دیدنی های سنگاپور

دیدنی های سنگاپور

سنگاپور اگرچه احتمالاً گران ترین شهر های جهان است، اما صفاتی دارد که شاید این ویژگی را جبران کند. صفاتی مانند تمیز ترین، سازمان یافته ترین و شاید جذاب ترین که هر کدام از این خصوصیات به تنهایی شما را برای سفر به این شهر که خود کشوری مستقل است وسوسه می کند. در این شهر که لقب "شهر شیر" را دارد، بزرگ ترین استخر مرتفع جهان، اولین سافاری تماشای زندگی حیوانات در شب و بزرگ ترین پارک پرندگان در آسیا وجود دارند. علاوه بر این ها معابد تودرتو، باغ های جالب توجه، معماری زیبا و چشم نواز، سالن های نمایش و کنسرت با شکوه، محله ها و مراکز خرید بسیار شیک و گالری های هنری متعدد، سنگاپور را شهری پر جاذبه و دلفریب می سازند. با 2Safar همراه باشید تا جاذبه ها و دیدنی های این شهر را به شما معرفی کنیم. بدون شک سنگاپور می تواند در لیست مقصد های شما برای سفر جایی بیابد.

2safar

جاده ی کان سِنگ

این جاده پر از خانه ها و ساختمان هایی خوشرنگ و دلربا است و رنگ های پاستیلی صورتی، زرد و سبز حال و هوایی شاد و رنگارنگ به خیابان بخشیده است. درست مثل این است که در خیابانی آب نباتی قدم بر می دارید. این خانه ها در اوایل قرن بیستم ساخته شده اند و امروزه میلیون ها دلار ارزش دارند. داخل خانه ها به اندازه ی بیرونشان جذاب است، اما از آن جا که توریست ها به داخل خانه ها دسترسی ندارند باید تنها بیرون این خانه ها را تماشا کرده و تحسین کنند. نمای بیرونی خانه ها از کاشی های مجلل که ساخت انگلیس یا بلژیک هستند تزئین شده اند.

عکس هایی که در این خیابان بگیرید واقعاً قشنگ می شوند. سعی کنید هنگام عصر به این خیابان سر بزنید تا عکس هایتان زیبا تر شود.

2safar

پارک مرلیون

این پارک در جوار خلیج مارینا قرار دارد و مهم ترین ویژگی آن به جز چشم انداز دلپذیرش مجسمه ی هشت متری مرلیون است. این مجسمه ی سنگی به صورت نیمی ماهی، نیمی شیر است و آب از دهان شیر به خلیج می ریزد. نیمه ی ماهی شکل مجسمه نماد سنگاپور اولیه است که به صورت یک دهکده ی ماهیگیری بوده است. نیمه ی شیر آن نماد نام سنگاپور است که در زبان مالایی به معنای شیر است.

این مجسمه در سال 1972 ساخته شده و بزرگ ترین جاذبه ی توریستی سنگاپور به شمار می رود.

2safar

گالری ملی سنگاپور

در این گالری 8000 اثر هنری وجود دارد که بزرگ ترین مجموعه ی عمومی مدرن در جنوب شرق آسیا به شمار می رود. این گالری در دو ساختمان ملی زیبا برپا شده است. یکی از این دو ساختمان، ساختمان شهرداری و دیگری دادگاه عالی سابق این کشور است. بیشتر بازدید کنندگان حداقل نیمی از روز را در سالن های مختلف این موزه سپری می کنند. اگر وقت کافی برای بازدید از تمام قسمت های موزه را ندارید، حتماً از سالن سایپا ناما مامو بازدید کنید. این سالن آثار هنری سنگاپور در قرن نوزدهم را در بر می گیرد.

2safar

خیابان حاجی

این خیابان در کامپونگ گلم یکی از باریک ترین خیابان های سنگاپور و بهشت دوستداران خرید است. در اطراف خیابان انواع بوتیک ها،کافه ها، سالن های خالکوبی، استودیو های یوگا و رستوران های مصری قرار دارند. در کنار تمام این شور و حال، جاذبه ی بصری این خیابان که پر از نقاشی های دیواری در رنگ های شاد است مردم را به عکس گرفتن و قرار دادن عکس های این خیابان در اینستاگرام تشویق می کند.

2safar

باغ گل های سنگاپور

این باغ چهار بخش اصلی یا چهار هسته دارد. هسته ی تنگلین قدیمی ترین بخش باغ است و بیشتر بازدید کنندگان ابتدا به دیدن این بخش می روند. هسته ی تیرسال گالوپ به جنگل های استوایی متصل است و برای کسانی که ضمن بازدید از باغ مایل به دیدن این جنگل ها نیز می باشند مناسب است. هسته ی بوکیت بوکیت تیما شامل بخش های بازی کودکان مانند خانه های درختی، پل معلق و مزرعه می شود. جاذبه ی اصلی توریستی پارک هسته ی مرکزی آن است که بیش از هزار گونه ارکیده و دو هزار گونه گل های دیگر در آن به نمایش گذاشته شده و زیبایی نفسگیری دارد.

2safar

آمفی تئاتر اسپلانید

این آمفی تئاتر بزرگ و باشکوه فضاهای متعدد برای اجرای نمایش ها و کنسرت های مختلف دارد. مثلاً یکی از سالن های نمایش به شکل نعل اسب ساخته شده و بسیار زیبا است. در حقیقیت این ساختمان یک شاهکار معماری است و بازدید از آن در سفر به سنگاپور حتماً توصیه می شود.

