خلخال مسیر سفر گردشگران خارجی می شود

فرداد پرواز

26 مهر 1396


اردبیل - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با بهره برداری از جاده توریستی خلخال به ماسوله در استان گیلان ، شهرستان خلخال مسیر سفر گردشگران خارجی به این استان می شود.

به گزارش ایرنا ، کریم حاجی زاده روز چهارشنبه در بازدید از طرح ها و پروژه های گردشگری خلخال افزود: آماده شدن زیر ساخت های لازم برای توسعه صنعت گردشگری خلخال زمینه ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به این صنعت را فراهم کرده است.

او پیش بینی کرد سالانه دست کم 20 درصد از مجموع گردشگران شهر توریستی ماسوله که بیشتر آنها را گردشگران کشورهای خارجی تشکیل می دهند از مسیر جاده خلخال به ماسوله وارد استان اردبیل شده و خلخال را به عنوان ابتدای مسیر سفر خود به سایر مناطق گردشگری استان اردبیل انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه سالانه بطور میانگین هشت میلیون گردشگر به استان اردبیل، سفر می کنند گفت: پیش از این گردشگری بیشتر در مرکز استان اردبیل و آن هم تنها در فصل تابستان متمرکز شده بود که تلاش می شود با توزیع متوازن جغرافیایی و فصلی سفرها گردشگران بتوانند از همه مناطق گردشگری این استان در تمام فصول سال به ویژه از مناطق گردشگری جنوب و شمال استفاده کنند.

حاجی زاده استقبال سرمایه گذاران از توسعه و رونق صنعت گردشگری در این منطقه را مطلوب ارزیابی کرد و از ارائه بسته های حمایتی ویژه به سرمایه گذاران بخش خصوصی در افزایش شتاب این بخش در مناطق شمالی و جنوبی استان خبرداد.

وی همچنین با اشاره به تعطیلی چند ساله موزه میراث فرهنگی خلخال، گفت: بدلیل وجود رطوبت در ساختمان حمام قدیمی نصر محل موزه ، ادامه کار این محل به عنوان موزه ممکن نبود و تلاش می شود با انتخاب محلی جدید موزه میراث فرهنگی تعطیل شده خلخال دوباره آغاز بکار کرده و این محل نیز با واگذاری به سرمایه گذار بخش خصوصی به عنوان رستوران و سفره خانه سنتی مورد استفاده قرار بگیرد.


tnews.ir