حمل و نقل عمومی در نیژنی نووگورود

حمل و نقل عمومی در نیژنی نووگورود

مسیر های رفت و آمد به فرود گاه

فرودگاه بین المللی استریگینو (Strigino) شهر نیژنی نووگورود در منطقه ی آوتوزاودسکی(Avtozavodskiy) در جنوب غربی شهر قرار دارد. هنگام نبود ترافیک شما از فرودگاه تا مرکز شهر و استادیوم محل برگزاری مسابقات جام جهانی 2018 در حدود 40 تا 50 دقیقه فاصله خواهید داشت.

2safar

هزینه گرفتن تاکسی از فرودگاه به داخل شهر برایتان بین 300 تا 400 روبل خواهد بود(که می توانید از برنامه های تلفن همراه Uber و Yandex.Taxi استفاده کنید). از گزینه های وسایل حمل و نقل عمومی موجود در فرودگاه هم دو اتوبوس و دو مارشروتکا(کرایه ی آنها 20 روبل است) می توانید استفاده کنید. اتوبوس شماره 11 و شماره 20 و تاکسی شاتل(همان مارشروتکا)شماره ی 29 هم شما را به نزدیکترین ایستگاه مترو خواهند رساند. اما به این نکته توجه داشته باشید که این اتوبوس و تاکسی های گفته شده منطقه آوتوزاودسکی را ترک نمی کنند.

2safar

مارشروتکای شماره ی 46 می تواند خارج از منطقه ی آوتوزاودسکی فعالیت کند و شما را از نواحی آوتوزاودسکی و لنینسکی عبور داده و از طریق پل مولیتوسکی به سمت قسمتهای راست رود اوکا ببرد. شما می توانید کرایه ی خود را بصورت نقدی و یا ار طریق استفاده از کارت سفر خود به راننده پرداخت کنید.

اتوبوس ها، مارشروتکا، ترن ها و واگن های برقی شهر نیژنی نووگورود

در شهر نیژنی نووگورود مسیر های متعدد اتوبوس و مارشروتکا وجود دارد، همچنین 18 مسیر برای واگن های برقی و 16 مسیر هم برای ترن های برقی شهر تعبیه شده است. شما می توانید از هر کدام از این وسایل حمل و نقل عمومی شهر از جمله ترن و واگن برقی برای نواحی مختلف شهر، از مرکز تا حومه های شهر استفاده کنید.

2safar

. نیژنی نووگورود از اولین شهر های روسیه در استفاده از خدمات شهری تراموا یا همان ترن های برقی است. ترن های برقی این شهر در سال 1896 راه اندازی شد که در امپراتوری روسیه دومین شهر به حساب می آمد اما اولین شهر روسیه مدرن بود که ترن های برقی در آن راه اندازی شد.

2safar

در نزدیکی استادیوم نیژنی نووگورود بر روی دماغه ی ولگاخ اوکا، تنها ایستگاه های اتوبوس و مارشروتکا وجود دارد و هیچ ایستگاه ترن و واگن برقی در آن محل قرار نگرفته است و نزدیکترین ایستگاه آنها در ایستگاه راه آهن مسکوسکی- وکزال است. با این وجود، ترن ها و واگن های برقی شما را به تمامی مکان های اصلی شهر خواهند برد. شما می توانید با ترن و واگن های برقی شهر نیزنی نووگورود به کرملینِ نیژنی نووگورد، نیژنی- ولزاسکایا(Nizhne-Volzhskaya)، خیابان اولیتسا بلشایا پوکروسکایا(BolshayaPokrovskayaUlitsa)، پارک های پوشکین و کولبین، تلکابین نیژنی نووگورود و صومعه پچرسکی(Pechersky) بروید. ترن برقی شماره 2 هم در تمام قسمت های تاریخی شهر نیز حرکت می کند.

2safar

کرایه ی اتوبوس، مارشروتکا، ترن یا همان تراموا و واگن های برقی 20 روبل است که شما می توانید به صورت نقدی و یا استفاده از کارت های سفر آنها را پرداخت نمایید. کارت های پرداختی و یا همان کارت های سفری را هم می توانید از ایستگاه مترو، روزنامه فروشی و یا ادارات پست خریداری کنید.

مترو شهر نیژنی نووگورود

2safar

مترو شهر نیژنی نووگورود از سال 1985 فعالیت خود را آغاز کرده است و دارای دو خط و 14 ایستگاه می باشد که یک ایستگاه دیگر نیز در دست ساخت قرار دارد. طول این مترو نیز در حدود 19 کیلومتر است.

