حمایت از گردشگری دریایی با خصوصی سازی مجهزترین ترمینال مسافرت دریایی کشور

فرداد پرواز

16 آبان 1396


فرماندار ویژه چابهار، از واگذاری ترمینال مسافری شهید کلانتری چابهار به بخش خصوصی برای خروج خط دریایی "چابهار-مسقط" از رکود و ایجاد خط های جدید مسافرت دریایی خبرداد.

ایوب درویشی، درگفتگو با خبرنگار تسنیم درچابهار با اشاره به تداوم رکود خط دریایی "چابهار-مسقط" اظهار داشت: باوجود گذشت یکسال از راه اندازی این خط دریایی هنوز شاهد استفاده چشمگیر گردشگران از آن نیستیم و اکثر استفاده کنندگان از خط دریایی جوامع محلی دو طرف هستند.

فرماندار ویژه چابهار، دلیل اصلی رکود این خط دریایی را قیمت بالای صدور ویزا و نیز عدم تبلیغات بالا دانست و افزود: حذف روادید بین دو کشور عمان و ایران و اجازه تردد خودروهای پلاک عمان در سطح استان سیستان و بلوچستان همراه با تبلیغات گسترده در دو طرف می تواند خط دریایی "چابهار-مسقط" را از رکود خارج کند.

وی با بیان اینکه درآمدزایی ترمینال مسافری کلانتری در همان ابتدای تاسیس موردنظر قرار نگرفته تصریح کرد: این ترمینال با ظرفیت پذیرش حداقل 600 مسافر ورودی و خروجی به صورت همزمان در محوطه ای به مساحت 10 هزار مترمربع و زیر بنای 4000 مترمربع مجهزترین ترمیتال مسافری دریایی کشور است که با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 500 میلیون تومان و در راستای ایجاد فرهنگ مسافرت های دریایی و جذب توریسم زیارتی، سیاحتی و درمانی کشورهای منطقه احداث شده است.

درویشی، با اشاره به واگذاری ترمینال مسافربری بندر شهید بهشتی به بخش خصوصی خاطرنشان کرد: هم اکنون به منظور حمایت و پشتیبانی از بخش خصوصی در راستای پایداری خط مسافری چابهار-مسقط وهم چنین ایجاد خط های جدید با تخصیص اعتبار لازم واگذاری ترمینال مسافری بین المللی بندر شهید کلانتری در قالب مناقصه در حال انجام است.


tnews.ir