حمایت از بخش خصوصی بهترین اقدام برای توسعه گردشگری است

فرداد پرواز

30دی1395


سید مهدی فرشادان در نوزدهمین نشست کمیسیون گردشگری که شامگاه چهارشنبه ۲۹ دی ماه در اتاق بازرگانی سنندج که با دستور کار گردشگری سلامت برگزار شد، گفت: توسعه بخش خصوصی یکی از راه‌ های جذب توریست است و اگر این بخش حمایت شود می‌تواند در صنعت گردشگری بسیار موثر باشد.

وی به توانایی بالای پزشکان ایرانی در دنیا اشاره کرد و افزود: ایران در حوزه پزشکی در سطح اول دنیا قرار دارد اما خدمات پزشکی ارائه شده در ایران بسیار ارزان قیمت است و همین امر باعث می شود تا گردشگری سلامت در ایران به صرفه برای توریست ها باشد.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه اندازی بیمارستان کوثر سنندج در آینده‌ ای نزدیک عنوان کرد: با راه اندازی این بیمارستان بیش از ۹۵ درصد از نیاز های درمانی مردم استان کردستان رفع می‌شود.

وی به قول های داده شده از طرف وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی اشاره کرد و افزود: از وزیر بهداشت و درمان قول مساعد اعطای تجهیزات و امکانات مدرن برای بیمارستان کوثر سنندج را گرفته ایم و امیدواریم که این امر محقق شود.

فرشادان در ادامه در مورد سخنان نماینده مریوان مبنی بر اینکه نارضایتی‌ هایی از عملکرد پرسنل و کادر بهداشتی استان از جانب مردم به نمایندگان کردستان اعلام شده است، گفت: این نارضایتی‌ها فقط مختص به بخش بهداشت و درمان نیست و در همه بخش‌ها و اقشار جامعه وجود دارد.

وی با بیان اینکه بی انصافی است اگر جامعه پزشکی را بی اخلاق دانست، گفت: اشتباهات پزشکی در حوزه بهداشت و درمان به مانند اشتباهات داوری در مسابقه های ورزشی است و در همه جای دنیا وجود دارد.

فرشادان در ادامه از شرکت‌ های خصوصی فعال در بخش سلامت و درمان استان کردستان خواست که بیماران را برای معالجه به خارج از استان راهنمایی نکنند و در خود استان تحت مداوا قرار بگیرند تا ارز های وارداتی در داخل کشور بمانند.

وی گفت: امیدوارم امکان داشته باشد با اعتباراتی که از مجلس برای کمک به توسعه استان گرفته می شود در جهت رسیدن به استاندارد ها کشوری مصرف و بتوانیم خدمات خوبی را به همشهریان ارائه دهیم.


http://tnews.ir