خطوط پروازی قطر شرکت هواپیمایی رسمی فیفا شد

فرداد پرواز

20اردیبهشت1396


این همکاری یکی از بزرگ‌ترین حمایت‌های مالی ورزشی در جهان و نیز بزرگترین قراداد همکاری در تاریخ شرکت هواپیمایی قطر است که تا به امروز صورت گرفته است.

به موجب این همکاری، شرکت هواپیمایی قطر حامی مالی رویداد جام‌جهانی 2018 فیفا در روسیه، جام کنفدراسیون‌های فیفا، جام جهانی 2022 در قطر، جام باشگاه‌های جهان و جام جهانی فوتبال زنان خواهد بود. علاوه بر رخدادهایی که به آن اشاره شد، این شرکت هواپیمایی در رقابت‌هایی مانند جام جهانی زیر 20 سال، جام جهانی فوتسال و جام جهانی بازی‌های ویدیوی فیفا که بزرگ‌ترین مسابقه‌ آنلاین در دنیا است نیز حضور خواهد داشته.

گروه شرکت هواپیمایی قطر و فروگاه حَمَد به عنوان مرکز اصلی پروازهای این شرکت، مدتهاست به‌طور جدی و با رویکردی حمایتی، از رویدادها و فعالیت‌های مهم ورزشی جهان پشتیبانی می‌کنند. حمایت از باشگاه‌های بارسلونا و الاهلی عربستان، پشتیبانی از باشگاه بایرن‌ مونیخ، مسابقات اتوموبیل رانی فرمول E در پاریس و نیویورک برای خودروهای برقی با سوخت طبیعی، مسابقات قهرمانی دوچرخه‌سواری جاده جهان که به تازگی در دوحه برگزار شد، حمایت‌های طولانی مدت هواپیمایی قطر از مسابقات توتال (مسابقات حرفه‌ای تنیس زنان که در سال 2016 در قطر برگزار شد) و مسابقات تنیس اِکسون‌موبیل، نمونه‌هایی از باور و تلاش‌های این شرکت هواپیمایی برای ترویج ورزش و دوستی در سراسر جهان است.

فاطیما سَمورا، دبیر کل فیفا در همایش خبری آغاز این همکاری به خبرنگاران گفت: « امروز فیفا بسیار خوشحال است که با یکی از بهترین خطوط هواپیمایی دنیا همکاری خود را آغاز می‌کند؛ مجموعه‌ای که به پویایی و رشد پر شتابش شناخته می‌شود و به دلیل پیشگامی در معرفی اولین‌ها و نوآوری‌های صنعت هوایی هم محبوبیت ویژه‌ای دارد. از آن‌جا که ما برای نخستین بار در حال آماده شدن برای برگزاری رقابت‌های جام جهانی پیش رو در خاورمیانه هستیم، شرکت هواپیمایی قطر شریک ایده‌آلی برای همکاری با فیفا است و مشتاقیم تا با این همکاری، رقابت‌های فوتبال و اهداف فیفا را در سطح جهان ترویج کنیم.»

اکبر الباکر، مدیر کل هواپیمایی قطر هم در این باره گفت: "شرکت هواپیمایی قطر به خوبی به قدرت وزرش در گردهم آوردن ملت‌ها در فضای رقابت‌هایی دوستانه، واقف است. فیفا، بدنه‌ی اصلی محبوب‌ترین مسابقات ورزشی جهان یعنی جام جهانی فوتبال است که قدرت نهفته در محبوبیت این ورزش را عینیت می‌بخشد و به همین دلیل، فیفا یک شریک ذاتی برای شرکت هواپیمایی قطر، محسوب می‌شود. ما خوشحالیم که در کنار هواداران تیم‌های مختلف دنیا، شاهد هنر و مهارت بازیکنان در دو دوره‌ بعدی رقابت فیفا تا پایان رقابت‌های جام جهانی 2022 خواهیم بود و شور و هیجان تک تک این مسابقات را در کنار هم تجربه خواهیم کرد".


http://tnews.ir