در هر دهه از زندگی چه نوع سفری را تجربه کنیم؟ - قسمت سوم

در هر دوره از زندگی سفر حال و هوای متفاوتی دارد. در سال های جوانی سفر می کنیم که دنیا را کشف کنیم و در میانسالی بیش از آن که ماجراجو باشیم در پی تجربه ی آرامش، آشنایی با فرهنگ و هنر هستیم. در این مقاله پیشنهاداتی در ارتباط با انتخاب مقصد سفر در سنین مختلف داریم. در هر سنی که باشید خواندن این مقاله می تواند برای شما الهام بخش و شور آفرین باشد. با 2Safar همراه باشید.

در چهل سالگی: سفر برای شناخت فرهنگ

دهه ی چهل از جهات بسیاری جذاب و منحصر به فرد است. شما هنوز جوان هستید و در عین حال از نظر مالی احتمالاً در شرایط خوبی قرار دارید. ضمن اینکه زندگی کاری تان با دهه ی بیست و سی از جهاتی متفاوت است و آن اینکه معمولاً با تثبیت موقعیت شغلی زمان بیشتری برای سفر و تعطیلات دارید. ترکیبی از جوانی، پول و زمان موقعیت سفر های استثنائی را در اختیار شما قرار می دهد. در این دهه بیشتر به سفر بروید و از فرصت های این دوره از زندگی کمال استفاده را ببرید.

2safar

در این سن و سال بیشتر مردم دوست دارند ریتم سفرهایشان را کند تر سازند و تعطیلات آرام تری را تجربه کنند. شور و هیجان بیست سالگی و نیروی جوانی در سی سالگی جای خود را نوعی رخوت دل انگیز می دهد. افراد در دهه ی چهل زندگی خود بیشتر به دنبال خوشحالی هستند و هیجان برایشان اولویت ندارد. آن ها دیگر تمایلی به گنجاندن ده ها برنامه ی مختلف در یک سفر ندارند و ترجیح می دهند وقت کافی برای استراحت داشته باشند.

این علائق و خواسته ها می تواند به تطیلاتی ایده آل منجر شود. سفرهایی که دارای تم هستند برای دهه ی چهل مناسب می باشند. مثلاً سفر برای یادگیری آشپزی یا سفر به منظور بازدید از سایت های فرهنگی. شما به خوبی از علائق خود در این سن آگاه هستید پس بگذارید این علائق راهنمای شما در انتخاب مقصد سفر باشند.

2safar

اکنون زمان مناسبی برای سفر به لندن و پاریس است. اگر دهه های قبل به این شهر ها سفر کرده اید، خوب است در این دهه یک بار دیگر این سفر ها را تجربه کنید و موزه ی لوور یا گالری ملی لندن را با نگاهی متفاوت ببینید. چهل سالگی پرده های زیادی را از مقابل دیدگان شما کنار خواهد زد. گویا پیش از این زندگی را از لنز دوربینی تماشا می کردید و حالا بدون آن لنز مستقیم به آن می نگرید.

2safar

برای تجربیات فرهنگی جالب، سفر به هند و مراکش نیز در این دهه توصیه می شود. همچنین میانمار و سری لانکا انتخاب های مناسبی برای مقصد سفر هستند. شما لذتی از این سفر ها خواهید برد که با دهه های قبل و بعد از چهل سالگی متفاوت است.

ریتم آهسته ی سفر های چهل سالگی نباید شما را از این حقیقت غافل کند که احتمالاً در آخرین دهه ی زندگی برای فعالیت های بدنی سخت قرار دارید و اگر آرزوی سفری اینچنینی به دلتان مانده است وقت آن است که حتماً آن را عملی سازید. صعود از کوه کلیمانجارو یا پیاده روی به سوی ماچو پیچو می توانند ماجراجویی های خاص این دهه از زندگی تان باشند.

2safar