خدمات رایگان در طول سفر- فقط کافی است که درخواست کنید!

خدمات رایگان در طول سفر- فقط کافی است که درخواست کنید!

کمتر کسی پیدا می شود که بگوید از سفر به دور دنیا خوشش نمی آید اما یک عامل است که مانع جهانگرد شدن بسیاری از ما می شود و آن پول است. به همین دلیل است که به دنبال راه های مختلف برای کاهش هزینه های سفر، اقامت رایگان و بلیط های دقیقه ی آخر هستیم.

خبر خوب این است که شما لازم نیست ثروتمند باشید که بتوانید دنیا را ببینید و به نقاط مختلف سفر کنید. در واقع بسیاری از جهانگردان با بودجه ی محدود سفر می کنند. راه های زیادی برای برخورداری از خدمات بدون پرداخت پول در سفر وجود دارد. فقط کافی است اطلاعات کافی داشته باشید و بدانید چه زمانی باید این خدمات را درخواست کنید. حتی ممکن است گاهی با پاسخ منفی مواجه شوید اما درخواست نکردن به معنای یک پاسخ نه همیشگی و مطلق است در حالی که در های زیادی تنها با درخواست شما برویتان باز خواهد شد. با 2Safar همراه باشید تا با برخی از این خدمات آشنا شوید.

2safar

نقشه بخواهید.

هیچ وقت قبل یا در طول سفر پولی بابت خرید نقشه پرداخت نکنید. همه ی هتل ها و اقامتگاه ها نقشه ی مقصد را دارند و در اختیار شما قرار خواهند داد. کافی است که درخواست کنید. علاوه بر نقشه اطلاعات زیادی در قالب بروشور ها و کتاب های راهنما می توانید دریافت کنید. در هتل ها و هاستل ها یک میز اطلاعات وجود دارد که از آن جا می توانید اطلاعات کاملی در مورد رویداد هایی که در مقصد برگزار می شود، کنسرت ها و مراسم، بلیط ورودی اماکن مختلف و غیره به دست بیاورید. فقط سؤال بپرسید تا آن چه می خواهید دریافت کنید.

اگر به جای هتل در خانه های شخصی یا Airbnb اقامت می کنید از میزبان خود درخواست راهنمایی کنید. اطلاعاتی که افراد محلی در اختیار شما می گذارند جالب توجه تر و کامل تر از اطلاعات موجود در اینترنت و کتاب های راهنما است.

2safar

رمز وایفای رستوران ها و نقاط توریستی را بپرسید.

هزینه ی اینترنت سیم کارت در سفر زیاد است و موجب می شود شارژ شما زود تمام شود و مجبور به خرید شارژ مجدد شوید. بهتر است هر جا که می توانید به وایفای رایگان وصل شوید. شما در فضاهای بسیاری به وایفای دسترسی خواهید داشت. امروزه هتل ها عموماً اینترنت رایگان در اختیار شما می گذارند. کارهاییکه به حجم زیادی از اینترنت نیاز دارند مثل چرخیدن در شبکه های اجتماعی، ارسال عکس و غیره را در هتل انجام دهید و اینترنت خط را صرفاً برای جستجوی آدرس در نقشه ی گوگل در صورت لزوم استفاده کنید.

2safar

علاوه بر هتل ها شما در فرودگاه ها، رستوران ها، کافی شاپ ها و بسیاری از اماکن توریستی مانند موزه ها و گالری ها نیز به وایفای رایگان دسترسی دارید. کافی است رمز عبور آن را سؤال کنید. صرفاً به دنبال وایفای های بدون رمز نباشید. وایفای این اماکن اغلب رمز دارند اما در صورتی که از مسئولان بپرسید این رمز را به شما خواهند گفت.

تنها نکته ای که لازم است رعایت کنید این است که اطلاعات حساسی نظیر اطلاعات بانکی خود را از طریق وایفای این اماکن یا وایفای هتل ارسال نکنید چون میزان امنیت اطلاعاتی وایفای ها ضعیف است.

2safar