دانستنی های لازم در پرواز ترانزیت

دانستنی های لازم در پرواز ترانزیت

اگر شما با یک ایرلاین خارجی به کشور سومی پرواز کنید نیاز به ترانزیت دارید، زیرا ایرلاین شما ابتدا در کشور خود به زمین خواهد نشست و سپس به سوی کشور مقصد پرواز خواهد کرد. علاوه بر این، اگر پرواز شما طولانی باشد ممکن است پرواز چند قسمتی بوده و در فرودگاه کشور یا کشورهای دیگری نیز توقف داشته باشید. چنان چه توقف شما در ترانزیت طولانی است؛، می توانید قبل از سفر یا در فرودگاه درخواست ویزای ترانزیت کنید. در این مقاله نکات مهمی که لازم است درباره ی پرواز های ترانزیت بدانید با شما در میان می گذاریم. با 2Safar همراه باشید.

2safar

ویزای ترانزیت چیست؟

ویزای ترانزیت یک ویزای موقت و کوتاه مانند است که به مسافران اجازه می دهد برای مدتی کوتاه و در فاصله دو پرواز خود در کشوری حضور داشته باشند. برخی اوقات لازم است قبل از سفر برای ویزای ترانزیت اقدام کنید و گاهی ویزای ترانزیت در خود فرودگاه صادر می شود.

2safar

ویزای ترانزیت برای چه کشورهایی لازم است؟

تمام کشورهایی که برای سفر به آن ها نیاز به ویزا دارید، ویزای ترانزیت نیز برای خروج از فرودگاه لازم است. اما در برخی کشورها لازم است صرفاً برای حضور در فرودگاه آن کشور، بدون خروج از فرودگاه نیز ویزای ترانزیت دریافت کنید. مثلاً اگر قصد سفر به یکی از کشورهای آمریکای جنوبی را دارید و پرواز شما در کشور ایالات متحده ترانزیت دارد، شما باید ویزای ترانزیت ایالات متحده را قبل از پرواز دریافت کرده باشید، در غیر این صورت از سوار شدن شما به هواپیما جلوگیری به عمل می آید.

بار در ترانزیت

در اغلب پرواز ها شما بار خود را در مبدأ به ایرلاین داده و در مقصد تحویل خواهید گرفت و در ترانزیت باری دریافت نخواهد کرد. با این وجود لازم است قبل از پرواز در این رابطه تحقیق کنید تا مطمئن شوید نیاز به تحویل گرفتن بار و تحویل دادن مجدد آن به پرواز بعدی را ندارید. در ترانزیت های طولانی گاهی بار مسافر به او تحویل داده می شود.

2safar

هتل و غذا در ترانزیت

اگر پرواز بعدی شما با مشکلی مواجه شود و یا تأخیری طولانی داشته باشد، شما معمولاً در ترانزیت مورد پذیرایی قرار می گیرید یا در صورت لزوم هتلی در فرودگاه در اختیار شما قرار می گیرد.

2safar

کارت پرواز در ترانزیت

در پرواز های چند قسمتی شما چند کارت پرواز دریافت خواهید کرد. معمولا تمام کارت های پرواز در فرودگاه مبدأ در اختیار شما قرار می گیرد اما ممکن است برای مرحله ی بعدی سفر نیاز به دریافت کارت پرواز در فرودگاه ترانزیت داشته باشید.

2safar

گذراندن وقت در ترانزیت

قبل از سفر در مورد فرودگاه ترانزیت تحقیق کنید. اغلب فرودگاه های بزرگ و پیشرفته ی دنیا امکانات تفریحی خیلی خوبی دارند و گاهی ساعت ها توقف در یک فرودگاه خسته کننده نیست. در ترانزیت طولانی توصیه می شود سالن استراحت یا لانژ فرودگاه را برای خود رزرو کنید. در این سالن از شما پذیرایی می شود و می توانید چند ساعت در بین دو پرواز خود استراحت مطلوبی داشته باشید.

2safar