حمل و نقل عمومی در یکاترینبورگ

حمل و نقل عمومی در یکاترینبورگ

فرودگاه و مسیر های رفت و آمد آن

فرودگاه بین المللی کولتسووی یکاترینبورگ در قسمت جنوبِ شرقی شهر در منطقه ی اوکتیابرسکی قرار دارد. شما می توانید مرکز شهر تا فرودگاه را از طریق بزرگراه به مسافت تقریبی 20 کیلومتر طی کنید. دو کیلومتر قبل از رسیدن شما به فرودگاه با جاده ی کمربندی یکاترینبورگ رو به رو می شوید.

2safar

. مسیر کمربندی برای رسیدن به شهر یک راه میانبر برای محله های شرقی، شمالی و غربی شهر است که می توانید مرکز شهر را دور بزنید.

2safar

هزینه ی یک تاکسی سواری از فرودگاه به شهر در حدود 300 تا 400 روبل است(که می توانید از اپلیکیشن های تلفن های همراه Uber یا Yandex استفاده کنید) قطارهای سریع السیر برقی کولتسوو دوبار در روز از فرودگاه به ایستگاه راه آهن یکاترینبورگ حرکت می کند که این مسیر 40 دقیقه طول می کشد و 7 بار نیز توقف می کند. بسته به مقصد شما نرخ کرایه بین 30 تا 60 روبل است. تهیه بلیط از طریق ایستگاه های بلیط فروشی و باجه های خودکار قابل دسترسی است. همچنین شما می توانید بلیط مورد نظر خود را از مأمور جمع آوری بلیط ها در قطار خریداری کنید. اگر میخواهید برای رفتن به شهر قطار بگیرید، اما برنامه زمانیقطار های سریع السیرکولتسوو را مناسب نمی بینید، ایستگاه قطار کولتسوو، سه ایستگاه مارشروتکا (مینی بوس) تا فرودگاه فاصله دارد. در آنجا 10 تا 15 قطار آماده ی حرکت از ساعت 6:00 صبح تا 10:00 شب وجود دارد که کرایه آن ها هم یکسان بین 30 تا 60 روبل است که می توانید از ایستگاه و جمع کننده بلیط ها خریداری کنید.

2safar

دو اتوبوس هم در ایستگاه مستقر هستند که شماره 01 یک وسیله نقلیه 24 ساعته بین فرودگاه و ایستگاه راه آهن است. که هر 30 دقیقه حرکت کرده و در مسیر هیچ توفقی ندارد و در حدود 40 دقیقه طول می کشد. اتوبوس شماره 1 هم بین فرودگاه و ایستگاه راه آهن حرکت می کند و در 30 ایستگاه توقف دارد، که از ساعت 6 صبح تا نیمه های شب فعال است. تعدادی از مینی بوس های مارشروتکا نیز در خروجی فرودگاه قرار دارند.اتوبوس های شماره 26 هم به سمت مگا مال در غرب شهر حرکت می کند،در حالی که اتوبوس شماره 39 از طریق دیگر مسیر ها به سمت دانشگاه فدرال اورال در مرکز شهر می رود. کرایه اتوبوس های عادی و مارشروتکا 28 روبل است که به راننده یا جمع کننده بلیط ها پرداخت می شود. همچنین شما می توانید با تهیه ی کارت سفر این هزینه هارا پرداخت کنید.

حمل و نقل عمومی و کارت های الکترونیکی در یکاترینبورگ

2safar

متروی یکاترینبورگ، آخرین سیستم مترو بود که در اتحاد جماهیر شوروی ساخته شد و در سال 1991 به بهره برداری رسید. این مترو دارای یک مسیر است که در 9 ایستگاه توقف می کند. مترو از مرکز شهر عبور کرده و از تقاطعپراسپکت کاسمناوتو(ProspektKosmonavtov)و یولیتساس ایلیچا (UlitsasIlyicha)و استاریخ بولشویکو (StarykhBolshevikov) در شمال به کمربندی کولتسوو در جنوب کشیده می شود و به نوعی چهار منطقه از هفت منطقه ی شهر را پوشش می دهد. ایستگاه مترو پلوشاد (Ploshchad 1905 Goda) نزدیک ترین ایستگاه به ورزشگاه یکاترینبورگ است که در حدود 1/5 کیلومتر با استادیوم فاصله دارد. سه ایستگاه (اگر از خیابان لنینا) یا چهار ایستگاه ( اگر از خیابان اولیتسا مالیشوا) بروید اتوبوس، اتوبوس برقی یا مارشروتکا در برابر شما خواهد بود.

