خانه های جالب در سراسر جهان

فرداد پرواز

امروزه مجموعه تصاویری از خانه های جالب و منحصر به فرد از سراسر جهان، از خانه های غار و خانه های درختی به پناهگاه های فوتبال به شکل توپ، خانه های شکل شبیه به توپ و خانه های قابل حمل وجود دارد.

@val3


برخی از خانه های جالب در سراسر جهان

1. خانه ای که بر روی یک سنگ در رودخانه درینا Drina River ساخته شده است، در نزدیکی شهر غربی ،

western Serbian town of Bajina Basta, صربستان باجینا بستان ، حدود 160 کیلومتر (99 مایل) از بلگراد Belgrade ، در تاریخ 22 می 2013 دیده شده است.این خانه در سال 1968 توسط گروهی از مردان جوان که تصمیم گرفتند که سنگ بر روی رودخانه ایده آل برای یک پناهگاه کوچک باشد، بر اساس نظر مالک مشترک خانه، که در میان کسانی که در ساخت و ساز آن بود ساخته شد.

@val3

2. یک خانه توالت شکل، Haewoojae، که به معنی خانه برای رضایت از اضطراب خود، در سوئون Suwon ، در 9 کیلومتری (29 مایل) جنوب سئول Seoul ، در تاریخ 9 نوامبر 2007 است. فعالان بهداشتی کره جنوبی اقدام به شروع یک انجمن جهانی توالت کردن درب در خانه اولین توالت در جهان که ارائه می دهد مقدار زیادی از فضای اتاق فعالان بهداشتی کره جنوبی اقدام به شروع یک انجمن توالت جهانی کردند، با بلند کردن درب در خانه ی نخستین خانه ی توالت که در آن مقدار زیادی از فضای اتاق گنجه را فراهم می کند.

@val3

3. خانه هواپیما در روستای Miziara ، لبنان، در تاریخ 12 مه 2015. Miziara خود را در ساخت خانه های مسکونی است که به معبدهای یونان باستان و ویرانه های مصر شباهت دارد یا این یکی که در قالب یک هواپیمای ایرباس A380 ساخته شده است. Miziaraخود را در ساخت خانه های مسکونی است که به معبدهای یونان باستان و ویرانه های مصر شباهت دارد یا این یکی به شکل یک ایرباس A380 ساخته شده است.

@val3

4. در 11 آوریل 2014، یک ساختمان مشکوک غیر قانونی تحت پوشش گیاهان سبز در یک ساختمان 19 طبقه در گوانگژو Guangzhou ، استان گوانگدونگ Guangdong ، چین قرار دارد. ساخت و ساز که حدود 40 متر مربع را در بر می گیرد، 10 سال پیش ساخته شد . رسانه های محلی گزارش دادند که ساختمان مجتمع محلی در سال 2012 کشف ساخت و ساز در سال 2012 بود، اما از آن زمان مالکیت مالک را نداشته است.ساخت و ساز که حدود 40 متر مربع را در بر می گیرد 10 سال پیش ساخته شد. رسانه های محلی گزارش دادند که ساختمان مجتمع محلی در سال 2012 کشف ساخت و ساز در سال 2012 بود، اما از آن زمان مالکیت مالک را نداشته است.

@val3

5. منظره داخلی یک اتاق در داخل هلیودوم Heliodome، یک خانه خورشیدی بیوکلیماتی،در 4 شهریور سال 2011 در Cosswiller در حومه آلساکن در نزدیکی استراسبورگ Strasbourg، فرانسه. این خانه به عنوان یک سد سه بعدی عظیم طراحی شده است که روی یک زاویه ثابت قرار گرفته است در ارتباط با حرکات خورشید برای ارائه سایه در طول ماه های تابستان، نگه داشتن دمای داخلی سرد است. در پاییز، زمستان و بهار، نور خورشید به پنجره های بزرگ وارد می شود، زیرا موقعیت خورشید در آسمان پایین است، بنابراین فضای زندگی را گرم می کند.

@val3

6. Heliodome، یک خانه خورشیدی بیوکلیماتی در Cosswiller، شرق فرانسه، در 4 اوت 2011. این خانه به عنوان یک سد سری بزرگ سه بعدی ، در زاویه ثابت در ارتباط با حرکات خورشید طراحی شده است.

@val3

7. نمای نزدیک به 70 خانه گنبدی که توسط Domes of the World برای روستاییانی که خانهشان را در زلزله در روستای Sumberharjo در نزدیکی شهر باستانی یوگیاکارتا، در تاریخ 8 می 2007، از دست دادند ساخته شده بود.

@val3

8. تیری آتی Thierry Atta در سال 11 سپتامبر 2008 حیاط خانه اش را که در قالب یک تمساح در پایتخت ساحل عاج آبیدان ساخته شده است می کوبد.عطا یک شاگرد هنرمند موسی کالو Moussa Kalo بود که خانه را طراحی و ساخته شده بود.

