در هر دهه از زندگی چه نوع سفری را تجربه کنیم؟ - قسمت اول

در هر دهه از زندگی چه نوع سفری را تجربه کنیم؟ - قسمت اول

در هر دوره از زندگی سفر حال و هوای متفاوتی دارد. در سال های جوانی سفر می کنیم که دنیا را کشف کنیم و در میانسالی بیش از آن که ماجراجو باشیم در پی تجربه ی آرامش، آشنایی با فرهنگ و هنر هستیم. در این مقاله پیشنهاداتی در ارتباط با انتخاب مقصد سفر در سنین مختلف داریم. در هر سنی که باشید خواندن این مقاله می تواند برای شما الهام بخش و شور آفرین باشد. با 2Safar همراه باشید.

در بیست سالگی: سفر برای تجربه ی زندگی شبانه و فستیوال ها، سفر های کوله ای

در بیست سالگی شما جوان هستید، سرشار از انرژی و احتمالاً مجرد. جهان را در هاله ای از رنگ های هیجان انگیز می بینید و آینده همچون لوح سفیدی در اختیار شما است که آن را کشف و تجربه کنید. این دهه سفر برای شرکت در جشن ها و فستیوال ها می تواند گزینه ی مناسبی باشد چون شما در دهه های بعد قادر به اینگونه سفرها نخواهید بود و اگر هم باشید شاید به اندازه ی دهه ی بیست سالگی از آن ها لذت نبرید. به دنبال مقصد هایی بگردید که زندگی شبانه ی جذابی دارند، برای مثال جنوب شرق آسیا، آمریکای مرکزی و اروپای شرقی می توانند انتخاب های مناسبی باشند. آن ها فضاهایی جوان پسند دارند و شور و حال زندگی در شهر هایشان جاری است.

2safar

آماده باشید که در این سفرها با آدم های جدید آشنا شوید، به بازی ها و تفریحات هیجان انگیز بپردازید و شادی های زندگی را تمام و کمال حس کنید. شاید تصور کنید این همه انگیزه و شوقی که در خود حس می کنید همیشگی است، اما زندگی در سال های مختلف عمر دستخوش تحولات زیادی می شود. اگر در دهه ی بیست سالگی کارهای هیجان انگیز نکنید و مثلاً با چتر از ارتفاع نپرید یا در یک فستیوال شلوغ به پایکوبی نپردازید، در دهه های بعد احتمال دارد جرأت این کارها را نداشته باشید و حتی آن ها فعالیت هایی شاد و لذت آفرین قلمداد نکنید.

2safar

اگر در دهه ی بیست زندگی خود به سر می برید احتمالاً زمان آزاد بیشتری نسبت به دهه ی سی و چهل سالگی دارید، و به همان نسبت شاید از منابع مالی کمتری برخوردار باشید. چیزی که اهمیت دارد این است که از این همه زمان آزاد بهره بگیرید و سفر را به دهه های بعد موکول نکنید. همه چیز در آن زمان متفاوت خواهد بود. اتفاقاً شما در بهترین سن و سال برای تجربه ی سفر های ارزان و بودجه بندی شده قرار دارید. در دهه های بعد شما نه توان و انرژی این را دارید که ساعت ها پیاده روی کنید، نه احتمالاً علاقه به اینکه به جای اقامت در هتل های راحت در هاستل با حتی چادر بمانید و شاید به دلیل وجود همسر و فرزند طوری به امنیت خود و خانواده تان اهمیت بدهید که دیگر سفر های ماجراجویانه و در عین حال ارزان به طور کلی امکان پذیر نباشد.

2safar