حمل و نقل عمومی در فرودگاه

فرداد پرواز

تنها 40 دقیقه زمان نیاز است تا به وسیله قطار ایراکسپرس به هریک از فرودگاه های مسکو رسید. برای فرودگاه شرمیتوا، قطار ایراکسپرس هر 30 دقیقه از ایستگاه قطار بلاروسکی ووکزال حرکت می کند. قطار به مقصد فرودگاه ونوکوا هر ساعت یکبار ایستگاه قطار کیفسکی ووکزال را ترک می کند. قطارهای فرودگاه دوموددوا هر 30 دقیقه یکبار از ایستگاه پاولتسکی ووکزال راه میافتند. ایراکسپرس از ساعت 6 صبح تا نیمه شب قطارهای رفت و برگشت به مقصد و از مبدأ فرودگاه های ونکوا و دوموددوا برقرار می کند؛ اولین قطار از مبدأ فرودگاه شرمیتوا ساعت 05:00 و اولین قطار به مقصد این فرودگاه نیز ساعت 05:30 حرکت می کند. آخرین قطار به مبدأ و از مقصد این فرودگاه نیز ساعت 00:30 بامداد حرکت می کند. برای مشاهده قیمت بلیط قطارها و سایر اطلاعات مرتبط، سری به به این سایت بزنید:

https://aeroexpress.ru/en/aero.html


مترو مسکو

سیستم مترو مسکو از حلقه ها و خطوط شعاعی شکل گرفته است و اغلب خطوط از مرکز شهر نیز عبور می کنند (به استثنای خطوط کاخوفسکایا و بوتوفسکایا). حلقه های نیز تمامی خطوط اصلی مترو را به یکدیگر ارتباط می دهند و تقریبا شما می توانید داخل مترو از هر خطی به خط دیگر بروید. هریک از 13 خط مترو مسکو نام جداگانه و شماره و رنگ مخصوص خود را دارند. نقشه رایگان مترو مسکو حاوی نام تمام خطوط و ایستگاه ها در همه جای مترو به وفور یافت می شود. ایستگاه ها برای سادگی شناسایی توسط مسافرین همگی رنگ های متفاوتی دارند. اعلام نام ایستگاه بعد در تمامی خطوط به دو زبان روسی و انگلیسی صورت می پذیرد و مسافرین دیگر نگران اشتباه پیاده شدن نخواهند بود. تنها نکته نگران کننده در مترو مسکواحتمال از دست دادن قطار به دلیل حواس پرتی می باشد. بله، درست متوجه شدید، شما بدون شک محو زیبایی خیره کننده تک تک ایستگاه های این مترو کهن سال خواهید شد، هر ایستگاه با سالن یک موزه زیبا برابری می کند و تنوع معماری شگفت انگیز بی پایان است پس مراقب از دست دادن قطار خود باشید دادن قطار خود باشید!!!

چندین روش برای پرداخت بهای بلیط مترو در مسکو وجود دارد. ساده ترین روش این است که بلیط خود را در ایستگاه مترو از ماشین های فروش بلیط خریداری کنید. هم می توان نقدی بهای بلیط را پرداخت و هم با استفاده از کارتهای بانکی. دستورالعمل ها ساده است، مانیتور را دنبال کنید و پس از انتخاب تعداد بلیط و یا تعداد دفعاتی که می خواهید سوار مترو شوید مبلغ به شما اعلام می گردد. قیمت از 55 روبل آغاز می شود. شما می توانید تا 60 بار سوار شدن را برای یک بلیط انتخاب کنید، هرچه تعداد دفعات سوار شدن بیشتر باشد بهای بلیط کاهش می یابد، به عنوان مثال هنگامی که شما 60 بار سوار شدن را به قیمت 1700 روبل خرید می کنید بهای هر بلیط برای شما 28 روبل تمام می شود.

روش دیگر، خرید بلیط از گیشه فروش در ایستگاه مترو است. کارمند فروش نوع کارت اعتباری تان و تعداد دفعاتی که می خواهید سوار شوید را از شما سوال می کند و بعد بلیط را صادر می کند. گیشه فروش پیشنهاد دیگری هم می تواند به شما بدهد، بلیط هایی که در مدت زمان محدود مثلاً یک هفته به طور نامحدود قابل استفاده هستند. این آفر معمولاً برای توریست های جذاب تر است. در ادامه قیمت بلیط های زمان دار را مشاهده می کنید:

یک روزه: 210 روبل

سه روزه: 400 روبل

هفت روزه: 800 روبل

سی روزه: 2000 روبل

روش آخر خرید کارت ترویکا می باشد. این کارت برای مترو، اتوبوس و تراموا در مسکو قابل استفاده می باشد. شما می توانید کارت خود را در تمامی ایستگاه های حمل و نقل شارژ کنید و یا از طریق سایت ترویکا و همچنین به وسیله ارسال پیامک این کار را انجام دهید. قیمت بلیط مترو برای هر بار سفر با کارت ترویکا 35 روبل تمام می شود. کارت ترویکا را می توانید از ایستگاه های مترو، ماشین های اتوماتیک Mosgortrans و یا کیوسک های روزنامه فروشی تهیه کنید. قیمت کارت 50 روبل می باشد که به عنوان دپوزیت دریافت می شود و هر زمان شما کارت خود را به کارمند گیشه تحویل دهید مبلغ 50 روبل به شما بازپرداخت می شود.

آنتن دهی موبایل در تمامی ایستگاه ها، پله های برقی و داخل قطارها تقویت شده است و شما همیشه تحت پوشش شبکه تلفن همراه خواهید بود. همچنین داخل تمامی قطارهای مترو مسکو وای فای رایگان وجود دارد که دسترسی شما به اینترنت را تأمین می کند.