خدمات رایگان در طول سفر- فقط کافی است که درخواست کنید! - قسمت سوم

خدمات رایگان در طول سفر- فقط کافی است که درخواست کنید! - قسمت سوم

راه های زیادی برای برخورداری از خدمات بدون پرداخت پول در سفر وجود دارد. فقط کافی است اطلاعات کافی داشته باشید و بدانید چه زمانی باید این خدمات را درخواست کنید. حتی ممکن است گاهی با پاسخ منفی مواجه شوید اما درخواست نکردن به معنای یک پاسخ نه همیشگی و مطلق است در حالی که در های زیادی تنها با درخواست شما برویتان باز خواهد شد. با 2Safar همراه باشید تا با برخی از این خدمات آشنا شوید.

در مورد کلاس های ورزشی رایگان بپرسید.

بسیاری از هتل ها مجهز به باشگاه هستند و این مورد جزء امکانات هتل ذکر می شود، اما شاید ندانید که خیلی از آن ها کلاس های ورزشی رایگان نیز برگزار می کنند. اگر در زمره ی کسانی هستید که در طول سفر نیز عادت به ورزش را ترک نمی کنید، در مورد کلاس یوگا از هتل سؤال برسید. این رسم به خصوص در هتل های ساحلی وجود دارد که کلاس یوگا در سحرگاه و کنار ساحل تشکیل می شود. حتی اگر حس صبح زود بیدار شدن را ندارید شاید امکان کار با مربی یوگا در وسط روز را نیز داشته باشید. در این رابطه از پذیرش هتل سؤال کنید.

به عنوان یک توصیه ی شخصی، در طول سفر ورزش را در برنامه تان بگنجانید چون اکثر ما در تعطیلات چاق می شویم.

2safar

صبحانه ی رایگان را از دست ندهید.

امروزه 90 درصد هتل ها و حتی متل ها و هاستل ها صبحانه ی رایگان سرو می کنند. هر چند کیفیت این صبحانه بسته به جایی که اقامت می کنید متفاوت است اما در هر صورت وعده ی صبحانه را از دست ندهید. این موجب می شود حداقل برای یک وعده کمتر هزینه پرداخت نمایید. حتی می توانید چیز هایی مانند موز یا اسنک گرانولا برای خود از روی میز صبحانه بردارید تا بعداً که گرسنه شدید بخورید.

هنگام چک این هتل یا هاستل در مورد صبحانه ی رایگان و زمان سرو آن از پذیرش سؤال کنید. بعضی اوقات زمان صبحانه قبل از ساعت 9 است، بنابراین طوری برنامه ریزی کنید که در آن ساعت بیدار باشید.

2safar

می توانید به طور رایگان دوچرخه کرایه کنید.

گردش با دوچرخه در مقصد خیلی جذاب و هیجان انگیز است. شما با دوچرخه راحت تر می توانید به نقاط توریستی رفت و آمد کنید و به علاوه دوچرخه سواری مفرح نیز هست. برخی هتل ها به طور رایگان دوچرخه در اختیار شما خواهند گذاشت، به خصوص آن هایی که کمی از نقاط توریستی دور تر هستند. به این شکل هتل های دور مسافران را ترغیب به اقامت می کنند. در این مورد حتماً سؤال کنید و اطلاعات بگیرید.

2safar

شاتل رایگان بین هتل و فرودگاه را در نظر بگیرید.

هنگام انتخاب هتل به این مورد خیلی دقت کنید و اگر هتل امکان شاتل رایگان ندارد بهتر است از آن صرف نظر نمایید. از آن جا که اغلب فرودگاه ها در شهر های بزرگ دور از مرکز شهر هستند و شما با داشتن بار و چمدان نمی توانید به راحتی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید، مجبور به گرفتن تاکسی هستید. همه ی ما به خوبی می دانیم تاکسی های فرودگاه چقدر گران هستند. معمولاً شاتل رایگان به فرودگاه در خدمات هتل ذکر می شود اما اگر اینگونه نیست باز هم سؤال کردن ضرر ندارد. پذیرش هتل شما را راهنمایی خواهد کرد که چگونه با هزینه ی کم به فرودگاه بروید.

2safar