حقایقی در مورد دیوار چین - قسمت دوم

حقایقی در مورد دیوار چین - قسمت دوم

در این مقاله تعدادی از راز ها و شگفتی های مربوط به دیوار بزرگ چین را با شما در میان می گذاریم. خواندن برخی از این راز ها شما را حیرت زده خواهد کرد. این مقاله ی خواندنی را از دست ندهید.

روزانه بیش ار سی هزار نفر از دیوار چین بازدید می کنند.

اگر قصد بازدید ار دیوار چین را دارید، حواستان باشد که از کدام قسمت دیوار دیدن می کنید. قسمت های محبوب دیوار به قدری شلوغ هستند که شما به جای دیوار فقط سر های آدم ها را می بینید و هیچ عکس خوبی نیز نمی توانید بگیرید. جای تعجب هم ندارد وقتی بدانید روزانه سی هزار نفر و سالانه ده میلیون نفر از دیوار چین دیدن می کنند! به جای قسمت های محبوب تر، از قسمت های دنج تر و تاریخی تر دیدن کنید.

2safar

دیوار بزرگ چین با نام های مختلفی در دنیا شناخته می شود.

دیوار چین اسامی زیادی در قسمت های مختلف دنیا دارد. نام قدیمی این دیوار "دیوار طولانی ده هزار کیلومتری" بود. این اسم بعداً کوتاه تر شد و این دیوار "دیوار طولانی" خوانده می شد که هنوز هم به این نام معروف است. نام دیگری که دیوار به آن شهرت دارد دیوار "اژدهای زمین" است. در زبان انگلیسی این دیوار، "دیوار بزرگ چین" و در زبان فارسی و خیلی دیگر از زبان ها صرفاً "دیوار چین" خوانده می شود.

2safar

دیوار چین به شکل یک خط صاف طولانی نیست.

بسیاری از ما در ذهن خود دیوار چین را یک خط ممتد طولانی قلمداد می کنیم، در حالی که واقعیت این چنین نیست. دیوار بزرگ چین در واقع یک مجموعه دیوار است. این مجموعه از تعداد زیادی دیوار و قلعه تشکیل شده است که هر کدام در یک دوره ی تاریخی ساخته شده اند. برخی از دیوار ها پراکنده و منقطع هستند و بخش هایی نیز به هم پیوسته اند. در بعضی قسمت ها دو یا حتی سه دیوار موازی هم وجود دارد. پس بهتر است تصویر دیوار چین را برای همیشه در ذهن خود عوض کرده و تصویر ذهنی خود را با واقعیت تطبیق دهید.

2safar

ساخت دیوار چین در یک شعر باستانی چینی پیش بینی شده بود.

شعر های زیادی در مورد دیوار بزرگ چین وجود دارد و در یکی از مجموعه شهر های باستانی که قبل از ساخت دیوار چین سروده شده است، به وضوح ساخت چنین دیواری پیش بینی شده است. این مجموعه شعر بین قرن های 11 تا 7 پیش از میلاد گرد آوری شده است و در آن گفته شده که کشور پهناور چین نیاز به دیواری خواهد داشت تا از حملات نظامی همسایگانش مصون بماند. این مجموعه قدیمی ترین کتاب شعر به زبان چینی است.

2safar

افسانه ها و اساطیر زیادی در مورد دیوار چین وجود دارد.

دیوار چین سمبل این کشور است و با فرهنگ و تاریخ چین گره خورده است. پس از ساخت این دیوار قصه های زیادی در مورد آن شنیده می شد و در جهان پخش می گردید. معروف ترین افسانه ای که در ارتباط با دیوار چین وجود دارد این است که اشک های زن دلشکسته ای موجب تخریب و ویرانی بخشی از دیوار شده است.

2safar