2safar

اورالسکایا (Uralskaya) نزدیک ترین ایستگاه مترو به ایستگاه راه آهن و ایستگاه اتوبوس شمالی است، این ایستگاه مترو میان دو ایستگاه راه آهن و اتوبوس قرار داد که پیاده چند دقیقه با هر دو ایستگاه فاصله دارد. ایستگاه اتوبوس جنوبی هم درست بعد از ایستگاه مترو چکالاوسکایا (chkalovskaya)است.

2safar

قیمت بلیط مترو 28 روبل است که بلیط ورودی آن را می توان از دفاتر فروش بلیط و یا در باجه های خودکار خریداری کرد. البته شما با استفاده از کارت های مسافرتی می توانید این هزینه ها پرداخت کنید. خطوط مترو یکاترینبورگ از ساعت 6 صبح تا نیمه های شب فعال هستند.

اتوبوس ها، تراموا ها، واگن های برقی و اتوبوس های مارشروتکا

2safar

یکاترینبورگ دارای 89 نوع مسیر اتوبوسی، 31 مسیر واگن برقی، 19 مسیر اتوبوس برقی است.هر کدام از این وسایل حمل و نقل عمومی مرکز شهر را بطور کامل پوشش می دهند اما تنها اتوبوس ها و مارشروتکا در حومه های شهر تردد می کنند. کرایه اتوبوس، واگن و اتوبوس برقی یا مارشروتکا 28 روبل است که می توان آن را به صورت نقد به راننده یا جمع کننده کرایه پرداخت کرد. همچنین می توانید از طریق کارت های مسافرتی یا E کارت ها در اتوبوس ، واگن های برقی یا اتوبوس های برقی هزینه را بپردازید.

2safar

کارت های الکترونیکی

کارت های الکترونیکی یکاترینبورگ یاE-card کارت مسافرتی است که مردم برای پرداخت کرایه ی مترو، اتوبوس، واگن ها و اتوبوس های برقی شهر یکاترینبورگ از آن استفاده می کنند. هزینه هر کدام از این کارت های یا همان E-Card 75 روبل است که قیمت هر بار استفاده از آن به نرخ مورد انتخاب شما بستگی دارد.

2safar

برخی از طرح های پرداخت از طریق کارت های مسافرتی چهار مورد از وسایل حمل و نقل را شامل می شود، که در این طرح ها 20 سواری با هزینه ی 500 روبل، یا استفاده نامحدود برای سه روز از وسایل حمل و نقل عمومی با 390 روبل وجود دارد.

2safar

از دیگر آبشن ها و پیشنهادات برای استفاده گردشگران خریداری کارت سفر خود از طریق برنامه E-Wallet است که پول خود را به کارت الکترونیکی اضافه می کنید و در هر مورد از وسایل حمل و نقل عمومی، هزینه هر سفر برای شما 26 روبل خواهد بود. کارت های سفر یکاترینبورگ در ایستگاه های مترو، ادارات پست، ایستگاه های پرداخت فریبزبی Frizbi، جایگا های پرداخت موبایل و برخی از ایستگاه های حمل و نقل عمومی در دسترس می باشند.

قطار های برقی

شمال و شرق یکاترینبورگ تحت پوشش سیستم ریلی قرار دارند و مردم محلی برای رفت و آمد خود به دیگر محله ها یا حومه های شهر از قطار های برقی استفاده می کنند. برای گردشگران هم قطار مناسب ترین راه و مقرون به صرفه مسیر برای رسیدن به فرودگاه است. بخش عمده ی از مرکز شهر بویژه لنینسکی و منطقه ی ایستسکی تحت پوشش سیستم خطوط ریلی نیستند.

2safar

در محدوده ی شهر با توجه به فواصل طی شده هزینه ی استفاده از قطار بین 30 تا 60 روبل خواهد بود. شما می توانید بلیط را هم در باجه های فروش بلیط در ایستگاه و هم جایگاه های خودکار تهیه کنید، اما شما به سادگی می توانید بلیط مورد نیازتان را جمع کننده بلیط ها در قطار خریداری کنید. برای مشاهده برنامه قطار های یکاترینبورگ نیز از نرام افزار گوشی های هوشمند Yandex.Elektrichki استفاده کنید.

2safar

رانندگی در شهر یکاترینبورگ

یکاترینبورگ یکی از شهر های بزرگ روسیه بشمار می رود و ترافیک خیابانی این شهر قابل پیش بینی خواهد بود. در ساعات پر ترافیک (8 تا 10 صبح و 5 تا 7 عصر )، مرکز شهر بطور کامل متراکم و دارای ترافیکی سنگین است که بیشتر در تقاطع ها و چهار راه ها شکل می گیرد.

