی برتر دیدنی در اروپا هستند، پس بشتابید!

مکان دیدنی دوم: کالج ترینیتی، دوبلین

اتاق دراز یکی از جذاب ترین و تماشایی ترین نقاط کاج ترینیتی به شمار می رود. کالج ترینیتی به عنوان قدیمی ترین دانشگاه ایرلند، همچنان بازدید کنندگان زیادی دارد که جلب بنای عظیم، محوطه ی زیبا و تاریخچه ی غنی آن می گردند. تاثیر گذارترین قسمت این کالج، لانگ روم یا همان اتاق دراز است که از قدیمی ترین کتابخانه های دوبلین به شمار می رود. طبقات کتابخانه ی آن از کف تا سقف امتداد دارند و آکنده از هزاران جلد کتاب کمیاب هستند و اینجا را در کنار انبارخانه ی گینس در دوبلین به یکی از پر بازدید ترین نقاط ایرلند مبدل کرده اند. مشهورترین نسخه ی خطی موجود در این کتابخانه، کتاب کیلز است که شامل چهار انجیل عهد جدید همراه با نوشتارهای مختلف متون دیباچه و جداول مرتبط با آن می‌باشد. این کتاب اغلب برای بازدید عموم در نمایش می باشد.

2safar

اقامتگاه پیشنهادی:هتل ترینیتی کپیتال

هتل ترینیتی کپیتال یک انتخاب بی نظیر برای اقامت در مرکز شهر دوبلین به شمار می رود و درست در مجاورت کالج ترینیتی واقع شده است. این هتل 195 اتاقه به سبک خاورمیانه با پارچه های گرانقیمت، رنگ های گرم و کف پوش های صیقل خورده دکور شده است. سبک خاص آن را به ویژه در رستوران هتل، کافه قاهره، می توان مشاهده کرد که نور پردازی جالبی در کنار قالی ها و صنایع دستی شرقی دارد. اتاق های هتل نیز رنگ آمیزی روشنی دارند و در عین حال از تلویزیون های مدرن، تخت های راحت و طراحی با مزه ای برخوردارند. از ویژگی های دیگر هتل می توان به مرکز ورزشی کوچک، حیاط داخلی و بار تفریحی اشاره کرد.

2safar

مکان دیدنی سوم: قصر سلطنتی سنت مارکس ، ونیز

سنت مارکس در اوایل قرن نوزدهم به کلیسای جامع این شهر بدل شد. این مکان با وجود پنج گنبد، موزاییک های طلاکاری شده و نمای خیره کننده، یکی از چشمگیر ترین و شگفت آورترین دستاوردهای معماری بیزانسی به شمار می رود و بدون شک دیدنی ترین نقطه ی توریستی شهر ونیز می باشد. ورودی اصلی کلیسا از پیاتزا سن مارکو است که در آنجا دیدنی های اصلی شهر نیز واقع شده اند، از جمله کامپانیل، برج ساعت، و موزه ی کورر. در هنگام مد آب، پیاتزا گاهی تا مدت ها به زیر آب فرو می رود اما پل هایی برای این ناحیه طراحی شده است که بازدید کنندگان امکان رفت و آمد به این نقطه را در هر شرایطی داشته باشند. این ناحیه در تمام اوقات سال شلوغ است و معمولاً صف های طولانی انتظار وجود دارند، اما حقیقتاً دیدار از شهر ونیز بدون دیدن این جاذبه ها کامل نخواهد بود.

2safar

اقامتگاه پیشنهادی: هتل لوکاندا ویوالدی

هتل لوکاندا ویوالدی دارای بیست و هفت اتاق و موقعیتی بی نظیر است. نمای این هتل رو به آبراهه ی اصلی شهر ونیز است و تنها اندکی با پیاتزا سن مارکو فاصه دارد. با وجود این که این مکان راحتی و امکانات هتل های بزرگتر از جمله مرکز ورزشی و اسپا را ندارد، با این حال اینترنت خوبی در سرتاسر ساختمان هتل و حمام های سنگ مرمر مدرن در اختیار مسافرین قرار داده است . لوسترهای این هتل خود یک جاذبه ی دیدنی است. صبحانه در این هتل رایگان است و در سالن غذاخوری یا در اتاق ها سرو می شود. همچنین دارای یک رستوران فضای باز است که چشم انداز زیبایی به شهر دارد.

2safar