2safar

اولین خط این مترو، آوتوزاودسکایا(Avtozavodskaya) است که در آن 11 ایستگاه قرار دارد. این خط از قسمت پایین شهر از پارک آوتوزاوسکایا (ایستگاه پارک فرهنگ) به مسکوفسکی وکزا (ایستگاه مسکوفسکایا) کشیده شده و در پایان نیز به پلوشادگورکوگو در منطقه نیژگوردوسکی (ایستگاه گورکوفسکایا) در قسمت بالای شهر منتهی می شود. سفر در کل این خط در حدود 30 دقیقه به طول می انجامد.

2safar

مسکووسکایا ایستگاهی است در آن می توانید خط مترو خود را به خط مترو سورمووسکو- مشچِرسکایا (Sormovsko-Meshcherskaya) تغییر دهید. ایستگاه مسکوفسکایا در خارجی ترین قسمت خط اول و نزدیکترین نقطه به خط سورمووسکو قرار دارد. خط سورمووسکو نیز ایستگاه های برناکووسکایا(Burnakovskaya)،کاناوینسکایا(Kanavinskaya) و بورِوستنیک(Burevestnik) را در خود جای داده است.

2safar

ایستگاه جدیدی نیز در خط سورمووسکو در حال ساخت است که در نزدیکی استادیوم نیژنی نووگورود بر روی دماغه آوکا-ولگا در منطقه استرلکا قرار دارد، که نام این ایستگاه هم استرلکا است. بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته این ایستگاه درست قبل شروع مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 افتتاح خواهد شد.

2safar

مترو نیژنی نووگورود اولین خطوط مترو روسیه بود که تحت پوشش سیستم اسکنری یا همان تکنولوژی پرداخت بدون تماس قرار گرفت. شما می توانید کرایه خود را با قرار دادن کارت ATM خود، یا گوشی هوشمند و ساعت مچی تان (در صورتی که آنها را برای استفاده از این سیستم پرداخت فعال کرده باشید) بر روی اسکنر پرداخت کنید. راه دیگر برای پرداخت بلیط، استفاده از کارت های مسافرتی است که در هر ایستگاه می توانید آن ها را تهیه کنید. هزینه هر مسیر مترو بدون توجه به روش های پرداختی 20 روبل است و شما می توانید از خطوط مترو از ساعت 5:15 صبح تا نیمه های شب استفاده کنید.

کارت های سفر

2safar

در نیژنی کارت های تک سفره ایی وجود دارند که شما می توانید برای پرداخت کرایه ی مترو، اتوبوس، واگن های برقی و ترن ها از آن استفاده کنید.همچنین کارت های مسافرتی جهانی سیتی کارت (universal sitycard) هم در دسترس شما قرار دارند. از دیگر کارت هایی که می توانید از آنها استفاده کنید، کارت یک روزه ی نامحدود برای چهار وسیله ی مورد نظر(مترو، اتوبوس، واگن برقی و ترن) به قیمت90 روبل است. همچنین شما می توانید با خریداری یک کارت مسافرتی نامحدود ماهانه به قیمت 920 روبل تنها از یک گزینه حمل و نقلی بهره مند شوید و با پرداخت 1600 روبل از هر چهار وسیله استفاده کنید.

2safar

یکی دیگر از خدمات کارت ها در شهر نیژنی خرید کارت هایی در سفر نامحدود با واگن و ترن برقی در 70 دقیقه به قیمت 20 روبل است. که با توجه به وضعیت حمل و نقل و خدمات ترن و واگن های برقی در نیژنی نووگورود این کارت انتخاب مناسبی برای شما به شمار می رود.کارت های مسافرتی در ایستگاه های مترو، روزنامه فروشی ها و ادارات پست قابل خریداری هستند.

قطار برقی

ایستگاه مسکووسکی وکزال بعنوان ایستگاه مرکزی راه آهن نیژنی نووگورود، که در آن قطار های حومه شهر و مسافت های بلند نیژنی دایر هستندشناخته می شود. شما در این این مرکز می توانید از خدمات تمامی وسایل حمل و نقل عمومی شهر از جمله مترو، اتوبوس، تراموا، واگن، تاکسی و مارشروتکا بهره مند شوید. مردم محلی هم برای رفت و آمد خود و سفر به حومه های شهر از قطار استفاده می کنند.

2safar

یکی از خطوط قطار شهری نیژنی نووگورود خط سورموو است که از منطقه مسکوفسکی وکزال به شمال شهر و منطقه سورمووسکی کشیده شده و در ایستگاه پوچینکی این خط به پایان می رسد. کرایه خط سورموو بدون توجه به فاصله طی شده ی شما 20 روبل است.

