حمل و نقل عمومی در سنت پترزبورگ

فرداد پرواز

حمل و نقل عمومی در فرودگاه

فرودگاه پولکوا در 20 کیلومتری جنوب شهر سنت پترزبورگ قرار گرفته است و از نزدیک ترین ایستگاه مترو یعنی ایستگاه مترو موسکوفساکایا تنها 10 کیلومتر فاصله دارد.

فرداد تور

خطوط اتوبوس سریع السیر شماره 39، 39 ای و خط مینی بوس شماره 39 ک، شما را از ترمینال خروجی فرودگاه سنت پترزبورگ به قسمت های مختلف شهر منتقل می کنند. قمیت بلیط بسته به نوع خط بین 28 تا 40 روبل است. اتوبوس ها از ساعت 5:25 بامداد تا 00:20 نیمه شب هر 30 دقیقه یکبار حرکت می کنند. تمامی اتوبوس های فرودگاه درست از ایستگاه مقابل سالن ترمینال خروجی فرودگاه به سمت شهر حرکت می کنند و در مسیر برگشت نیز همگی در مقابل ایستگاه مترو موسکوفسکایا توقف دارد.

فرداد تور

همچنین شما می توانید از گیشه مربوطه در فرودگاه پولوکوا درخواست رزرو تاکسی دربست نیز بکنید. 2 گیشه رزرو تاکسی در قسمت تحویل چمدان و نیز سالن پروازهای ورودی وجود دارد. شما می توانید هزینه سفر را یا از طریق کارت بانکی خود به گیشه مربوطه پرداخت نمایید و یا به صورت نقدی در پایان سفر به راننده بدهید که در این صورت می بایست مبلغ کمی پول در صرافی فرودگاه به روبل تبدیل کرده باشید. نرخ کرایه تاکسی از فرودگاه به مرکز شهر حداقل 600 روبل خواهد شد.

تاکسی های شخصی زیادی هم در بیرون از ترمینال فرودگاه مستقر هستند که همگی نرخ های گرانتری برای ترانسفر به مرکز شهر پیشنهاد می دهند پس توصیه 2safar به شما این است که در صورتی که بدون خرید پکیج تور جام جهانی به روسیه می روید و ترانسفر رایگان روی خدمات شما نیست حتماً از تاکسی های رسمی فرودگاه سنت پترزبورگ استفاده کنید.

هنگام بازگشت به فرودگاه می بایست به گونه ای برنامه ریزی کنید که حتماً 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید. این زمان برای جلوگیری از تأخیر به دلیل ترافیک و یا مشکلات پیش بینی نشده الزامی است.

فرداد تور


قطارهای برقی

در تمامی ایستگاه های قطار شهر سنت پترزبورگ قطارهای برقی را مشاهده می کنید که شما را به مقصدتان در نواحی اطراف شهر منتقل می کنند. این قطارها از صبح زود تا نیمه شب در حال حرکت هستند. برای مقاصدی مانند رپینو، زلنوگورسک و یا ویبورگ می بایست از ایستگاه قطار فینلاندسکی ووکزال سوار شوید. اگر مقصد شما کاخ پترهف، اورانینبوم و یا گاتچیناست باید به ایستگاه قطار بالتیسکی ووکزال بروید. تمامی قطارها درست رأس ساعت مقرر حرکت می کنند. بلیط قطارهای معمولی را می توان از گیشه فروش در تمامی ایستگاه های قطار سنت پترزبورگ خریداری کرد و برای تهیه بلیط قطارهای سریع السیر باید به وبسایت راه آهن روسیه مراجعه کنید.

فرداد تور


مترو

فرداد تور

تمامی ایستگاه های مترو در شهر سنت پترزبورگ با لوگوی خاصی به شکل حرف M لاتین قابل شناسایی هستند. ایستگاه ها حدفاصل ساعت 05:30 تا 07:00 صبح باز می شوند و بین ساعت های 12:00 شب تا 01:05 بامداد دست از فعالیت می کشند. در فصل قایقرانی که از 15 آپریل تا 30 نوامبر جریان دارد و هنگام شب پل های شهر برای تردد کشتی ها باز می شوند یک خط مترو شبانه وجود دارد که از زیر رودخانه عبور می کند و ایستگاه آدمیرالسکایا را به ایستگاه اسپورتیونایا متصل می سازد. این خط بین ساعت 01:00 بامداد تا 03:00 صبح شب های جمعه و شنبه فعال است.

فرداد تور

5 خط فعال مترو در سنت پترزبورگ تمامی قسمت های شهر را پوشش می دهند (به جز محله کلیسای اسمولنی و تئاتر مارینسکی و حومه شهر). نزدیک ترین ایستگاه مترو به استادیوم فوتبال سنت پترزبورگ ایستگاه کریستوفسکی اوستروف می باشد.

اسامی ایستگاه ها در قطار ها تنها به زبان روسی اعلام می شود اما عنوان انگلیسی ایستگاه در تمامی نقشه ها و تابلوهای مترو قابل مشاهده است. برای پرداخت هزینه مترو شما می توانید یک ژتون فلزی به مبلغ 45 روبل برای یک سفر خریداری کنید و یا ژتون های چندبار مصرف برای چند سفر تهیه کنید.

فرداد تور

فرداد تور

چندین مدل کارت سفر از ابتدای سال 2017 به مسافرین شهر سنت پترزبورگ عرضه می شود. نوعی کارت به شما اجازه استفاده از تمامی وسایل حمل و نقل عمومی به مدت 90 دقیقه را می دهد که 70 روبل قیمت دارد، مدل دیگر سفر نامحدود به مدت 24 ساعت و یا یک هفته است. کارت های نامحدود از 180 تا 680 روبل بسته به تعداد روز قیمت دارد. در صورتی که از کارت سفر یا کارت پودورژنیک برای حمل و نقل استفاده کنید قیمت هر سفر مترو کمتر از 36 روبل تمام می شود و بلیط حمل و نقل روزمینی حدود 31 روبل خواهد شد.

فرداد تور

کارت سفر و کارت پودورژنیک در تمامی ایستگاه های مترو سنت پترزبورگ به فروش می رسند. برای پرداخت بهای سفر، کارت خود را بر روی اسکنر بلیط در اتوبوس ها قرار داده و یا به مسئول کنترل بلیط نشان دهید؛ در مترو هم هنگامی که کارت را بر روی اسکنر گیت ورودی قرار دهید بهای بلیط اتوماتیک از آن کسر می شود و مسیر برای شما باز خواهد شد.


اتوبوس های مارشروتکا

فرداد تور

این مینی بوس ها در مسیری ثابت در مرکز شهر و حومه تردد می کنند و هنگامی که دست بلند کنید نگه می دارند. برای مثال شما می توانید از ایستگاه مترو استراویا درونایا سوار مینی بوس مارشروتکا شوید و به مقصد خود در کرونستاد بروید. مارشروتکا به مقصد کاخ پترهف از خیابان لنینسکی پراسپکت و مترو پراسپکت وترانف عبور می کنند. برای بازدید از دهکده پوشکین و یا قصر پاولف می توانید از ایستگاه مترو موسکفسکایا سوار این مینی بوس ها شوید. قیمت بلیط حدود 45 روبل است و هنگامی که سوار شوید این مبلغ را نقداً به راننده پرداخت خواهید کرد. آنها همچنین کارت پودورژنیک را نیز قبول می کنند.