خدمات رایگان در طول سفر- فقط کافی است که درخواست کنید! - قسمت دوم

خدمات رایگان در طول سفر- فقط کافی است که درخواست کنید! - قسمت دوم

راه های زیادی برای برخورداری از خدمات بدون پرداخت پول در سفر وجود دارد. فقط کافی است اطلاعات کافی داشته باشید و بدانید چه زمانی باید این خدمات را درخواست کنید. حتی ممکن است گاهی با پاسخ منفی مواجه شوید اما درخواست نکردن به معنای یک پاسخ نه همیشگی و مطلق است در حالی که در های زیادی تنها با درخواست شما برویتان باز خواهد شد. با 2Safar همراه باشید تا با برخی از این خدمات آشنا شوید.

بالش اضافه بخواهید.

بهتر است بدانید اگر عادت دارید با بیش از یک بالش بخوابید، هتل ها وظیفه دارند هر تعداد بالش که بخواهید در اختیارتان بگذارند. همچنین اگر بالش شما در حدی که دوست دارید حجیم نیست می توانید درخواست بالش دیگری بدهید. حتی در هاستل ها نیز چنین امکانی معمولاً فراهم است و می توانید درخواست یک بالش اضافه بدهید. فراموش نکنید داشتن یک خواب راحت در طول سفر حق شماست و اصلاً در درخواست کردن برای راحتی بیشتر خجالت نکشید.

2safar

راه های رفت و آمد ارزان و رایگان در مقصد را بیابید.

اگر در مقصد امنی حضور دارید می توانید به دنبال راه حل برای رفت و آمد های رایگان مانند هیچ هایکینگ (گرفتن سواری رایگان) باشید. به جز این، راه های دیگری برای کاهش هزینه های رفت آمد وجود دارد. در شبکه های اجتماعی افرادی که مبدأ و مقصدی کمابیش نزدیک دارند یکدیگر را پیدا می کنند و تاکسی مشترک می گیرند. همچنین نرم افزار هایی در این رابطه وجود دارد که می توانید روی گوشی خود نصب کنید و از این طریق هزینه های خود را کاهش کنید. توصیه می شود در سفر های تنهایی دست به این کار ها نزنید چون ممکن است خطرناک باشد اما اگر همسفری دارید می توانید راه حل های ارائه شده برای کاهش هزینه ها را امتحان کنید.

2safar

از هتل درخواست سشوار، اتوی مو و بابلیس کنید.

بیشتر هتل ها در حمام سشوار دارند و شما مشکلی در خشک کردن موهایتان نخواهید داشت. حتی اگر سشواری در اتاق هتل نیابید، می توانید درخواست بدهید چون هتل موظف است سشوار در اختیار شما بگذارد. تا اینجا احتمالاً اطلاعات جدیدی دریافت نکرده اید، اما جالب اینجاست که هتل ها اتوی مو و بابلیس نیز در صورت درخواست به شما امانت خواهند داد! البته آن ها چنین چیزهایی را در لیست خدمات خود ذکر نمی کنند چون نمی خواهند تمام روز به تک تک مهمانان اتو و بابلیس قرض بدهند. اما حال که شما از این موضوع مطلع هستید، در سفر بعدی بار خود را با به همراه بردن این وسایل برای رسیدگی به موهایتان سنگین نکنید و به راحتی با یک تلفن به سرویس هتل چیزهایی که لازم دارید به امانت بگیرید.

2safar

در صورت طولانی شدن پرواز کانکشن خود درخواست یک تور رایگان بدهید.

اگر پرواز شما کانکشن طولانی در فرودگاه ثالثی دارد و حوصله تان حسابی سر رفته است چرا درخواست یک تور بازدید از نقاط مختلف فرودگاه را ندهید؟ بیشتر فرودگاه های عمده چنین سرویسی را به مسافران می دهند و قصد آن ها توسعه ی توریسم است. حتی تورهایی به خارج از فرودگاه نیز وجود دارد که در صورت عدم نیاز به ویزا می توانید از فردودگاه خارج شده و در تور شهر شرکت کنید. فرودگاه های کره ی جنوبی، تایوان، توکیو، سنگاپور، ترکیه و یوتا در آمریکا چنین تور هایی را ارائه می دهند.

2safar