درآمدزایی اروپایی ها از گردشگری ریلی

فرداد پرواز

24 بهمن 1395


گردشگری ریلی یکی از مهم ترین روش های درآمدی در صنعت توریسم به شمار می آید.

«برای تعطیلی آخر هفته یا تعطیلات سال نو در کنار خانواده تان چه برنامه ای دارید؟ نظرتان در مورد یک سفر کوتاه با قطارهای نوستالژیک تاریخی و گشت و گذار در مناظر زیبای اطراف شهر یا طبیعت بکر سراسر کشور چیست؟»

این ها تبلیغات یک شرکت تفریحی گردشگری در اروپا است. گردشگری ریلی یکی از مهم ترین روش های درآمدی در صنعت توریسم به شمار می آید. در اغلب کشورها، قطارهای قدیمی و نوستالژیک که سده ها در خطوط مختلف کار می کردند، حالا بازسازی شده اند و برای سفرهای تفریحی یا مقاصد گردشگری مورد استفاده قرار می گیرند. راه آهن تاریخی، راه آهنی است که برای زنده نگه داشتن تاریخ زندگی حمل ونقل ریلی و حفظ تصویر گذشته خطوط راه آهن مورد استفاده قرار می گیرد.

اغلب خطوط راه آهن تاریخی دوره یا دوره های مشخصی از تاریخ سیستم ریلی را به تصویر می کشند. از مشخصه های این خطوط می توان به راهبری دستی قطار، استفاده از چکش های دستی برای تغییر مسیرها و شیوه های قدیمی سوخت رسانی اشاره کرد. تا پیش از ظهور لکوموتیوهای بخار در اوایل قرن نوزدهم، سرعت حرکت انسان روی زمین به اسب وابسته بود. اما راه آهن روش زندگی ما را متحول کرد. برای اولین بار فرصت مسافرت در مسافت های طولانی و بهبود توزیع کالاها را فراهم کرد. در نیمه دوم قرن بیستم پیدایش ماشین ها و کامیون ها، بازار سنتی راه آهن را به چالش کشید و صنعت ریل نیز با پیشرفتی چشمگیر، استفاده از موتورهای برقی را جایگزین لکوموتیوهای بخار کرد. گروه های زیادی در نقاط مختلف دنیا به منظور نشان دادن پیامدهای فرهنگی و اجتماعی توسعه راه آهن، برای حفظ نوستالژی خطوط و سیستم های قدیمی راه آهن اقدام کرده اند. در ادامه به انواع مختلف گردشگری ریلی در دنیا می پردازیم.

راه آهن کوهستانی

ایجاد معابری برای عبور قطار از تپه های شیب دار و از دل کوهستان با چالش های زیادی همراه است. این خطوط برای انتقال بار یا مسافر توسعه می یابند، اما به دلیل مسیر باریک و منحنی شکلی که دارند و عبور از تونل های هیجان انگیز آن هم با قطارهای بخار صد تا دویست سال پیش جذابیت های زیادی را برای گردشگران به همراه دارد.مشکلات ساخت وساز در ارتفاعات، عدم دسترسی به مناطق شهری و رعایت الزامات خاص در توسعه خطوط کوهستانی عاملی است، برای اینکه بسیاری از آنها همچنان شکل قدیمی و دست نخورده خود را حفظ کنند. این اتفاق باعث شده مسافران و گردشگران در حین بازدید از مناظر بکر کوهستانی از شاهکارهای مهندسی سازندگان راه آهن طی قرن های پیش حیرت زده شوند. مجموعه این عوامل راه آهن کوهستانی را به یکی از سودآورترین جاذبه های گردشگری ریلی در اروپا تبدیل کرده است.

خطوط آهنی استخراج معادن

ایجاد مسیر راه آهن از گودال های درون معادن بخش مهمی از فرآیند استخراج و انتقال مواد از معادن در سراسر جهان بوده است.در این فرآیند با استفاده از چرخ های ریلی کوچک سنگ معدن، سنگ های زائد و حتی کارگران از تونل باریکی جابه جا می شوند. در بسیاری از موارد قطارها تنها وسیله حمل ونقل از سایت های کارگران تا ورودی معادن بوده اند. در اغلب موارد ظرفیت بارگذاری قطارها میزان حفاری و مدت زمانی که باید حفاری صورت گیرد را مشخص می کند. در سایت های اکتشاف معدن، با توسعه شیوه های نوین بهره برداری یا استفاده از تجهیزات جدید حمل ونقل، مسیرهای ریلی متصل به گودال ها رها شده اند. در عین حال در نقاط بسیاری نیز کار اکتشاف به پایان رسیده است. از این رو در حال حاضر مسیرهای راه آهن گودالی به نمایشگاهی برای بازدید گردشگران تبدیل شده و فرصت تجربه یک سفر تفریحی به معادن را فراهم کرده اند.