2safar

جزیره ی سنتوزا

این جزیره ی خوش منظره در ساحل جنوبی سنگاپور قرار دارد و تعدادی از بزرگ ترین جاذبه های توریستی سنگاپور مانند استودیوی یونیورسال سنگاپور، آکواریوم اس ای ای و رصدخانه ی برج تایگر اسکای در این جزیره قرار دارد. ساکنین سنگاپور و همچنین توریست هایی که به این کشور سفر می کنند به این جزیره می روند تا از سواحلش لذت ببرند، سوار زیپ لاین در پارک ماجراجویی مگا شوند و در گالریای لوکس این جزیره به خرید بپردازند. زمین های گلف جزیره نیز از دوستداران این ورزش استقبال می کند.

2safar

اسکای پارک در خلیج مارینا

این پارک یکی از زیبا ترین نقاط سنگاپور و معروف ترین نقطه برای عکاسی از این کشور است. سکوی دیده بانی این پارک که 75 طبقه ارتفاع دارد به روی عموم باز است و چشم انداز شهر و دریا از این نقطه به راستی سحر انگیز است. شاید در مورد استخر معروف سنگاپور در ارتفاع قبلاً چیزی شنیده یا عکس هایش را دیده اید. این استخر در همین برج دیده بانی قرار دارد. البته فقط مهمانان هتل می توانند از استخر استفاده کنند. ویوی این استخر خارق العاده تر از آن است که بتوان توصیف کرد. حتی اگر مهمان هتل نیستید می توانید این استخر را از روی برج دیده بانی ببینید. هیچ توریستی سنگاپور را ترک نمی کند مگر آن که ساعاتی را روی این برج سپری کند و از آن جا کشتی های در حال عبور کردن از خلیج، باغستان های سرسبز و باغ های ساحلی و همچنین اسکای لاین فوق العاده زیبای شهر را تماشا کند.

2safar

سافاری شبانه

نخستین پارک سافاری برای تماشای حیوانات شب زی در کشور سنگاپور احداث شده ومحبوبیت بسیار بالایی دارد. این پارک حدود 34 هکتار مساحت دارد و 2500 حیوان از 130 گونه ی جانوری در این پارک زندگی می کنند. بیش از یک سوم این گونه ها در خطر هستند و در این پارک محافظت می شوند. بازدیدکنندگان با تور تراموا در اطراف پارک می گردند که 40 دقیقه به طول می انجامد و هفت منطقه ی جغرافیایی را در بر می گیرد. هیچ تضمینی نیست که شما حتماً گونه ی حیوانی به خصوصی را ببنید چون ممکن است در هنگام گردش شما چنین گونه ای در دسترس نباشد. در آخر هفته ها می توانید تغذیه ی ببر ها را تماشا کنید که طرفداران زیادی دارد. فراموش نکنید صف ورود به پارک طولانی است و باید صبور باشید.

2safar

منطقه ی حفاظت شده ی طبیعی بوکیت تیما

منطقه ی حفاظت شده ی بوکیت تیما حدود 12 کیلومتر از مرکز شهر سنگاپور فاصله دارد. خود منطقه بیش از 160 هکتار مساحت دارد و به خاطر بلند ترین تپه ی سنگاپور بوکیت تیما نامیده می شود. پارک پر از درختان استوایی است و 40 درصد از پوشش گیاهی این منطقه بومی کشور مالزی است. برای کسانی که قصد پیاده روی در پارک را دارند چهار مسیر وجود دارد. دو تا از این مسیرها آسان هستند، یکی تا حدودی دشوار است و دیگری کاملاً دشوار می باشد. این که چه مسیری را انتخاب کنید بستگی به وقت و توان بدنی خودتان دارد. در ضمن مسیری مخصوص دوچرخه سواری نیز در این پارک وجود دارد که بخش هایی از این مسیر کاملاً چالش بر انگیز است.

2safar

معبد و موزه ی بقایای دندان بودا

این معبد و موزه مجموعه ی بودایی چینی است و در سال 2002 بنا شده است. طراحی این ساختمان توسط معماران چینی صورت گرفته و اصول بودایی ماندالا در ساخت این بنا به کار رفته است. معبد چهار طبقه است و شامل زیر زمین، ردیف های بالکن، پشت بام و حیاط نیز می شود. نمای بیرونی ساختمان کنده کاری های پر از آذین و مجللی دارد و رنگ ساختمان نارنجی روشن است. اگر زیبایی ساختمان به تنهایی برای بازدید وسوسه تان نمی کند بدانید کلکسیون کمیابی در داخل معبد و موزه ی آن وجود دارد که بسیار دیدنی است.

2safar

باغ ساحلی

این باغ محبوب توریست های سنگاپور است و بسیار با شکوه می باشد. باغستان های پر پشت و جنگل ابری باغ هر دو برای عکاسان بسیار مجذوب کننده هستند. البته باغ گاهی بسیار شلوغ است و برای افرادی که از جمعیت و شلوغی فراری هستند انتخاب مناسبی نیست. ضمناً ورود به پارک هزینه دارد و گران است. هر چند زیبایی باغ به حدی است که در پایان آن حس می کنید ارزش پولتان را داشته است.

2safar

معبد تیان هوک کنگ تیانفو

معبد تیان هوک کنگ تیانفو قدیمی ترین معبد بودایی سنگاپور است. معماری این معبد که به سبک ساختمان های جنوب چین است خیره کننده می باشد و همچنین مجسمه های اژدها و ققنوس در این معبد بسیار جالب توجه هستند.

بازدید از معبد ورودی ندارد و چندان شلوغ نیست. توجه کنید در بیشتر قسمت های معبد اجازه ی عکاسی ندارید. در سنگاپور هرگز سعی نکنید قانون را دور بزنید چون به سرعت جریمه می شوید و جریمه ها نیز بسیار بالا است.

2safar