حمل و نقل عمومی روسیه میزبان جام جهانی 2018

اطلاعات کلی در خصوص حمل و نقل عمومی روسیه میزبان جام جهانی 2018

مترو

شبکه ریلی زیر زمینی (مترو) یکی از سریع ترین وسایل حمل و نقل عمومی در شهر های میزبان جام جهانی روسیه به شمار می رود، چرا که استفاده از آن بهترین روش برای کاهش حجم ترافیک در ساعات پر تردد است.

2safar

مترو در شش شهر میزبان مسابقات جام جهانی از جمله، مسکو، سنت پترزبورگ، کازان، نیژنی نووگورود، سامارا و یکاترینبورگ وجود دارد.در ولگوگراد هم قطار های سریع السیر و تراموا با سرعت بالا و با لوگوی CT در دسترس شما قرار دارد.

2safar

ساعات فعالیت متروو ترن های سریع السیر معمولا از 6 صبح تا نیمه های شب ادامه دارد، در حالی که شما از قطار ها در ساعات دیگری می توانید استفاده کنید. قیمت بلیط ها بستگی به تعداد سفر های شما در سیستم مترو دارد، بلیط یک طرفه در اکثر شهر های روسیه 28 روبل است. در سنت پترزبورگ این قیمت به 45 و در مسکو به 55 روبل(البته در صورت استفاده از کارت های حمل و نقل ترویکا 36 روبل خواهد بود) می رسد.در ولگوگراد هم قیمت یک بلیط یک طرفه ی تراموا برای شما 25 روبل خواهد بود.

اتوبوس، تراموا و ترن برقی

2safar

شما می توانید جدول زمانی و مسیر های اتوبوس، تراموا و واگن های برقی را داشته باشید. هر کدام از وسایل خطوط حمل و نقل زمینی در این شهرها، با توجه به زمان و روز کاری معمولا با فاصله ی زمانی 5 تا 30 دقیقه در دسترس شما قرار می گیرند. مسیر های مینی بوس(مارشروتکا) برنامه زمانی اختصاصی خود را دارند که از ساعت 5-7 صبح تا 8 و حتی تا 1 شب فعالیت خواهند داشت. برخی از مسیر های مینی بوس در مسکو و سنت پترزبورگ، به طور شبانه روز مورد استفاده قرار می گیرند.

2safar

در وسایل حمل و نقل زمینی دستگاه الکترونیکی پرداخت بلیط از طریق کارت در مقابل ورودی شما قرار دارد و یا شما می توانید به طور مستقیم به راننده و یا مسئول جمع آوری بلیط ها پرداخت کنید. شما می توانید بلیط های یک طرفه و چند سفره ی مورد نظرتان را در باجه های بلیط فروشی در ایستگاه ها خریداری کنید. البته باید توجه داشته باشید که قیمت وسایل حمل و نقل زمینی در شهرهای مختلف توسط مقامات محلی تعیین می شوند و این قیمت ها در نقاط مختلف متفاوت خواهند بود.

2safar

مینی بوس ها یا همان مارشروتکا ها از وسایل حمل و نقل عمومی محبوب در شهر های روسیه به شمار می روند. چرا که در تمامی نقاط در دسترس شما قرار دارند.کرایهی این وسایل به طور مستقیم به راننده پرداخت می شود.

قطار های حومه ی شهر

2safar

قطار های حومه شهری نه تنها شهر بلکه مناطق حومه ایی شهر از 100 تا 150 کیلومتر را نیز تحت پوشش دارند. بلیط قطار ها بسته به مسافت طی شده شما خواهد بود و شما باید بلیط خود رادر ایستگاه های حرکت قطار خریداری کنید.

2safar

بلیط های یک طرفه باید در همان روز خرید برای همان مقصد مورد نظرمورد استفاده قرار بگیرند. بلیط های سفر های دور نیز تا 24 ساعت پس از خرید(به جز روز های تعطیل) اعتبار خواهند داشت.