دلایلی که ممکن است شما را از هواپیما بیرون بیندازند

دلایلی که ممکن است شما را از هواپیما بیرون بیندازند

شاید هرگز به ذهنتان نرسد که کادر پرواز خوشرو و خوش اخلاق ممکن است مسافری را از هواپیما بیرون بیندازند اما این اتفاق بارها رخ داده است. یکی از رایج ترین دلایل آن دعوا با خدمه ی پرواز یا سایر مسافران است اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که شاید از آن ها بی اطلاع باشید. دفعه ی بعد که سوار هواپیما شدید و حس کردید حوصله ی پرواز را ندارید و ترجیح می دهید به فضای امن و راحت ترمینال برگردید کافی است که یکی از رازهای بیرون انداخته شدن از پرواز را امتحان کنید! ما در 2Safar این رازها را با شما در میان می گذاریم.

1. خاموش نکردن گوشی موبایل

دلیل خاموش کردن وسایل الکترونیکی در زمان تیک آف موضوعی قابل بحث است اما اگر گستاخانه از خاموش کردن گوشی تان امتناع کنید ممکن است از هواپیما اخراج شوید! این اتفاقی است که برای الک بالدوینِ هنرپیشه رخ داد. او که نمی خواست وسط بازی آنلاینش گوشی اش را خاموش کند به دستشویی رفت و به بازی ادامه داد. خدمه ی پرواز پس از گفتگو با این هنرپیشه، او را از هواپیما بیرون کردند.

2safar

2. جا نشدن روی یک صندلی (و نخریدن بلیط دو صندلی)

قوانین ایرلاین ها در مورد وزن مجاز مسافران با یکدیگر متفاوت است اما با هر میزان وزن، شما نباید بیشتر از یک صندلی را اشغال کنید و در غیر این صورت باید برای دو صندلی بلیط بخرید. کوین اسمیت، کارگردان هالیوودی به همین دلیل از پرواز سوث وست آمریکا اخراج شد. او روی یک صندلی جا نمی شد و برای مسافر کناری اش نشستن را دشوار کرده بود. پرواز صندلی خالی دیگری نداشت و کوین بدشانس مجبور به ترک هواپیما شد!

2safar

3. پوشیدن لباسی با شعار های زشت یا ناسزا

ناسزا گویی فقط کلامی نیست. با پوشیدن لباسی که بر رو آن جمله ی زشتی نوشته شده باشد، شما به همان اندازه مورد توبیخ قرار می گیرید. در سال 2012، خانمی از پرواز امریکن ایرلاین به خاطر بر تن داشتن تیشرتی که بر روی آن ناسزا نوشته شده بود، اخراج شد. دلیل بیرون کردن این زن، توهین و بی احترامی به سایر مسافران بوده است.

4. همراه داشتن کودک نا آرام و حرف نشنو

اگر کادر پرواز حس کنند کودک شما قرار است در تمام طول پرواز برای سایر مسافرین مزاحمت ایجاد کند، ممکن است شما و کودکتان را از هواپیما بیرون کنند. این اتفاق در پرواز آلاسکا برای پدری که پسرش بی وقفه جیغ می کشید افتاد. کادر پرواز که از آرام کردن کودک ناتوان بودند او را به همراه پدرش از هواپیما پیاده کردند.

2safar

5. هر نوع صحبت و شوخی درباره ی بمب یا فعالیت تروریستی

این موضوع شوخی بردار نیست و با شما برخوردی جدی خواهد شد. هنرپیشه ی فیلیپینی به نام جان مانالو به شوخی جوکی درباره همراه داشتن بمب در پرواز فیلیپین برای مسافران اطرافش تعریف کرد. جوکش نه تنها باعث خنده نشد بلکه به زندان افتاد! جالب است بدانید مجازات جوک و شوخی در مورد بمب گذاری یا فعالیت های تروریستی در کشور فیلیپین پنج سال زندان است.