خراسان رضوی می‌تواند پایلوت گردشگری کشور باشد

فرداد پرواز

26 شهریور 1396


نائب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: خراسان رضوی می‌تواند پیشرو و پایلوت گردشگری در کشور باشد و اگر این اتفاق نیفتد،از حوزه گردشگری عقب می‌مانیم.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمدرضا امیرحسنخانی نائب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در سومین روز از سفر خود به شهر مشهد،در نشستی که با حضور معاونان اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: گردشگر مشهد از تمام کشور بیشتر است،اگر برنامه ریزی در حوزه گردشگری بخواهد انجام شود باید از مشهد شروع کنیم تا برای سایر شهرها الگو شود.

وی افزود: از امکانات دانشگاهی، آستان قدس می‌توان استفاده کرد و باید از تمامی ظرفیت‌ها بهره برد و با بخش خصوصی بیشتر به منظور گسترش فعالیت های حوزه گردشگری ارتباط برقرار کرد.

حسنخانی در ادامه گفت: نرم افزار گردشگری و شیوه های نوین گردشگری را باید از مشهد آغاز کرد. هرخدمتی که به گردشگری می‌خواهیم در کشور ارائه کنیم،باید از مشهد شروع شود. اعتقاد داریم هر ارگانی که می خواهد در حوزه گردشگری ورود پیدا کند باید از میراث فرهنگی مجوز بگیرد و باید گردشگری روی قاعده و قانون شکل بگیرد.

نائب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی افزود: باید هویت و مسئولیت‌ها طوری باشد که اگر کسی خواست در حوزه گردشگری فعال باشد تنها به میراث فرهنگی مراجعه کند ضمن اینکه باید سهم بانک ها در حوزه گردشگری مشخص شود و توافق نامه هایی با بخش خصوصی نیز به منظور گسترش حوزه گردشگری به امضا برسد،ضمن اینکه از محل اعتبارات فنی و اعتباری میراث فرهنگی و استانداری می توان با بخش خصوصی و سرمایه گذاران در حوزه جذب فعالیت های خوبی داشت.


http://www.isna.ir