2safar

خط قطار شهری دیگری که شما می توانید از آن استفاده کنید خط پریوکسکایا(Priokskaya) است که از ایستگاه مرکزی شهر یعنی مسکووسکی وکزال تا ایستگاه اورلوکوکا(Orlovka) در منطقه آوتوزاودسکی در حال فعالیت است. این خط پس از عبور قسمت های جنوبی شهر و چند ایستگاه در حومه های جنوبی به مرکز پروسپک گاگرینا و ایستگاه پریوکسکی می رسد. کرایه بلیط این خط در داخل شهر 20 روبل و اگر شما می خواهید به حومه های شهر بروید باید 60 روبل پرداخت کنید.

2safar

شما بلیط های قطار های شهری را هم در ایستگاه بلیط و باجه های خودکار در ایستگاه های قطار می توانید خریداری کنید. برای مشاهده ی برنامه های قطار شهری نیژنی نووگورود هم از برنامه Yandex.Elektrichki در گوشی های هوشمند استفاده کنید.

تله کابین نیژنی نووگورود

2safar

در شهر نیژنی نووگورود و از میان رود ولگا، تله کابین این شهر عبور می کند و فرصت بسیار عالی برای گردشگری و گذر از این مسیر را برای شما مهیا می سازد. همچنین شما از این مسیر می توانید به شهر بورBor در سمت چپ شهر نیژنی نووگورود بروید.

2safar

کابین های این تله کابین در ارتفاع 82 متر از آب حرکت می کنند. این تله کابین طولانی ترین مسیر کابلی در اروپاست که طول کل سیم های تله کابین در حدود 3661 است. در بین ایستگاه های تله کابین تفاوت ارتفاعی ایستگاه ها به حدود 62 متر می رسد. سواری این مسیر 12.5 دقیقه به طول می کشد و در هر ساعت تقریبا 500 نفر سوار تله کابین نیژنی نووگورد می شوند. از زمان افتتاح این تله کابین در سال 2012 بیش از هشت و نیم میلیون نفر از آن دیدن کرده اند.

2safar

ایستگاه کازانسکایا نبرژنیا(KazanskayaNaberezhnaya 8a) در بندر شهر نیژنی واقع شده که بعد از سنایا پولشچاد قرار دارد و شما می توانید از طریق تراموا های شماره ی 2 ، واگن های شماره ی 26 و بسیاری از اتوبوس ها و مارشروتکا ها به آن جا بروید.

بلیط های تله کابین در ایستگاه ها قابل خریداری هستند. کرایه ی هر بار سوار شدن آنها در حدود 100 روبل است. اما شما می توانید بلیط های 10،20،30،40 بار سوار شدن را با نرخ 820 تا 3550 روبل تهیه کنید. تله کابین در روزهای هفته، از ساعت 6:45 دقیقه ی صبح تا 10 شب در خدمت بازدید کنندگان است و در روز های تعطیل هم از ساعت 9 صبح تا تا 10 شب پذیرای شما خواهد بود. اما در روزهای دو شنبه و پنج شنبه بین ساعت 10:45 صبح تا 1 بعد ظهر تله کابین مورد بازرسی و سرویس قرار می گیرد.

رانندگی در نیژنی نووگورود

2safar

ترافیک شهری نیژنی نووگورود بسیار آرام است وشما کم و بیش در ساعات (8 تا 10 صبح و 5 تا 7 عصر) با ترافیک متراکم در شهر بر خورد خواهید کرد.

2safar

ناحیه ی مرکزی شهر نیژنی نووگورود، محل مرکزی ساختمان های اصلی شهر است و زندگی فرهنگی، تجاری و اجتماعی در آنجا جریان می یابد. این قسمت مرکزی توسط حلقه ای از خیابان ها احاطه شده که شما از طریق آنها به این منطقه دسترسی پیدا می کنید. در قسمت های بالایی شهر، این حلقه از ناحیه ی نیژنی- ولژسکایا شروع می شود که از طریق پل کاناوینسکی و در امتداد کرملین نیژنی نووگورود و الکساندرسکی ساد ادامه پیدا می کند. این مسیر شامل خیابان های کازنسکی سیزد(KazanskySyezd) ، اُلیتسا بلینسکوگو(UlitsaBelinskogo) و اوکسکی سیزد(OkskySyezd) می شود که در نهایت به پل مولیتوسکی(Molitovskiy)- دومین پل بر روی رودخانه اوکا منتهی می شود. از پل مولتیوسکی به بعد این مسیر یا همان حلقه ای که خیابان های ناحیه ی مرکزی را احاطه کرده اند در قسمت پایین شهر ادامه پیدا می کند. در ادامه ی پل مولتیوسکی خیابان های کومسومولسکی شوسه(KomsomolskoyeShosse)، بورناکوسکی پرویزد(BurnakovskiyProyezd)، اُیلیتسا آکمولینسکایا(UlitsasAkmolinskaya)، کارل مارکس و کرچنسکایا(Kerchenskaya) قرار دارند. آخرین خیابان حلقه را تکمیل کرده و به پل کاناوینسکی منتهی می شود.

