حمل و نقل عمومی در وولگوگراد

حمل و نقل عمومی در وولگوگراد

تراموای سریع السیر

خط تراموای سریع السیر وولگوگراد یا همان مترو/تراموا در طول خیابان لنینا و در کرانه سمت راست رودخانه وولگا 5 منطقه از 8 منطقه شهری وولگوگراد را به یکدیگر متصل می سازد: تراکتوروزاودسکیا، کراسنوودتیابراسکایا، زنترالنیا، وروشیلوفسکایا و سویتسکی. خط تراموای وولگوگراد در سال 1984 افتتاح شده و دارای 20 ایستگاه می باشد که تنها 16 ایستگاه آن در طول مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

2safar

5 ایستگاه این خط در زیر زمین واقع شده اند: پلوشاد لنینا، کومسومولسکایا، پروفسویوزنایا، تیوز و یلشانکا. پیونرسکایا در کنار آمتیف در کازان و وروبیوف گوری در مسکو یکی از 3 ایستگاه مترو روی پل در روسیه است. این ایستگاه بر روی پلی سوار بر رودخانه تزاریتسا در ارتفاع 15 متری قرار گرفته است. خط تراموا تا استادیوم میزبان بازی های جام جهانی فوتبال 2018 یعنی وولگوگراد آرنا و نیز تا محل استقرار مجسمه مشهور مام میهن پیش می رود. نزدیک ترین ایستگاه به 2 محل مذکور (تنها 5 دقیقه پیاده روی) ایستگاه اروپا و ووزروژدنیا می باشد. برای رسیدن به سایر جاذبه های شهر وولگرگراد نیز می توان از این تراموا استفاده کرد، مانند پارک مرکزی، میدان پاوشیخ بورتسوف و آلیا گرویف. در تمامی ایستگاه های تراموا خطوط اتوبوس و اتوبوس برقی نیز وجود دارد که شما را به سایر مقاصد مورد نظرتان می رسانند. همچنین ایستگاه های ارتباطی زیادی نیز مابین تراموا و راه آهن وولگوگراد وجود دارد به ویژه در قسمت های شمالی خط تراموا. قیمت بلیط تراموای سریع السیر وولگوگراد 25 روبل برای پرداخت نقدی و 23 روبل برای پرداخت با سفر کارت می باشد.

2safar

اتوبوس، اتوبوس برقی

شهر وولگوگراد کاملاً با خطوط اتوبوس پوشیده شده است. شما می توانید از هر جایی درون شهر به هرجایی درون شهر و یا حومه آن سوار اتوبوس شوید. اتوبوس تنها وسیله حمل و نقل عمومی در فرودگاه بین المللی وولگوگراد محسوب می شود (خطوط شماره 6 و 6ک).

اتوبوسهای برقی مناطق شمالی و غربی شهر را به بخش مرکزی آن متصل می سازند. قیمت بلیط در اتوبوس و اتوبوس برقی 20 روبل برای پرداخت نقدی به مسئول کنترل بلیط و 18 روبل برای پرداخت با سفر کارت می باشد.

علاوه بر اینها مینی بوس هایی نیز در وولگوگراد وظیفه جا به جایی مسافرین را در مسیرهای ثابت درون شهری و حومه بر عهده دارند که مارشروتکا نامیده می شوند. پرداخت کرایه مارشروتکا تنها نقدی قابل قبول است.

2safar

حمل و نقل در فرودگاه

فرودگاه بین المللی وولگوگراد در منطقه زرژینسکی واقع در شمال شرق شهر و در فاصله 20 کیلومتری از مرکز شهر قرار گرفته است.

2safar

در سال 2012 ساخت ترمینال جدیدی در این فرودگاه کلید خورد که در ابتدای سال 2018 و پیش از آغاز رقابت های جام جهانی روسیه افتتاح خواهد شد. این ترمینال جدید فرودگاه وولگوگراد را در سطح استاندارد اروپایی حمل و نقل هوایی قرار خواهد داد.

2safar

اتوبان آویاتوروف پل ارتباطی شهر با این فرودگاه است. هزینه تاکسی از فرودگاه به مرکز شهر بین 300 تا 400 روبل است (پیشنهاد می کنیم از اپلیکیشن اوبر و یا یاندکس استفاده کنید). خطوط اتوبوس شماره 6 و شماره 6ک نیز در مسیر فرودگاه به مرکز شهر از اتوبان آویاتور به خیابان مارشال ژوکوف تردد می کنند. خط شماره 6ک پس از عبور از مرکز شهر تا ایستگاه تراموا و نیز ایستگاه قطار شهر ادامه دارد. اتوبوس های این 2 خط هر 10 الی 15 دقیقه یکبار حرکت می کنند.

