خيز سازمان ميراث فرهنگی برای افزايش پنج برابری گردشگر داخلی

فرداد پرواز

9 دی 1395


معاون امور مجلس، حقوقی و استان های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: تلاش داریم تعداد گردشگران کشور را تا پنج برابر آمار فعلی افزایش دهیم.

به گزارش میراث آریا در دهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین که به میزبانی گرگان آغاز شده است، اظهار کرد: سازمان میراث فرهنگی کشور با اجرای جشنواره فرهنگ اقوام حامل پیام صلح و نشاط ایمانی ایران اسلامی به دنیاست.

وی افزود: این جشنواره الگوی برادری و نشاط میان اقوام مختلف است.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ادامه داد: در گذشته استان گلستان با ۱۸ میلیون گردشگر، معبر گردشگری بود اما با خدمات ارائه شده از سوی میراث فرهنگی گلستان به مقصد گردشگری تبدیل شده است.

وی از پیاده سازی سیستم گردشگری در استان ها برای تیدیل شدن به مقصد گردشگری خبر داد و تصریح کرد: مطابق سیاست های کلی نظام و ابلاغی رهبر معظم انقلاب، افزایش پنج برابری گردشگران در کشور عملیاتی می شود.

وی اضافه کرد: سازمان میراث فرهنگی با توجه به قابلیت ها و ظرفیت های گلستان توجه ویژه ای به این استان دارد.

قره سید رومیانی از تعامل و همکاری خوب میراث فرهنگی گلستان با سازمان مرکزی و سایر استان ها خبر داد و توضیح داد، امیدواریم در آینده نزدیک شاهد فاصله گرفتن کشور از اقتصاد نفتی و حرکت در مسیر صنعت گردشگری و صنایع دستی و همچنین رونق میراث فرهنگی در کشور باشیم.


http://tnews.ir