@val3

9. کابین، در حال ساخت در Treehotel در روستای سوئد Harads، در تاریخ 5 ژوئیه 2010 است. یک مفهوم جدید هتل برای روستای دور افتاده در شمال سوئد، که هدف از آن ساختن خانه درختی ساده در جهان و مقصد مسافران آگاه طراحی شده است.

@val3

10. لوسیو هرناندز Lucero Hernandez ، نوه بنیتو هرناندز و همسرش سانتا مارتا د لا کروز ویارئال Cruz Villarreal, ، در 17 ژانویه سال 2013 میلادی در در خانه خانواده اش در نزدیکی San Jose de Piedras ، در ایالت شمالی مکزیک Coahuila قرار دارد. در طول بیش از 30 سال، خانواده هرناندز در یک خانه آجری عجیب و غریب خورشیدی با قطر 40 متری (131 پا) که به عنوان یک سقف استفاده می شود، زندگی می کردند. مسکن نزدیک به شهر سن خوزه د پیدراس، یک جامعه از راه دور واقع در صحرای خشک Coahuila، حدود 80 کیلومتر (49 مایل) از مرز با تگزاس است.

@val3

11. یک نمایشگر تلویزیونی ژاپنی در خانه فوتبال ژاپنی طراحی شده توسط Kimidori Housing در 25 مه 2006 در Gifu ژاپن به نظر می رسد. کره جغرافیایی 32 بطری که شناور است و دارای استحکام ساختاری برای مقاومت در برابر زمین لرزه است، قیمت کمتر از 15،000 دلار است.

@val3

12. یک زن در جلوی "خانه چینی" در تیانجین Tianjin در 5 ژانویه 2008 راه می رود. همه جا در معماری

این خانه با صدها میلیون ظروف چینی باستانی، کاسه های باستانی، ظروف و گلدان تزئین شده است.

@val3

13. مجسمه ای در مقابل یک خانه هرمی در روستای میزیارا Miziara ، شمال لبنان، در تاریخ 12 می 2015 ساخته شد.

@val3

14. دای هویفی Dai Haifei، 24 ساله از استان هونان Hunan چین ، خانه شکل تخم مرغی شکل است، جایی که وی در دو ماه گذشته زندگی کرده است، در نزدیکی دفتر خود در پکن در 1 دسامبر 2010 قرار دارد. این خانه در حدود 1،000 از نوار بامبو و تشک دلار ساخته شده است، پوشیده شده توسط یک لایه حفاظت از حرارت و مواد ضد آب، با تکه کیسه های پر شده با پوست های چوبی و بذر چمن که می تواند با رشد علف وقتی که بهار می آید ، پوشش خانه مانند یک پتو شود.

@val3

15. در 10 سپتامبر 2013، خانه ها روی پشت بام یک ساختمان کارخانه ای در دونگوان Dongguan ، استان گوانگدونگ Guangdong قرار دارند.

@val3

16. در داخل خانه باغبان برزیلی، استوو سیلوا دا کنسئیکو Estevao Silva da Conceicao ، که او را Casa de Pedra یا House of Stone می نامد، در 2 اکتبر 2012 خود را در زادگاه ساخته Paraisopolis slum of Sao Paulo است. Silva da Conceicao خانه خود را با استفاده از هر نوع شیء قابل تصور در یک سبک بسیار شبیه به معمار کاتالان اسپانیایی آنتونی گائودی Antoni Gaud ، ساخته است.

@val3

17. Bohumil Lhota، سازنده 73 ساله، خانه ای را در 7 آگوست 2012 در نزدیکی شهر Jablonec nad Nisou واقع در نزدیکی شهر Jablonec nad Nisou ساخته است، در 7 آگوست 2012 به نمایش گذاشت. Lhota خانه منحصر به فرد را در سال 1981، نزدیک به طبیعت برای بهره گیری از درجه حرارت زمین شروع به ساخت کرد.

@val3

18. یک خانه با شکل ماشین برای یک خانواده چهار نفر توسط معمار منفرد Voglreiter، در شهر Langwied، در استان اتریش Salzburg، در تاریخ 23 ژوئن 2004 ساخته شده است.

@val3

19. آخرین خانه یک محله قدیمی تنها در پارکینگ جهانی شانگهای نمایشگاه 2010، در زیر پل Nanpu در تاریخ 6 آوریل 2010 در شانگهای، چین قرار دارد.

@val3

20. یک مدل کامل از خانه ی Seahorse شناور برای مشتریان جهت بازدید از آب های دبی در تاریخ 9 مه 2016 آماده شده است. Seahorses بخشی از توسعه بزرگ هتل به نام قلب اروپا است، به دنبال جذب علاقه به جهان، طرح ساحل دریایی دبی است.

@val3