در سفر به تایلند چه چیزهایی با خود ببریم و چه چیزهایی در آن جا خریداری کنیم ؟

در سفر به تایلند چه چیزهایی با خود ببریم و چه چیزهایی در آن جا خریداری کنیم ؟

علاوه بر این که در بستن چمدان و تهیه ی چک لیست سفر به طور کلی مهارت لازم است، هر مقصدی نیز چک لیست خاص خود را می طلبد و برخی از وسایلی که به همراه می برید باید متناسب با ویژگی های مقصد باشد. چیزهایی هستند که همراه بردن آن ها در سفر تفاوت زیادی ایجاد می کند و از همه نظر سودمند است. بردن برخی وسایل نیز غیر ضروری است زیرا یا در طول سفر کاربردی ندارند یا به راحتی در مقصد قابل تهیه هستند.

در این مقاله به کشور تایلند می پردازیم که مقصد مورد علاقه ی افراد بسیاری است. اگر شما نیز در آینده ای نزدیک قصد سفر به این کشور زیبا و دوست داشتنی را دارید حتماً این مقاله را بخوانید تا با دقت و هوشمندانه چک لیست سفر خود را تهیه نمایید. با 2Safar همراه باشید.

2safar

یک کوله پشتی خوب

داشتن یک کوله پشتی سبک، ضد آب و با کیفیت نه فقط در سفر به تایلند که برای تمام سفر ها لازم است. اگر یک کوله پشتی خوب ندارید حتماً و در اولین فرصت آن را تهیه نمایید. بهتر است سایزکولی شما مطابق قوانین ایرلاین ها در ارتباط با سایز کیف های کابین باشد چون در برخی از موارد از بردن کولی های خیلی بزرگ به داخل هواپیما جلوگیری به عمل می آید. در وزن کیفتان نیز وسواس به خرج دهید و تا جایی که می توانید کولی خود را سبک و در عین حال مقاوم انتخاب کنید. از جیب های داخلی کولی غافل نشوید. هر چه تعداد این جیب ها بیشتر باشد بهتر است چون می توانید به خوبی وسایل مختلف خود را در کولی تان سامان دهی کنید. در آخر فراموش نکنید تایلند کشوری بارانی است و باید حتماً کولی خود را ضد آب انتخاب کنید.

2safar

یک کیف کمری مناسب برای پول

شما در تمام مدت در تایلند مجبورید با خود پول نقد حمل کنید پس همراه بردن کیف کمری را فراموش نکنید. امکان سرقت پول هایتان نیز در این کشور وجود دارد بنابراین گذاشتن پول ها در یک کیف دستی معمولی کار عاقلانه ای نیست. کیفی اتخاب کنید که به راحتی زیر لباس هایتان مخفی شود و به راحتی در چشم نباشد.

2safar

کیف دوربین ضد آب

اگر یک دوربین خوب با خود به تایلند می برید احتمال بارش باران را در نظر بگیرید و کیف دوربین ضد آب برای خود تهیه نمایید. به جز مسئله ی باران، تفریحات تایلند غالباً آبی است یا ممکن است سوار تاکسی های قایقی شوید. در کل احتمال خیس شدن وسایلتان زیاد است. یک کیف عایق آب خیالتان را بابت دوربینتان راحت خواهد کرد.

2safar

کیس گوشی ضد آب

به همان دلایلی که ذکر شد شما با گوشی هوشمندتان را نیز از خیس شدن محافظت کنید. کیس های ضد آب اگر چه قیمتی گران تر از کیس های عادی دارند اما ارزشش را دارد. با خرید این کیس ها می توانید گوشی خود را با خیال راحت به داخل قایق، جت اسکی و غیره ببرید.

2safar

صندل های مناسب برای دریا

سفر به تایلند عموماً یک سفر ساحلی است. شما با تاکسی های قایقی و کشتی به این سو و آن سو خواهید رفت و یا اوقات زیادی را در ساحل سپری کرد. یک جفت صندل مناسب چیزی است که حتماً به آن احتیاج خواهید داشت. انتخاب صندلی که بندهایش دور مچ پا بسته می شود بهتر است چون به راحتی از پایتان در نمی آید.

2safar

کفش اسپرت برای پیاده روی و طبیعت گردی

تایلند طبیعت شگفت انگیزی دارد، پارک های ملی و باغ های دل انگیزی که باید کشفشان کنید. یک جفت کفش اسپرت مقاوم و ضد آب و بسیار راحت را برای این سفر انتخاب کنید. می توانید همین کفش ها را در گردش در شهر و بازدید از معابد نیز بپوشید.

2safar

ضد آفتاب ضد آب

ما معمولاً همراه بردن ضد آفتاب را به سفر، آن هم سفرهای ساحلی فراموش نمی کنیم. اما شما در تایلند به مقدار زیادی ضد آفتاب ضد آب احتیاج خواهید داشت که با خیس شدن به راحتی پاک نشود. کرمی انتخاب کنید که SPF بالایی داشته باشد زیرا آفتاب تایلند تند و تیز است.

2safar

کرم دور چشم با SPF

در سفر های ساحلی به تایلند کرم دور چشم حاوی ضد آفتاب را فراموش نکنید. معمولاً کرم های ضد آفتاب صورت برای دور چشم که پوست خیلی نازک تری دارد مناسب نیست، بنابراین ضد آفتاب مخصوص دور چشم را فراموش نکنید.

2safar

دستمال گردن نازک

برای آن که از پوست گردن خود مقابل آفتاب محافظت کنید، بهتر است یک دستمال گردن سبک (ترجیحاً به رنگ سفید) به همراه ببرید. این دستمال گردن هم از پوست شما محافظت می کند و هم استایل شما را زیبا می سازد.