خط اتوبوس شماره 133 که ارتباط دهنده فرودگاه با نواحی اطراف شهر است در حاشیه بیرونی فرودگاه وولگوگراد ایستگاه دارد. شما می توانید برای رسیدن به فرودگاه در ایستگاه اتوبوس مرکزی و یا ایستگاه قطار مرکزی شهر که همجوار یکدیگرند سوار خط شماره 133 شوید. برای پرداخت هزینه بلیط می توانید آن را نقداً به راننده و یا مسئول کنترل بلیط بپردازید و یا از سفر کارت شهر وولگوگراد استفاده کنید.

در نزدیکی فرودگاه وولگوگراد ایستگاه قطار هم وجود دارد که در حال حاضر 5 ایستگاه اتوبوس با ترمینال پرواز فاصله دارد. در طرح آماده سازی زیرساخت های شهر برای میزبانی رقابت های جام جهانی 2018 پیش بینی شده است ایستگاه قطار به فرودگاه متصل شود؛ بدین ترتیب شما برای رفتن به مرکز شهر از فرودگاه وولگوگراد می توانید از قطارهای سریع السیر و ارزان قیمت نیز استفاده کنید.

2safar

قطارهای برقی

از آنجا که قطارهای برقی تمامی منطقه وولگوگراد و حاشیه رودخانه وولگا را تحت پوشش دارند استفاده از این قطارهای سریع یکی از بهترین روش های حمل و نقل در این شهر می باشد. تمامی جاذبه ها و نقاط توریستی منطقه تحت پوشش شبکه راه آهن قرار دارند و حتی بخش های جنوبی شهر که خط مترو ندارند نیز از طریق این قطارها قابل تردد شده است.

2safar

قطارهای مسیرهای طولانی از ایستگاه قطار وولگوگراد1 به 5 مقصد مهم حرکت می کنند: مسکو، روستوف آن دون، آستاراخان، کراسنودار و ساراتوف. ایستگاه قطار در مرکز شهر و در فاصله 10 دقیقه ای ایستگاه مترو کومسومولوسکایا و ایستگاه اتوبوس وولگوگراد قرار گرفته است.

2safar

نزدیک ترین ایستگاه قطار به استادیوم میزبان مسابقات جام جهانی 2018 یعنی وولگوگراد آرنا ایستگاه مام میهن است. نزدیک ترین ایستگاه قطار به فرودگاه بین المللی وولگوگراد نیز ایستگاه گورماک است که 5 ایستگاه اتوبوس با فرودگاه فاصله دارد. تا پیش از آغاز رقابت های جام جهانی فوتبال طرح توسعه ایتگاه قطار به پایان می رسد و این ایستگاه به فرودگاه متصل می شوند. از این طریق مسافرین می توانند علاوه بر سایر وسایط نقلیه عمومی با قطار نیز از فرودگاه به مرکز شهر بروند.

2safar

قیمت بلیط قطارهای درون شهری فارغ از دوری یا نزدیکی مقصد، 40 روبل برای هر سفر می باشد. بلیط ها از طرق گیشه فروش مستقر در ایستگاه ها و یا ماشین های فروش اتوماتیک بلیط قابل خریداری می باشند. شما همچنین می توانید بلیط خود را مستقیماً از مأمور کنترل بلیط در قطار به صورت نقدی خرید کنید.

سفر کارت

یک سفر کارت جامع در شهر وولگوگراد وجود دارد که شما با خرید آن می توانید بهای بلیط اتوبوس، اتوبوس برقی، تراموا، مترو و قطار را پرداخت کنید. بیش از 70 کیوسک فروش سفرکارت در سرتاسر شهر وولگوگراد وجود دارد. شما می توانید سفر کارت وولگوگراد را از گیشه فروش بلیط مترو، مرکز خدمات وولنا در خیابان سوتسکایا، ادارات پست و دکه های روزنامه فروشی خریداری کنید.

برای خرید سفر کارت باید مبلغ 100 روبل به عنوان دپوزیت کارت پرداخت کنید و کارت را نیز حداقل به مبلغ 50 روبل شارژ کنید. برای پرداخت بلیط وسایل حمل و نقل عمومی کارت خود را در مقابل اسکنر مربوطه قرار دهید و فاکتور چاپی آن را که به منزله بلیط شما خواهد بود تحویل بگیرید. شما همچنین می توانید کارت خود را مستقیماً جهت اسکن و کسر مبلغ بلیط به مأمور کنترل تحویل دهید. برای شارژ مجدد سفر کارت می توانید به همان گیشه های فروش کارت مراجه کرده و یا در یکی 46 شعبه بانک اِسبِربانک روسیه مستقر در وولگوگراد کارت خود را شارژ نمایید.

2safar

2safar