خدمات رایگان در طول سفر- فقط کافی است که درخواست کنید! - قسمت ششم

خدمات رایگان در طول سفر- فقط کافی است که درخواست کنید! - قسمت ششم

راه های زیادی برای برخورداری از خدمات بدون پرداخت پول در سفر وجود دارد. فقط کافی است اطلاعات کافی داشته باشید و بدانید چه زمانی باید این خدمات را درخواست کنید. حتی ممکن است گاهی با پاسخ منفی مواجه شوید اما درخواست نکردن به معنای یک پاسخ نه همیشگی و مطلق است در حالی که در های زیادی تنها با درخواست شما برویتان باز خواهد شد. با 2Safar همراه باشید تا با برخی از این خدمات آشنا شوید.

نیازی به همراه بردن چتر و حوله ندارید.

شما باید تا جایی که می توانید از وزن بار چمدان هایتان کم کنید و با مختصر کردن لیست وسایل مورد نیازتان سبک بار به سفر بپردازید. مثلاً اگر به شهری سفر می کنید که احتمال بارندگی وجود دارد نیازی نیست با بردن چتر بار خود سنگین کنید. هتل ها به خصوص در شهرها و کشورهایی که بارندگی زیاد است در صورت درخواست چتر در اختیار مهمانان خود می گذارند. البته این جزء خدماتی نیست که اکثر مردم از آن با خبر باشند و حالا شما با خواندن این مقاله به آن پی برده اید.

2safar

یکی از چیزهایی که احتمالاً می دانید اما یاد آوری اش ضرر ندارد عدم ضرورت همراه بردن حوله است. حوله سنگین و حجیم است و جای زیادی از چمدان شما را اشغال می کند و به راحتی نیز خشک نمی شود. تقریباً تمام هتل ها حوله های متعددی در حمام دارند که می توانید استفاده کنید و سپس با قرار دادن حوله ها کف حمام یا وان، به خدمتکار اتاق این پیغام را برسانید که حوله ها کثیف و استفاده شده هستند تا او برایتان حوله های تمیز در حمام بگذارد. در مورد هاستل ها شرایط تا حدودی متفاوت است. برخی هاستل ها به طور رایگان حوله در اختیارتان قرار نخواهند داد اما با پرداخت پول کمی می توانید حوله ی تمیز به امانت بگیرید. در این شرایط باز هم همراه بردن حوله ی شخصی به سفر توجیهی ندارد.

2safar

اگر شارژر گوشی یا اداپتور را فراموش کردید نگران نشوید.

از آن که شارژر و اداپتور جای زیادی در چمدان شما اشغال نمی کنند ما توصیه می کنیم حتماً آن ها را با خود به سفر ببرید. اما اگر آن ها را در خانه جا گذاشتید یا اداپتور مناسبی در اختیار نداشتید، در مقصد دچار استرس نشوید. از پذیرش هتل بپرسید و احتمالاً آن ها این وسایل را به شما امانت خواهند داد. حتی اگر امانتی در کار نباشد شاید بتوانید با هزینه ی کم این وسایل را از هتل خریداری کنید یا مجانی در اختیار بگیرید. این دیگر بستگی به نوع هتلی دارد که در آن اقامت می کنید. هتل های سطح بالا برای جلب نظر مهمانان خود حداکثر تلاش خود را می کنند. ضمن اینکه برای این هتل نیز ذخیره کردن شارژرها و اداپتور های اضافه چندان خرج و زحمتی ندارد چون اغلب آن ها متعلق به مهمانان سابق هتل هستند و در اتاق ها جا مانده اند.

2safar

در فرودگاه به طور رایگان تفریح کنید و خوش بگذرانید.

اگر با یاد آوری زمان انتظار در فرودگاه غمگین می شوید، حتماً در زمره ی افرادی قرار دارید که از پتانسیل ها و امکانات فرودگاه بی اطلاع هستند. فرودگاه های بزرگ و مجهز بین المللی به اندازه ی یک مرکز تفریحیِ چند منظوره می توانند سرگرم کننده باشند. از سینمای رایگان گرفته تا موزه و برنامه های اجرای زنده و تور هایی که پیش از این به آن اشاره کردیم همگی از سرگرمی های رایگان فرودگاه محسوب می شوند. دفعه ی بعد به قصد خوش گذراندن به فرودگاه های بین المللی بروید و با یک سرچ ساده به امکانات فرودگاه پی ببرید.

2safar