در هر دهه از زندگی چه نوع سفری را تجربه کنیم؟ - قسمت دوم

در هر دهه از زندگی چه نوع سفری را تجربه کنیم؟ - قسمت دوم

در هر دوره از زندگی سفر حال و هوای متفاوتی دارد. در سال های جوانی سفر می کنیم که دنیا را کشف کنیم و در میانسالی بیش از آن که ماجراجو باشیم در پی تجربه ی آرامش، آشنایی با فرهنگ و هنر هستیم. در این مقاله پیشنهاداتی در ارتباط با انتخاب مقصد سفر در سنین مختلف داریم. در هر سنی که باشید خواندن این مقاله می تواند برای شما الهام بخش و شور آفرین باشد. با 2Safar همراه باشید.

در بیست سالگی: سفر برای تجربه ی زندگی شبانه و فستیوال ها، سفر های کوله ای

ما پیشنهاد می کنیم یک هفته به کرواسی سفر کنید که می تواند به صورت سفر با کشتی باشد. همچنین جشن اکتبر مونیخ یا فستیوال ریو را تجربه کنید.

پیشنهاد دیگری که برای شما داریم سفرهای داوطلبانه برای امور خیریه است. می توانید در اینترنت گروه های نیکوکاری که برای مردم در کشور های فقیر خانه می سازند یا به تدریس برای کودکان می پردازند پیدا کرده، در آن ها عضو شوید و به چنین سفر هایی بروید. چنین تجربه ای برای شما بسیار مفید خواهد بود و بر روی مسیر آینده ی زندگی تان نیز تأثیر بزرگی خواهد گذاشت.

2safar

همچنین سفر های جاده ای در دهه ی بیست خیلی توصیه می شوند. شما حوصله ی ساعت ها رانندگی را دارید و می توانید بهترین و طولانی ترین سفر های جاده ای زندگی تان را در این دهه تجربه کنید.

ما یک سفر تنها را نیز به شما توصیه می کنیم چون باید یاد بگیرید چطور گلیم خود را از آب بیرون بکشید و به شناخت بهتری از خود برسید. ناگفته نماند در دهه ی بیست باید بیشتر در سفر مراقب خود باشید. شما جوان هستید و خوش بین و هنوز به اندازه ی کافی با تجربه نشده اید.

2safar

در سی سالگی: سفر های ماجراجویانه، کشف زیبایی های طبیعت

در این دهه بیشتر از قبل طعم زیبای زندگی را می چشید. بیشتر به ارزش عمر و زمان واقف شده اید و می خواهید از سال هایی که خامی دهه ی بیست را پشت سر گذاشته و در عین حال به پختگی دهه ی چهل نرسیده اید استفاده کنید. در این دوره از زندگی به شناخت بهتری از خود، روحیات و علائق خود پیدا کرده اید و به خوبی می دانید چه چیزهایی خوشحالتان خواهد کرد.

2safar

در این دهه از این که صبح زود بیدار شوید و به موج سواری بپردازید لذت خواهید برد و بر خلاف دهه ی قبل علاقه ای به شب زنده داری در سفر و بیدار شدن با سر درد صبحگاهی ندارید. ما توصیه می کنیم به مقصد هایی سفر کنید که به خاطر زیبایی طبیعی شان معروف هستند. اکنون زمان مناسبی برای سفر به بالی یا رفتن به سافاری در آفریقای جنوبی است. آمریکای جنوبی نیز امکان ماجراجویی های متنوعی را به شما می دهد. مثلاً قایق سواری در کلمبیا یا پیاده روی در میان یخ های پاتاگونیا می تواند روح شما را راضی کند.

2safar

اگر نمی خواهید به نقاط دور دست سفر کنید ما در خاور میانه اردن یا لبنان را پیشنهاد می کنیم. برای ماجراجویی های دور تر نیز استرالیا و نیوزلند همیشه بهترین گزینه ها هستند.

در این دهه احتمالاً پول بیشتری نسبت به دهه ی قبل دارید و در عین حال چون سر کار می روید از تعطیلات محدود تری برخوردار هستید. شاید حالا وقتش باشد که اولین سفر آل اینکلوسیو زندگی تان را تجربه کنید. به خصوص اگر بچه دار شده اید این نوع سفر ها برایتان راحت تر خواهند بود.

1039506377442001B