استادیوم یکاترینبورگ، ایستگاه راه آهن و جاذبه های اصلی شهر در داخل و نزدیکی های نقطه مرکزی یکاترینبورگ هستند، که متشکل از مسکوفسکایا، تکاچی، وستوچنایا، چلیوسکینتسو و فورمانو اولیتساس می باشند. قلب شهر از عبور و تقاطع خیابان های پراسپک لنینا، اولیتساس مالیشوا و کیوبیشوا (از غرب به شرق) و اولیتساس کارلا و مارتا از شمال به جنوب تشکیل شده است.

2safar

مسیر اولیتسا متالورگو از مرکز شهر به غرب ومسیر مسکوفسکایا اولیتسا به سمت جنوب شهر می روند. هنگامی که در حال رانندگی به سمت شمال غربی شهر هستید مسیر سروسکی را دنبال کنید. مسیر های بریزوزفسکی و رشفسکی شما را به قسمت های شمال شرقی خواهد برد. اولیتسا مالیشوا از طریق مسیر سیبریسکی در شرق به طرف خروجی های جنوب شرقی شهر می رود و مسیر های پر سرعت آن دو برابر می شود: مسیر کولتسوو و مسیر چلیبینسک. کمربندی یکاترینبورگ نیز از حوالی قسمت های غربی، شمالی و شرق شهر عبور می کند.که در نهایت به مسیر چلیبینسک منتهی می شود.

2safar

پارکینگ های خیابانی تقریباً در همه جای شهر آزاد است اما مکان هایی ممنوع برای پارک کردن خودرو نیز با علامت مشخص است. ممکن است که خودرو شما برخی از طرح های ممنوع را نقض کرده باشد در صورتی که چنین اتفاقی رخ داد با شماره ی +7(343)269-7700 با راهنمایی و رانندگی یکاترینبورگ تماس بگیرید.

2safar

برخی از پارگینگ های پرداختی و پولی نیز در مرکز شهر وجود دارند، بخصوص در بخش هایی که جاذبه های معروف شهر قرار دارند. هزینه پارکینگ هر ساعت 30 روبل است که چندین راه برای پرداخت هزینه ی پارکینگ وجود دارد. در قالب طرح park’o’mat (کارت های ATM و کارت های مسافرتی با نرخ طرح E-Wallet )، از طریق نرم افزار تلفن همراه (https://ek-parking.ru/ru/mobileapps) و یا پیام های متنی قابل پرداخت هستند. عدم پرداخت هزینه پارکینگ جریمه ایی بین 1000 تا 3000 روبل را بدنبال خواهد داشت و اگر خودرو شما در محل پارک خود توسط یدک کش ها حمل شده بود با شماره ی تلفن +7(343)287-2700 تماس بگیرید.

دوچرخه سواری در یکاترینبورگ

اگرچه دوچرخه سواری جایگزین دیگر وسایل و امکانات حمل و تفل عمومی به شمار نمی رود اما بدلیل موقعیت جغرافیایی و بافت شهری یکاترینبورگ، دوچرخه سواری امکان استفاده از مکان های زیبایی را در این شهر فراهم می کند، پارک ها و برخی خیابان ها در مرکز شهر و همچنین مکان های روبه رشد در حومه های شهر از مکان دیدینی برای دوچرخه سواری به شمار می روند.

2safar

خاکریز ها و چمن های سبز کناره ی ایست بین اُلیتسا چلیوسکینتسو (UlitsaCheliuskintsev) و پلوتینکا و بین اُلیتسا مالیشوا و اُلیتسا چلیوسکینتسو (UlitsaCheliuskintsev) از جمله محل هایی هستند که معمولاً برای دوچرخه سواری انتخاب می شوند. از دیگر مسیر های مشهور در شهر یکاترینبورگ برای دوچرخه سواری، مسیر اُلیتسا گورگو به سمت اُکتیابرسکایا پلوشچاد(OktyabrskayaPloshchad) است. از دیگر نقاط دیدنی و جذاب برای دوچرخه سواری، پارک مرکزی تفریحی و فرهنگی مایاکوفسکی است پارک جنگی شارتاش هم در حواشی شرقی شهر و همچنین پارک جنگلی اُکتوس نیز از دیگر مکان جذاب و زیبا برای دوچرخه سواری خواهد بود. اجاره دوچرخه نیز در قسمت های مرکزی شهر وجود دارد.

2safar