گردشگری خوزستان توان تولید ثروت مانند صنعت نفت را دارد

فرداد پرواز

25دی1395


رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری گفت: صنعت گردشگری درخوزستان آنقدر ظرفیت دارد که می تواند همانند صنعت نفت تولید ثروت کند. زهرا احمدی پور اظهارکرد: ظرفیتهای گردشگری در استان خوزستان نیاز به تعریف ندارد و همه از توان بالای این صنعت در خوزستان آگاهی دارند. وی با اشاره به تنوع بالای ظرفیتهای گردشگری در استان خوزستان عنوان کرد : همه انواع گردشگری در این استان وجود دارد که نشان می دهد ظرفیت برای توسعه و رونق بیش از پیش گردشگری در استان وجود دارد.

احمدی پور بیان کرد: علاوه بر این در این استان گردشگری جنگ نیز وجود دارد که اغلب استان ها از آن برخوردار نیستند و این مسئله نیز باید به صورت ویژه برای رونق گردشگری استان مورد توجه قراربگیرد. صنعت گردشگری استان خوزستان آنقدر ظرفیت و توان دارد که می تواند همانند و همپای صنعت نفت، تولید ثروت کند به همین دلیل باید با برنامه ریزی مناسب، از این ظرفیت خوب استان نهایت استفاده را کرد.

وی توضیح داد: باید به ظرفیت های بی شماری که در شهرهای شوش، شوشتر و سایر شهرستان های این استان وجود دارد نیز توجه کنیم. این ظرفیت ها کمک می کند خوزستان در قامت مجموعه ای از توانمندی هایی که می تواند زیرساخت های میراث فرهنگی را ایجاد کند، ظاهر شود


http://tnews.ir