خبرهای بد و شرایط ناراحت کننده در سفر

عوامل زیادی وجود دارد که می توانند در طول تعطیلات، ما را آزرده خاطر ساخته یا به طور کامل سفر ما خراب کنند. ما به تعطیلات می رویم تا خوش بگذرانیم و با انرژی مضاعف و روحیه ای شاد به زندگی و کار خود برگردیم. اما این خبرهای بد و اتفاقات ناگوار نه تنها حس خوب ما را خراب می کنند، بلکه باعث می شوند انرژی لازم را از سفرمان به دست نیاوریم و زمان بازگشت به خانه خسته تر از قبل باشیم. ما در این مقاله برخی از این عوامل را معرفی می کنیم. برای آگاهی از راه حل ها و نحوه ی برخورد با این موقعیت های ناراحت کننده در سفر به سایر مقالات2Safar مراجعه کنید.

1. پرواز شما تأخیر دارد یا کنسل شده است.

از بدترین اتفاقات سفر، کنسلی با تأخیر پرواز است. وقتی بر روی بورد اطلاعات پرواز فرودگاه در مقابل شماره ی پرواز خود کلمه ی "کنسلی" را میبینیم دنیا روی سرمان خراب می شود. انگار تمام برنامه هایمان ناگهان به هم می ریزد. تأخیر نیز دست کمی از آن ندارد. شما با دقت برنامه ریزی کرده اید تا زمانی مشخصی قبل از از پرواز خود در فرودگاه حاضر باشید و حالا متوجه می شوید که مجبورید ساعت ها به انتظار بمانید. حتی ممکن است برنامه های بعدی تان نیز به هم بریزد و به پرواز یا قطار بعدی که رزرو کرده اید نرسید.

2safar

2. مورد بازجویی قرار می گیرید.

ممکن است در فرودگاه از شما درخواست شود برای برخی سؤالات به اتاق مخصوص بروید. این امر دلایل مختلفی دارد. از تشابه اسمی با افراد تحت تعقیب یا لیست سیاه گرفته یا تفاوت چهره ی فعلی شما با عکس پاسپورت. چنین شرایطی طبیعتاً استرس زا است اما جای نگرانی ندارد. بیشتر اوقات با پرسش و پاسخی ساده جریان حل می شود. به خودتان اطمینان داشته باشید.

2safar

3. هتل در دست تعمیر می باشد و سر وصدا زیاد است.

هتل را از قبل رزرو کرده و هزینه اش را پرداخته اید. حال در هنگام چک این از شما عذرخواهی می کنند و می گویند هتل در دست تعمیر است. بعد از یک پرواز طولانی دیگر انرژی برای مقابله با اینمشکلرا ندارید. چاره ای نیست جز استفاده از ایرپاد یا هدفون برای برخورداری از آرامشی که حق مسلم شما در هتل است.

2safar

4. رزرو اتاق شما در سیستم ثبت نشده و واچر هتل شما نامعتبر است.

با خستگی به هتل رسیده اید و چشم براه استراحت در اتاق دلچسب خود هستید. همه چیز مرتب به نظر می رسد تا اینکه هنگام چک این، مسئول پذیرش اسم شما را در سیستم پیدا نمی کند و می گوید رزرو شما ثبت نشده است. مسئولان به شما امیدواری می دهند که هیچ پولی از حساب شما کسر نشده است اما متأسفانه هتل به طول کامل پر است و نمی توانند اتاقی به شما بدهند. واقعاً شرایط ناراحت کننده ای است و چاره ای ندارید جز اینکه هتل دیگری را پیدا کنید. چنین مشکلاتی با تور کمتر رخ می دهد و حداقل شما می توانید بعداً از آژانس مسافرتی مربوطه پیگیری کنید اما در سفرهای مستقل این قبیل مشکلات معمولاً راه حلی ندارند.

2safar

5. اینجا معمولاً باران نمی بارد ولی این هفته بارانی است.

