دیدنی ترین حیات وحش های دنیا

دیدنی ترین حیات وحش های دنیا

دوربین صحرایی و دوربین عکاسی خود را بردارید، لباسی راحت بپوشید و عازم سفری برای تماشای حیات وحش شوید. این نوع سفرهای ماجراجویانه برای ابد جزئی از گنجینه ی خاطرات شما می مانند و خیلی پس از آن که هتل های پنج ستاره و شهر های شلوغ را فراموش کردید، با یادآوری طبیعت و حیواناتی که روزی در سفر دیدید، لبخند بر لب می آورید. با 2Safar همراه شوید تا بهترین حیات وحش های دنیا را برای یک سفر توریستی به شما معرفی کنیم.

1. پارک ملی کائو سُک، تایلند

این پارک در سال 1080 بنا شده است و بزرگ ترین منطقه ی حفاظت شده در جنوب تایلند است. یکی از بهترین راه های کشف طبیعت و حیات وحش در این پارک پارو زدن با قایق در امتداد رودخانه ی کائو سُکمی باشد. جنگل های استوایی این منطقه بسیار قدیمی است و میلیون ها سال قدیمی تر از جنگل های آمریکای جنوبی است و محل زندگی حیوانات بسیار متنوعی مانند فیل ها، خرس ها، پلنگ ها و ببر ها به شمار می رود.

2safar

2. منطقه ی حفاظت شده ی مادیک وی گیم، استان شمال غربی، آفریقای جنوبی

این منطقه ی حفاظت شده که 75 هزار هکتار مساحت دارد، دارای لُژ های خصوصی متعددی است که همه نوع سلایق را در بر می گیرد. مثلاً اردوگاه رودخانه ی تاکادو با عرشه ی خصوصی برای تماشای حیات وحش ممکن است گزینه ی مناسبی برای شما باشد. یا شاید دوست داشته باشید لژ لوکس رویال مادیک وی گیم را انتخاب کنید که تجملات خاص خودش را دارد. از سال 1991 بیش از 8000 حیوان در این منطقه ی حفاظت شده رها شده اند. طرفداران سافاری می توانند بیش از 66 نوع پستاندار و 300 گونه پرنده را در این منطقه تماشا کنند.

2safar

3. منطقه ی حفاظت شده ی تاسولو کالاری گیم، کیپ شمالی، آفریقای جنوبی

پس از آن که پرواز خود به آفریقای جنوبی را رزرو کردید، چنانچه خواهان سفری آزادانه هستید بهتر است مستقیماً به تاسولو کالاری گیم بروید. این منطقه، بزرگ ترین منطقه ی حفاظت شده ی خصوصی در آفریقای جنوبی است و یک صد هزار هکتار مساحت دارد. لژ ها ظرفیت کمتری دارند و هر بار فقط شش اتومبیل برای تماشای حیات وحش حرکت می کنند. بنابراین مهمانان می توانند آزادانه به تماشای مناظر شگفت انگیز بپردازند و شاید یکی از شیرهای معروف کالاهاری را از نزدیک ببینند.

2safar

4. پارک ملیکروجین گولونگ، استرالیا

این پارک با عظمت مساحتی در حدود 87 هزار هکتار دارد و توسط سازمان ملل جزء مناطق حفاظت شده ی کره ی زمین طبقه بندی شده است. حیات وحش دست نخورده، سواحل و جنگل های اوکالیپتوس این منطقه در نوع خود بی نظیر هستند. توریست ها ممکن است موفق به تماشای کوآلا ، کانگورو و برخی از 306 گونه ی پرندگاناین پارک شوند که یک سوم حیوانات استرالیا را در بر می گیرند. محل های اقامت متنوعی برای بودجه های مختلف در این پارک وجود دارد. از اردوگاه ساده گرفته تا هتل های لوکس در کنار دریاچه و در قلب پارک. چه در اقامتگاه ارزان بمانید و چه گران، تماشای این پارک خارق العاده است.

2safar

5. غواصی، دریای سرخ، مصر

دریای سرخ امکان تماشای دنیای ناب زیر دریا را در اختیار غواصان قرار می دهد. یکی از بهترین راه های جدا شدن از خیل عظیم غواصان، رفتن به مکان های دور دستی می باشد که دسترسی به آن ها تنها از طریق قایق امکان پذیر است. هزینه ی غواصی و تمام وعده های غذایی در هزینه ی تور غواصی دریای سرخ منظور شده است. در مورد این تورها سرچ کنید. برای تمام بودجه ها تور مناسبی وجود دارد.

2safar

6. سافاری سوارکاری، پارک ملی یلو استون، یومینگ (آداهو و مونتانا)، ایالات متحده

بهترین راه گردش در بخشی از نه هزار کیلومتر طول این پارک، تبدیل شدن به یک کابوی (گاوچران) است. در پارک یلواستون امکان اجاره ی لباس کابوی وجود دارد و خدمات مختلفی در این رابطه ارائه می شود. شاید دوست نداشته باشید مثل بقیه ی توریست ها با اتومبیل فضای پارک را کشف کنید و ترجیح دهید پستانداران متنوع این پارک را از نزدیک ببینید و سوار بر اسب از این پارک دیدنی را تماشا کنید.

2safar

7. سافاری گوریل، روآندا

امروزه گوریل ها با دقت در روآندا حفاظت می شوند. آن ها برای سال ها شکار شده اند و خوشبختانه سرانجام کسی تشخیص داده است که زنده ی آن ها ارزشمند تر است. گوریل های این جنگل سرحال و شاد هستند چون در زیستگاه طبیعی خود زندگی می کنند و در عین حال توریست ها می توانند زندگی این حیوانات شگفت انگیز را از نزدیک ببینند. اگر تصمیم دارید از این منطقه دیدن کنید، بهتر است از مدتی قبل وقت بگیرید چون در هر ساعت فقط هشت توریست می توانند از یکی از هفت خانواده ی گوریل حفاطت شده این جنگل دیدن کنند.

2safar

8. تماشای وال وحشی، ونکوور، کانادا

تعدادی از این پستانداران عظیم دریایی در آب های ونکوور قابل مشاهده هستند. در بین ماه های آوریل و آگوست حدود هشتاد وال هر ساله به این منطقه باز می گردند و توریست ها شانس تماشای آن ها را دارند. سفر با قایق سه تا پنج ساعت طول می کشد و کارشناسان توریست ها را همراهی می کنند. اگر در یک گردش به خوبی قادر به تماشای وال نشدید ممکن است گردش شما به رایگان تکرار شود.

2safar

9. ماجراجویی با خرس ها، مانی توبا، کانادا / چرچیل، آلاسکا، ایالات متحده

علاقه مندان به خرس چنان چه بشنوند در یک سفر امکان تماشای خرس سیاه و خرس سفید را به طور همزمان پیدا خواهند کرد هیجان زده خواهند شد. با اقامت در چرچیل موفق به تماشای خرس های قطبی مهاجر و با اقامت در پارک ملی کوهستانی رایدینگ قادربه دیدن خرس سیاه، گوزن شمالی و گاومیش آمریکایی خواهید بود.

2safar