2safar

از مرکز شهر، خیابان پروسپکت گاگارینا(Prospekt Gagarina) به محله های جنوبی قسمت بالای شهر منتهی می شود که در کناره ی ساحلی رود اوکا کشیده شده است. در ادامه رانندگی در سمت چپ ساحل، شما رو به قسمت های جنوبی شهر می رساند و از طریق پروسپکت لنینا(ProspektLenina) می توانید به فرودگاه بروید. از طریق مسیر کومسومولسکی شوسه(KomsomolskoyeShosse) می توانید به قسمت غربی شهر نیژنی نووگورود از قسمت پایین شهر بروید و همچنین با دنبال کردن مسیر سورموسکایا به محله های شمالی خواهید رسید.

2safar

بر روی رود اوکا دو دیگر هم پل قرار دارند. یکی از این پل ها، پل میزنسکی (Myzinskiy) است. که قسمت بالایی شهر را از طریق مسیر پروسپکت گاگارینا در دسترس شما قرار می دهد. از طریق این پل برای رسیدن به قسمت های پایینی شهر نیز می توانید استفاده کنید که از طریق اولیتسا نویکوا-پریبویا این امکان را برایتان فراهم می کند. چهارمین و آخرین پلی بر روی رود اوکا ، مسیر M-7 است که در جایی از رود خانه قرار گرفته که از قسمت جنوب غربی شهر عبور می کند. که شما از طریق مسیر رلسووایا اولیتسا (RelsovayaUlitsa) می توانید از اطراف و محله فرودگاه به پل M-7 برسید.

2safar

پارک اتومبیل تقریباً در همه جای شهر نیژنی نووگورود برای شما آزاد است مگر اینکه از طریق علائم راهنمایی و رانندگی محل های توقف ممنوع را نصب کرده باشند. در صورتی که شما این علائم را نقض کرده و خودرو شما با جرثقیل حمل شده بود با شماره ی +7(831)246-4247 با پلیس نیژنی نووگورود تماس بگیرید.

2safar

در قسمت های از شهر به ویژه در محل هایی که ساختمان های اصلی شهر قرار گرفته اند پارگینگ هایی وجود دارد که شما برای پارک خودور خود باید پول پرداخت کنید.هزینه ی این پارکینگ ها 50 روبل است، که می توانید از طریق برنامه park’o’mat هزینه پارکینگ را پرداخت کنید. در صورت عدم پرداخت بین 1000 تا 2000 روبل جریمه خواهید شد.

دوچرخه سواری در نیژنی نووگورود

2safar

شهر نیژنی نووگورود با وجود موقعیت جغرافیایی اش از جاذبه های بسیاری زیادی برای دوچرخه سواری برخوردار است. مسئولان شهر نیز در نظر دارند تا با ارتقاء زیر ساخت های مورد نیاز در چند سال آینده دو چرخه سواری را در ردیف وسایل حمل و نقل عمومی قرار دهند و این در حالی است که طرح ها در ابتدای راه قرار دارند و شهر از پتانسیل زیادی برخوردار است.

2safar

در حال حاضر، شما در قسمت بالای شهر می توانید در نقاطی چون مسیر های نیژنه – ولژسکایا (Nizhne-Volzhskaya Embankment) و گربونی کاندال(Grebnoi Canal Embankment) و در ادامه آنها در پارک سوئیس دوچرخه سواری کنید.در قسمت های پایینی شهر مکان های کمتری برای دوچرخه سواری در دسترس شما وجود دارد.پارک آوتوزاودسکی(Avtozavodskiy)، پارک سورمووسکی (Sormovskiy) و بلوار مشچرسکی از نقاط محبوب برای دوچرخه سواری در قسمت پایین شهر به شمار می آیند.

2safar

حدودا 12 محل برای اجاره دوچرخه در قسمت بالایی شهر وجود دارد که شما دوچرخه مورد نظر خود را در این محل می توانید اجاره کنید اما باید در نظر داشته باشید که در قسمت های دیگر شهر نیژنی نووگورود مکان هایی خیلی کمتری را برای اجاره دوچرخه در دسترس دارید.