حمل و نقل عمومی در کالینینگراد

حمل و نقل عمومی در کالینینگراد

مسیر های رفت و برگشت به فرودگاه

فرودگاه بین المللی خرابوروفوی کالینینگراد در 25 کیلومتری شمالی مرکز شهر واقع شده است که تقریباً با خودرو 20 دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد و بزرگراه A-217 فرودگاه را به شهر متصل می کند.هزینه ی گرفتن تاکسی یا خودرو سواری از فرودگاه تا داخل شهر بین 400 تا 600 روبل است.(که می توانید از برنامه های تلفن همراه Uber یا Yandex.taxi استفاده کنید).

2safar

اتوبوس شماره ی 244-e هم تنها گزینه حمل و نقل عمومی در فرودگاه محسوب می شود. این اتوبوس در مسیر فرودگاه کالینینگراد حرکت می کند و بدون توقف در دیگر ایستگاه ها این مسیر را به مدت 40 تا 50 دقیقه طی می کند. کرایه این اتوبوس هم 80 روبل است که می توانید به صورت نقد یا از طریق کارت های اعتباری به راننده یا جمع کننده ی بلیط ها پرداخت نمایید.

2safar

ساعت 7 صبح اولین اتوبوس فرودگاه ایستگاه را ترک می کند و زمان حرکت آخرین اتوبوس هم ساعت 8:20 دقیقه شب خواهد بود. اولین اتوبوس خارج از فرودگاه نیز 8:20 دقیقه صبح حرکت می کند و آخرین اتوبوس خارج از فرودگاه هم ساعت 10 شب حرکت می کند. در خلال برگزاری جام جهانی 2018 در منطقه کالینینگراد یک برنامه ویژه برای اتوبوس ها نیز طراحی شده است، که برای پرواز های مازاد نیز اتوبوس های شبانه روزی پیش بینی شده است.

اتوبوس ها، واگن های برقی، ترن ها و مارشروتکا ها

در کالینینگراد 32 مسیر برای اتوبوس وجود دارد. همچنین 6 مسیر برای واگن های برقی و دو مسیر برای ترن های برقی یا همان تراموا ها تعبیه شده است. در کنار آنها 14 مسیر هم برای مینی بوس هایی وجود دارد که، به نام تاکسی شاتل یا مارشورتکا نامیده می شوند. ترن یا تراموا ها تنها در محدوده ی مرکزی شهر رفت و آمد دارند در حالی که واگن های برقی در حومه های غربی شهر نیز در دسترس هستند.

2safar

اما اتوبوس ها و مارشروتکا ها کل مسیر های رفت وآمدی شهر را تحت پوشش قرار می دهند. کرایه هر کدام از آنها 20 روبل است البته کرایه مارشروتکا ها 22 روبل می باشد. که می توانید به صورت نقدی به راننده یا جمع آوری کننده کرایه پرداخت کنید.

2safar

در حال حاضر در جزیره اوکتیابرسکی در بخش هایی که در آن استادیوم کالینینگراد قرار دارد و میزبان جام جهانی 2018 خواهد بود، مسیر ها و ایستگاه های حمل و نقل عمومی در حال ساخت هستند و تا شروع مسابقات این مسیر ها تکمیل خواهند شد.

2safar به شما پیشنهاد می کند که از طریق برنامه Yandex.transport که بر روی گوشی هوشمند قابل اجراست، خطوط حمل و نقل عمومی کالینینگراد را دنبال و مسیر های مورد نظر را پیدا کنید.

قطار های شهری و برقی کالینینگراد

خطوط ریلی کالینینگراد از شمال به جنوب و از شرق به غرب کشیده شده است که در مرکز شهر یکدیگر را قطع می کنند. قطار های برقی حومه شهر هم رفت و آمد میان حومه های شهر، نواحی ساحلی و مرکزی شهر را آسان تر می کنند. در کالینینگراد دو ایستگاه راه آهن وجود دارد که هر دوی آنها در مرکز قرار دارند.

اولین ایستگاه که به نوعی ایستگاه اصلی شهر کالینینگراد هم محسوب می شود، ایستگاه یوژنی وکزال یا ایستگاه جنوبی است که در منطقه مسکوفسکی قرار گرفته است و ایستگاه قطار های شهری، حومه و قطار های بین شهری به شمار می رود. ایستگاه دیگر، ایستگاه کالینینگراد- سورنی یا ایستگاه شمالی است که در منطقه مرکزی قرار گرفته و عامل خطوط ریلی در کالینینگراد است.

