درآمد ۱۸ میلیاردی استان اصفهان از فروش صنایع دستی

فرداد پرواز

06 آبان 1396


خبرگزاری شبستان: سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، ازکسب درآمد ۱۸ میلیاردی فروش صنایع دستی در سال جاری خبرداد.

جعفر صالحی، سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اشاره به فروش صنایع دستی در این استان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان گفت: 700 فروشگاه صنایع دستی در استان اصفهان و به ویژه در شهر اصفهان فروش صنایع دستی را انجام می دهند.

وی افزود: فروش صنایع دستی به گردشگران داخلی و خارجی، انجام می شود که امسال 18 میلیارد تومان فروش صنایع دستی در استان اصفهان را شاهد بوده ایم که جایگاه ویژه این محصولات در درآمد غیرنفتی است.

صالحی، بر کیفیت بخشی به محصولات صنایع دستی تاکید کرد و اظهارداشت: فروشگاه های صنایع دستی استان اصفهان کد شناسایی دریافت می کنند و عملکرد آن ها مورد بررسی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: تسهیل شرایط برای صادرات صنایع دستی و خرید از طریق سامانه های دیجیتالی و سایت های فروش صنایع دستی از دیگر موضوعات برای پیشرفت کاری و افزایش درآمد ناشی از صنایع دستی است.

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به عرضه کالای قاچاق صنایع دستی، یادآورشد: کمیته نظارتی بر عرضه کالاهای صنایع دستی مانع عرضه کالای قاچاق است که سایر دستگاه ها هم در این خصوص همکاری دارند.

وی اضافه کرد: میدان نقش جهان مهمترین مرکز عرضه صنایع دستی استان اصفهان است و کالاهای با کیفیت و متنوع در این بازار بزرگ عرضه می شود و گردشگران علاوه بر بازدید این میدان تاریخی از فرشگاه ها و کارگاه های صنایع دستی بازدید می کنند.


tnews.ir