راه آهن زیر زمینی

راه آهن های زیرزمینی یکی دیگر از جذابیت های گردشگری ریلی در جهان است. شهر بوداپست در مجارستان یکی از مناطق اصلی گردشگری ریلی زیرزمینی به حساب می آید. خط راه آهن زیرزمینی میلینیوم یا M1 که طی سال های 1984 تا 1986 ساخته شده، قدیمی ترین خط از سیستم حمل ونقل بوداپست است. این خط در دهه 1980 و 1990 مورد بازسازی کامل قرار گرفت و حالا آن یک خط تبدیل به هشت خط اصلی شده است. در بازسازی صورت گرفته ظاهر اصلی ایستگاه های قدیمی این خط حفظ شده است. در سال 2002 نیز این خط به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شد. همچنین یک موزه زیرزمینی ریلی در میدان دیک فرنس بوداپست وجود دارد که آثاری از تاریخ اولیه راه آهن و مترو در آن دیده می شود و به محل اجتماع بسیاری از گردشگران تبدیل شده است.

راه آهن تاریخی در بریتانیا

در بریتانیا سعی می شود با استفاده از لکوموتیوهای بخار و سوخت های دیزلی، فضای قدیمی و نوستالژیک برای گردشگران زنده شود. خطوط مربوط به این قطارها معمولا به خطوط اصلی متصل نبوده و به صورت فصلی و مقطعی و با هزینه ای بالاتر از خدمات حمل ونقل عمومی به مسافران خدمات می دهد. معمولا به این منظور از خطوطی که زمانی اهمیت تجاری داشته اند و بعدها رها شده یا بسته شده اند، استفاده می شود. اولین خط راه آهن تاریخی که مورد استفاده قرار گرفت و به طور کامل توسط داوطلبان و سازمان های غیر انتفاعی کار خود را آغاز کرد راه آهن تالیلین ولز در سال 1950 بود. امروز بریتانیا و ایرلند بیش از 150 خط راه آهن تاریخی، تراموا و موزه جذاب در حوزه ریلی دارند که به طور متوسط سالانه 10 میلیون بازدیدکننده را به خود جذب می کنند. خطوط راه آهن تاریخی به دلیل جذابیت های گردشگری و تفریحی کاملا سودآور هستند و البته بسته به خدمات و امکاناتی که ارائه می کنند از سود بیشتری برخوردار می شوند. توسعه این خطوط به دلیل جذابیت های گردشگری آن توانسته درآمد خوبی را نصیب سیستم ریلی بریتانیا کرده و در عین حال زمینه اشتغال افراد زیادی را به ویژه در مناطق روستایی و دور از شهر فراهم کند.

راه آهن در آرژانتین

لاتروچیتا که به انگلیسی پاتاگونیایی قدیمی شناخته می شود یک خط راه آهن تاریخی است که از سوی دولت آرژانتین در 1999 به عنوان بنای تاریخی ملی اعلام شد. خطی 402 کیلومتری که از کوهپایه های آند بین اسکوئل و ال مایتن در استان چوبوت و ایالت ریو نگرو عبور می کند. در جنوب آرژانتین نیز خطی که برای پارک ملی تیرا دل فوئگو در نظر گرفته شده جنوبی ترین خط ریلی فعال، در جهان است که فعالیت آن در سال 1994 پس از نوسازی با به کارگیری قطارهای بخار از سر گرفته شده است. در استان سالتا در جنوب شرقی فرانسه، خط «قطاری به سوی ابرها» در مسیری به طول 220 کیلومتر، در ارتفاع 4220 متری از سطح دریا در لیست مرتفع ترین مسیرهای ریلی جهان قرار گرفته است. خطی که از 29 پل و 21 تونل تشکیل شده است.


http://www.donyayesafar.com