2safar

کلاه حصیری

آخرین محصولی که برای حفاظت خود از آفتاب انتخاب می کنید یک کلاه حصیری زیبا است. به هیچ وجه در تایلند پوست صورت خود را بدون محافظ در مقابل آفتاب قرار ندهید. به امید خرید چنین کلاهی در مقصد نباشید و آن را با خود از خانه به همراه ببرید.

2safar

لباس های گشاد و نخی

در سفر به کشور گرمی مثل تایلند، لباس های چسبان با خود به همراه نبرید. بلوز نخی آستین بلند بهترین انتخاب است. شلوار خود را نیز نخی و گشاد انتخاب کنید. با همین لباس ها به بازدید از معابد بروید چون در آن ها پوشیده بودن دست و پا الزامی است.

2safar

کیسه ی مخصوص لاندری

لباس های رو و همچنین لباس های زیر خیلی زود در تایلند کثیف می شوند. حتماً لباس های پوشیده شده تان را جدا از لباس های تمیز بگذارید و به این منظور کیسه های مخصوص لاندری (یا پلاستیک های ساده) با خود به سفر ببرید.

2safar

کتاب راهنمای زبان تایلندی

شما باید به برخی کلمات کلیدی در تایلند آشنا باشد چون زبان انگلیسی اغلب مردم ضعیف است. اگر فرصت یادگیری زبان عبارات کلیدی زبان تایلندی را ندارید، یک کتاب کوچک راهنمای زبان تایلندی قبل از سفر تهیه کنید و با خود ببرید.

2safar

چیزهایی که می توانید از تایلند خریداری کنید.

در این مقاله به کشور تایلند می پردازیم که مقصد مورد علاقه ی افراد بسیاری است. اگر شما نیز در آینده ای نزدیک قصد سفر به این کشور زیبا و دوست داشتنی را دارید حتماً این مقاله را بخوانید تا با دقت و هوشمندانه چک لیست سفر خود را تهیه نمایید. با 2Safar همراه باشید.

چتر و پانچو

اگر مطمئن نیستید در طول سفر شما در تایلند باران ببارد، بار خود را با به همراه بردن چتر و پانچو سنگین نکنید. این کالاها به وفور در تایلند یافت می شوند و بسیار ارزان هستند. ضمن اینکه اغلب هتل ها در تایلند چتر در اختیار مهمانان خود قرار می دهند.

2safar

مرطوب کننده ی بدن

با وجود تأکیدی که بر همراه بردن کرم ضد آفتاب داشتیم، بردن مرطوب کننده و لوسیون بدن را به تایلند توصیه نمی کنیم. محصولات محلی و ارگانیک خیلی خوبی مثل روغن نارگیل در تایلند وجود دارند که هم به لحاظ قیمت و هم کیفیت کاملاً مناسب هستند. حتی می توانید از این محصولات تهیه کرده و به عنوان سوغاتی به خانه بیاورید.

2safar

حشره کش

شاید در سفر به کشوری در شرق آسیا از هجوم پشه ها و حشرات بیم داشته باشید اما همراه بردن حشره کش و امشی را به تایلند توصیه نمی کنیم. داروخانه های محلی محصولات کاربردی و مناسبی دارند که از برگ لیمو یا سیترونلا تهیه می شوند و برای دفع حشرات عالی هستند. خود هتل ها هم مجهز به توری و پشه بند برای بالکن ها و فضاهای آزاد می باشند و حتی در محصولات بهداشتی که در اتاق مهمانان می گذارند کرم ضد نیش حشرات وجود دارد. در صورت گزیدگی با نیش حشرات نیز محصولات تایلندی متنوعی وجود دارد که می توانید از فروشگاه ها و داروخانه های این کشور تهیه نمایید. این کرم های گیاهی آنقدر مؤثر هستند که حتی شاید وسوسه شوید تعدادی از آن ها را با خود به خانه ببرید.

2safar

دستمال مرطوب دست و صورت

همه جا در تایلند دستمال مرطوب در دسترس است و مجبور نیستید با خود دستمال به تایلند ببرید.

عینک آفتابی

به جای بردن عینک آفتابی گران خود به تایلند و نگرانی از گم شدن یا افتادن آن در آب، یک عینک آفتابی زیبا و ارزان از خود تایلند تهیه کنید. در تایلند عینک آفتابی فراوان است و چون این عینک ها ارزان هستند با خیالی آسوده می توانید از آن ها در سفر استفاده کنید.

2safar

لباس اضافی

به جز چند لباس ضروری زیاد با خود لباس به تایلند نبرید. شما عاشق خرید کردن در این کشور خواهید شد. پوشاک در تایلند ارزان است و جنس این پوشاک و استایل آن ها به خصوص برای پوشیدن در خود سفر عالی است. ضمن اینکه شما با این کار کمکی هم به اقتصاد تایلند خواهید کرد که عمده ی رونق آن از توریسم است.

2safar

مایو و کاور آپ برای ساحل

همراه بردن یک مایو به تایلند ضرری ندارد چون ممکن است همان روز اول بخواهید به شنا بروید و فرصت خرید مایو نداشته باشید اما تجهیزات و لباس های شنایی که در تایلند عرصه می شوند زیبا و ارزان هستند و شما حتماً وسوسه خواهید شد از آن لباس ها برای خود تهیه کنید. بنابراین جز یک لباس شنای دم دستی، زیاد بار خود را سنگین نکنید.

2safar