خدمات رایگان در طول سفر- فقط کافی است که درخواست کنید! - قسمت پنجم

خدمات رایگان در طول سفر- فقط کافی است که درخواست کنید! - قسمت پنجم

راه های زیادی برای برخورداری از خدمات بدون پرداخت پول در سفر وجود دارد. فقط کافی است اطلاعات کافی داشته باشید و بدانید چه زمانی باید این خدمات را درخواست کنید. حتی ممکن است گاهی با پاسخ منفی مواجه شوید اما درخواست نکردن به معنای یک پاسخ نه همیشگی و مطلق است در حالی که در های زیادی تنها با درخواست شما برویتان باز خواهد شد. با 2Safar همراه باشید تا با برخی از این خدمات آشنا شوید.

بطری آب معدنی رایگان در هتل درخواست کنید.

در هنگام اقامت در هتل پولی بابت آب معدنی های گران مینی بار هتل یا ماشین های خودکار لابی هتل ندهید. شما به راحتی می توانید به طور رایگان از هتل بطری آب دریافت کنید. معمولاً یک یا دو بطری آب در اتاق قرار داده می شود. پس از مصرف آن ها به راحتی با خدمات هتل تماس بگیرید و درخواست آب بیشتری کنید. معمولاً هتل ها به راحتی با درخواست شما موافقت می کنند. اگر اینگونه نیست و هتل شما را به خاطر بطری آب اضافه شارژ خواهد کرد می توانید از درخواست خود صرف نظر کنید اما به هر حال پرسیدنش ضرر ندارد.

2safar

از وسایل حمل و نقل عمومی رایگان شهری استفاده کنید.

بسیاری از شهر های بزرگ جهان برای جذب توریست امکاناتی چون استفاده ی رایگان از سیستم حمل و نقل عمومی برای بازدید از نقاط معروف توریستی در اختیار توریست ها قرار می دهند. این سرویس معمولاً به صورت استفاده از اتوبوس hop-on-hop-off است. این اتوبوس ها ایستگاه هایی در نقاط توریستی دارند که می توانید در این ایستگاه ها پیاده شوید، هر میزان زمانی که می خواهید در آن نقطه سپری کنید و سپس مجدداً به ایستگاه برگردید و منتظر اتوبوس بعدی شوید. به این شکل به طور رایگان می توانید تمام نقاط جذاب شهر را ببینید. حتی در این اتوبوس ها راننده صوتی پخش کرده که شهر را به طور کامل معرفی می کند. قبل از سفر در مورد این خدمات رایگان در اینترنت سرچ کنید و اگر چنین امکانی در شهری که سفر می کنید وجود دارد به هیچ وجه از آن غافل نشوید. یکی از شهر هایی که چنین سرویسی دارد ملبورن است.

2safar

به کوپن های مسافرتی رایگان دقت کنید.

در میزهای اطلاعات توریستی و غیره به بروشور های توریستی بی توجه نباشید. برخی از آن ها کوپن هایی با خدمات تخفیف خورده و رایگان دارند. این کوپن ها شامل تخفیف رستوران ها، ورودی اماکن توریستی یا پیشنهاداتی مانند یکی بخر دو تا ببر می شوند. به خصوص اگر با بودجه ی محدود سفر می کنید یا مسافر کوله ای هستید با دقت به دنبال کوپن های تخفیف باشید. کلاً از اطلاعات توریستی بپرسید که آیا تخفیف یا آفر ویژه ای دارند یا خیر.

2safar

حتماً به مراکز اطلاعات توریستی سر بزنید.

تمام شهر ها یک مرکز اطلاعات توریستی دارند و از این مراکز حتماً استفاده کنید. این مراکز مانند آژانس ها یا کمپانی های مسافرتی هستند با این تفاوت که بابت دادن اطلاعات پولی از شما درخواست نمی کنند یا قصد فروش چیزی به شما ندارند. تمام سعی و هم و غم آن ها این است که توریست ها اقامت خوشی در شهر داشته باشند. ضمناً در مورد آفر های ویژه و تخفیف هایی که قبلاً گفتیم می توانید از این مراکز اطلاعات کسب کنید.

2safar