دلایل عجیب برای تأخیر در پرواز

دلایل عجیب برای تأخیر در پرواز

تأخیر در پرواز بسیار رایج است و ما بارها در سفرهایمان با آن برخورد داشته ایم اما دلایل این تأخیرها چیست؟ در این مقاله قصد داریم عجیب ترین و غیر معمول ترین دلایل تأخیر هواپیما را با شما در میان بگذاریم. خواندن جزئیات این دلایل خالی از لطف نیست. با 2Safar همراه باشید.

دود کردن قهوه ساز

در یکی از پرواز های واشنگتن به مونیخ خدمه ی پرواز اعلام شرایط اضطراری کردند زیرا از دستگاه قهوه ساز خدمه دود بلند می شد و بوی سوختگی سیم به مشام می رسید. هواپیما مجبور به فرود اضطراری در بوستون شد تا مسئولان فنی قهوه ساز را چک کنند. آن ها تشخیص دادند دستگاه بیش از حد داغ شده و خاموش نشده است. مسافران بیچارهی این پرواز مدت 16 ساعت در بوستون معطل شدند و تنها لطفی که ایرلاین در حق آن ها کرد پذیرایی از آن ها با قهوه ی رایگان بود!

2safar

شیر دریایی در باند فرودگاه

در 24 اکتبر 2017، کارگر بخش حمل و نقل پرواز های خروجی فرودگاه آلاسکا به نام اسکات بابکوک باند فرودگاه را برای پرواز هواپیما در شمالی ترین نقطه ی آلاسکا آماده می کرد که متوجه شد فرودگاه یک مهمان ناخوانده دارد. یک خوک آبی با وزن 450 پوند در باند برای خود گردش می کرد. کارکنان فرودگاه با سازمان حفاظت از محیط زیست تماس گرفتند و شیر دریایی را سالم از باند خارج کردند. گفتن ندارد که این داستان موجب تأخیر قابل توجهی در پرواز های فرودگاه شد.

2safar

یخ زدن در هواپیما

یکی از پروازهای فرودگاه لندن به نیویورک نه ساعت به طول انجامید زیرا باد عجیبی در تمام طول راه به شدت و بر خلاف جهت حرکت هواپیما می وزید. اما تأخیر اصلی پرواز پس از رسیدن بود. چمدان های مسافران در قسمت بار هواپیما گیر کرده بود زیرا درها تماماً یخ زده بودند. مسافران بخت برگشته جدا از آن پرواز طولانی مجبور شدند مدت زیادی منتظر چمدان های خود بمانند.

2safar

خلبان فراری

بدون خلبان طبعاً پرواز غیر ممکن است و این مشکلی است که مسافران هواپیمایی از مقصد لادردیل با آن مواجه شدند. پرواز تأخیر داشت زیرا خلبان ناپدید شده بود. مسئولان فرودگاه قادر به پیدا کردن خلبان نشدند و با وجود آنکه نام او را با بلندگو اعلام کردند اما باز هم خبری از او نبود. سرانجام تشریفات پرواز مجبور به تماس با خلبان جدیدی شد و خلبان اصلی پیدا نشد!

2safar

حمله ی قلبی خلبان

مسافران پروازی به مقصد اورنج کانتی اگر چه خوش شانس بودند و هواپیمایشان بدون هیچ تأخیری پرواز کرد اما در میانه ی راه دچار مشکل شد زیرا خلبان هواپیما دچار حمله ی قلبی شده بود. اگرچه کمک خلبان قادر به هدایت هواپیما بود اما به لحاظ قانونی لازم بود حتماً دو خلبان در هواپیما حضور داشته باشند. در نتیجه مهمانداران به مسافران اعلام کردند که آیا کسی خلبانی بلد است یا خیر؟ نیاز به ذکر نیست که این جمله چه رعب و وحشتی به دل مسافران انداخت اما خوشبختانه یکی از مسافران خلبان بود و کنار کمک خلبان نشست و به او کمک کرد که هواپیما را در فرودگاهاوماها به زمین بنشاند. همه چیز ختم به خیر شد. حال خلبانی که دچار حمله ی قلبی شده بود رو به بهبود رفت و مسافران با پرواز درجه یک عازم اورنج کانتی شدند.

2safar

موشی داخل هواپیما

بریتیش ایرویز در یکی از پرواز هایش به علت تأخیر به 200 مسافر اجباراً خسارت پرداخت کرد. دلیل این امر پیدا شدن موشی داخل هواپیما بود که منجر به عوض کردن هواپیما شد. در واقع این مسائل بهداشتی نبود که تیم پرواز را مجبور به تعویض هواپیما ساخت بلکه کارشناسان نگران جویده شدن سیم ها توسط موش بودند. بر اساس گزارش روزنامه ی ایندپندنت، احتمال جویده شدن سیم در انتهای هواپپیما (یا دم آن) وجود داشته است. این ماجرا منجر به چهار ساعت تأخیر در رسیدن پرواز فوق به مقصد شد.

2safar

کمبود دستمال توالت در هواپیما

بریتیش ایرویز به جز مشکل موش، در یکی دیگر از پرواز هایش نیز به دلیلی مضحک مجبور به تأخیر شد. ماجرا از این قرار است که در طی پروازی از فرودگاه گتویک انگلستان به باربادوسهواپیما به علت تمام شدن دستمال توالت حدود پنج ساعت تأخیر داشت. هر چند اگر بخواهیم عدالت را رعایت کنیم، نبودن دستمال توالت مشکل مضحکی هم نیست چون همه ی ما می دانیم فقدان دستمال در یک دستشویی عمومی تا چه حد آزار دهنده است. هر چند هیچ کس نمی داند چرا پیدا کردن دستمال توالت برای هواپیما پنج ساعت طول کشیده است.

2safar

شل شدن یکی از پیچ های هواپیما

شاید به شوخی بیشتر شبیه باشد. مثل وقتی که سربه سر دوستانتان می گذارید و می گویید هواپیما تأخیر دارد چون پیچش شل شده است. اما این دلیلی واقعی در تأخیر پرواز دنیل اوتری، یک راهنمای تور، بود. او و همکارش مجبور شدند مدتی طولانی منتظر بمانند تا هواپیمای دیگری از همان نوع برسد و کارشناسان بتوانند پیچ شل شده را با پیچ دیگری تعویض کنند. این راهنمای تور تعریف می کند که خدمه ی پرواز به طور مداوم وضعیت را به مسافران گزارش می کردند، مثلاً می گفتند هم اکنون مکانیک با ماشین ویژه در حال حرکت به سوی هواپیما است. کار نداریم که چقدر اغراق در این داستان ممکن است وجود داشته باشد اما سرانجام پیچ تعویض شد و هواپیما به پرواز در آمد.

2safar

تصادف با ماشین حمل فاضلاب توالت

یک تصادف بدبو ولی بی خطر بهتر از یک تصادف بدون بو و مرگبار است. هر چند شاید تصادف بدبو در نوع خود حال به هم زن باشد. نویسنده ی مستقلی که درباره ی سفر می نویسد به نام جوآنا رید داستان بامزه ای دراین باره نقل می کند. هواپیمای ویتنام ایرلاین او در باند تأخیر داشت. دلیل این امر تصادف هواپیما در حال حرکت روی باند با کامیون حمل فاضلاب توالت بود. زمانی که او به همراه سایر مسافران سوار هواپیما شدند اگرچه اثری از فاضلاب در هواپیما نبود اما همچنان بوی بدی به مشام می رسید. جوآنا می گوید او برای کسانی که مجبور به تمیز کردن فاضلاب بودند به شدت دلش می سوزد.

2safar