حقایق جالب در مورد جامائیکا

فرداد پرواز

30 آبان 1396


پول نیوز -جامائیکا کشوری است جزیره ای که در میان دریایی کارائیب واقع شده است. طبیعت گرمسیری کم نظیر و شگفت انگیز این منطقه، اصلی ترین جاذبه ی آن برای علاقه مندان محسوب می شود؛ هرچند دیگر جاذبه های فرهنگی و مردمی جامائیکا نیز آن را به مقصدی جذاب و منحصربه فرد برای گردشگران تبدیل کرده است

جامائیکا کشوری است جزیره ای در منطقه ی کارائیب که سومین جزیره ی بزرگ آن نیز محسوب می شود.

بر اساس مستندات قدمت سکونت بشر در منطقه ی فعلی جامائیکا، به قرن ۴ پیش از میلاد مسیح و در زمان سرخ پوست ها بازمی گردد.

نام این منطقه نزد سرخ پوستان قدیم خایماکا بوده که به معنی «سرزمین آب و چوب» است. واژه ی جامائیکا نیز دگرگون شده ی همین نام است.

با توجه به موقعیت اقلیمی و جغرافیایی، جامائیکا از آب و هوایی استوایی، با گرما و رطوبت بالا برخوردار است. میانگین دمای روزهای گرم سال در این منطقه ۳۰ درجه و در روزهای سرد سال ۲۴ درجه است؛ همچنین میانگین رطوبت سالیانه برای جامائیکا ۸۳٪ محاسبه شده است.

جامائیکا در کنار سواحل منحصربه فرد خود از مناطق کوهستانی زیبایی نیز برخوردار است. تقریبا نیمی از این منطقه، ارتفاعی بیش از ۳۰۰ متر دارد. همچنین بلندترین قله ی جامائیکا در «کوه های آبی» (Blue Mountain) با ارتفاعی بیش از ۲۰۰۰ متر قرار گرفته است.

کریستف کلمب ،نخستین بار در اواخر قرن ۱۵، در سال ۱۴۹۴، به این منطقه پا گذاشت.

جامائیکا تا اواسط قرن ۱۷ تحت تصرف مردم اسپانیا بود و پس از آن مابین سال های ۱۶۵۵ تا ۱۹۶۲، پیش از استقلال این کشور، بریتانیا بر این کشور حکومت می کرد.


tnews.ir