2safar

کرایه قطار از 20 روبل شروع می شوند و میزان کرایه به فاصله مسافت طی شده ی شما بستگی دارد. به عنوان مثال هزینه ی سفر با قطار به مقصد سووتسک، یکی از دورترین مقصد ها در حومه شهر کالینینگراد بالغ بر 207 روبل خواهد بود. بلیط های قطار در ایستگاه های قطار و پایانه های مسافری قابل خریداری هستند، اما شما می توانید آنها از جمع آوری کننده بلیط ها در قطار نیز تهیه کنید.

2safar به شما پیشنهاد می کند برای مشاهده ی برنامه های قطار کالینینگراد از برنامه yandex.Elektrichki ویژه ی گوشی های هوشمند استفاده کنید.(لازم نیست که از انتخاب شهر استفاده کنید، فقط نام ایستگاه محلی را وارد نمایید)

رانندگی در کالینینگراد

2safar

رانندگی در کالینینگراد بطور معمول با حجم بالایی از ترافیک روبه رو نیست و معمولاً ساده است. اما در مرکز و برخی دیگر از نقاط شهر ساعات8 تا 10 صبح و 5 تا 7 عصر جزء ساعت شلوغ و اوج ترافیک به شمار می روند.

مرکز کالینینگراد در داخل حلقه از خیابان ها از جمله: اُلیتسا کوتوزوا(UlitsaKutuzova)، پروسپکت میرا(Prospekt Mira)، اُلیتسا Chernyakhovskogo، اُلیتسا 9 آپرلیا، 2 پل هوایی و روگذر به جزیره ی اوکتیابرسکی، پروسپکت کالینینا، Zheleznodorozhnaya اُلیتسا و اُلیتسا Vagonostroitelnaya تشکیل شده است. که از طریق مسیر لنینسکی پروسپکت دو ایستگاه راه آهن به هم وصل می شوند.

2safar

از طریق مسیر پروسپکت پوبدی(ProspektPobedy) از قسمت مرکزی می توانید خارج شده و به محله های غربی کالینینگراد دسترسی پیدا کنید. سووتسکی پروسپکت(SovetskiyProspekt)، اُلیتسا گورکوگو(UlitsaGorkogo)، اُلیتسا الکساندرا نوسکوگو(Ulitsa Alexandra Nevskogo) و اُلیتسا یورینا گاگارینا(UlitsaYuriya Gagarina) هم مسیرهاییهستند که شما می توانید از طریق آنها از محله های شمالی به مرکز شهر برسید. بخش شرقی شهر هم از طریق مسیر مسکوفسکی پروسپکت در دسترس شما قرار دارد. مسیر اُلیتسا Dzerzhinskogo هم به قسمت های جنوبی شهر منتهی خواهند شد. اُلیتسا سوُرووا Suvorova هم خیابانی است که شما را به سمت حومه های جنوبی شهر هدایت می کند.

2safar

پارکینگ کردن در خیابان های کالینینگراد آزاد است و محل های پارک ممنوع از طریق علامت های مربوطه مشخص شده اند. در صورت پارک خودرو در محل های ممنوع، حمل آن توسط پلیس راهنمایی و رانندگی کالینینگراد شما می توانید با شماره +7(4012)552-803 تماس بگیرید.

دوچرخه سواری در کالینینگراد

زیر ساخت های دوچرخه سواری و مسیر های دوچرخه سواری در شهر کالینینگراد در مراحل ابتدائی خود قرار دارد اما این شهر از کمبود نقاط دوچرخه سواری برخوردار نیست بلکه از مکان های بسیار مناسبی برای این کار برخوردار است، تپه ها و خاکریز های زیبا، پارک ها و شهر قدیمی پیش از سال 1945 از جمله محل های مناسب برای دوچرخه سواری در کالینینگراد به شمار می روند. البته مردم محلی بیشتر علاقه مند به دوچرخه سواری در پارک مرکزی و اطراف دریاچه های نیژنی(Nizhneye) و ورخنی (Verkhneye) هستند. شما هم می توانید در کالینینگراد از حدودأ ده جایگاه دوچرخه مورد نیاز خود را کرایه کنید.

2safar