شما از کشور سرد خود در فصل زمستان فرار کرده اید و به یک کشور گرم و آفتابی رفته اید. در حالی که متتظر تعطیلاتی دلپذیر هستید، به محض ورود بارش باران شما را غافلگیر می کند و از مردم محلی می شنوید که باران غیر منتظره بوده است. ممکن است حتی چتر یا بارانی به همراه نیاورده باشید و از همان لحظه سفر برای شما خراب می شود. اگر به کشورهای استوایی سفر کرده باشید، باران سیل آسای موسمی واقعاً آزار دهنده خواهد بود. شما باید قبل از سفر به پیش بینی کلی وضعیت هوا اکتفا نکرده و تحقیق دقیق تری صورت دهید و هوای هر روز را با دقت بررسی کنید.

2safar

6. پاسپورت ها کجا هستند؟

در فرودگاه هستید و همه چیز برای تعطیلاتی لذت بخش آماده است، اما ناگهان یک خبر بد تمام حس و حال خوب شما را نابود می کند! همسفرتان می پرسد که پاسپورت ها کجا هستند در حالی که هر یک انتظار دارید در دست دیگری باشند! این یکی از دعواهای معمول زوج ها در سفر است و قبلاً راه حل آن را نیز ارائه کرده ایم. به جز کنترل نهایی تمام وسایل مهم قبل از ترک خانه و عزیمت به فرودگاه، شما به هیچ وجه نباید دقیقه ی نود به فرودگاه برسید. بهتر است حداقل سه ساعت قبل از پرواز های خارجی در فرودگاه باشید که در صورت بروز این اتفاقات ناراحت کننده، پرواز را از دست ندهید و تعطیلاتتان را با ناراحتی شروع نکنید.

2safar

7. هزینه ای که برای هتل پرداخته اید شامل هزینه ی استفاده از فضا و مالیات نبوده است.

شما از قبل بودجه بندی لازم را برای سفر انجام داده و هزینه ی هتل را با توجه به بودجه تان ملاحظه و پرداخت کرده اید. حال هنگام چک این یا چک اوت هتل متوجه می شوید که باید هزینه ی اضافه ای پرداخت کنید. "حق استفاده از فضا" هزینه ای تحمیلی و ناراحت کننده است و بدتر آنکه کاملاً اجباری می باشد. هتل های بزرگ که فضایی وسیع شامل کازینو و غیره دارند این هزینه را جدا از هزینه ی اجاره ی اتاق از مسافر می گیرند.هنگام رزرو هتل با دقت شرح هزینه ها را بخوانید تا بدانید هزینه ای که برای اتاق می پردازید شامل چه مواردی می شود. آیا صبحانه، وای فای و پارکینگ را در بر می گیرد؟ آیا شامل مالیات می شود؟ آیا هتلی که انتخب کرده اید حق استفاده از فضا را جدا از پول اجاره ی اتاق لحاظ می کند؟

2safar

8. متأسفیم. چمدان های شما هنوز در مبدأ هستند. سعی می کنیم هر چه زودتر این مشکل را حل کنیم.

برای مدت طولانی در قسمت تحویل چمدان ها در انتظار بوده اید اما از چمدان هایتان اثری نیست. وقتی آخرین چمدان ها نیز می رسند، دلشوره و نگرانی شما شدت می یابد. به سراغ نماینده ی ایرلاین می روید و آن جا متوجه می شوید به خاطر بروز مشکلی چمدان های شما نرسیده اند یا در شهر دیگری هستند!

این مسئله یکی از ناراحت کننده ترین اتفاقات ممکن در سفر است که متأسفانه زیاد رخ می دهد. هر چند چمدان بلاخره پیدا می شود اما در روز اول سفر به وسایل چمدانتان دسترسی نخواهید داشت و این ممکن است مشکل ساز باشد. سعی کنید وسایل مهم و ضروری را به جای چمدانی که تحویل بار می دهید در چمدان کابین قرار دهید.

2safar