حضور موفق ایران در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری کره جنوبی

فرداد پرواز

20 خرداد ماه


این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاههای سئول ( KOEX) و با حضور بیش از 800 شرکت خدمات گردشگری از 60 کشور جهان برگزار شد.

آژانس گردشگری سازمان ملل متحد (UNWTO)، سازمان گردشگری کره جنوبی و چند شرکت معتبر هوایی و گردشگری جهان به طور مشترک میزبان برگزاری این رویداد مهم بین المللی بودند.

از آنجا که این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی برای معرفی جاذبه های فرهنگی و گردشگری کشورهای مختلف به شمار می رود، جمهوری اسلامی ایران نیز در این دوره دو نماینده داشت.

شرکت های گردشگری «عرشیان سالار» و «هانیران»، دو نماینده کشورمان در این دوره نمایشگاهی بودند که با برپایی غرفه های مجزا، توانستند جاذبه های گردشگری ایران را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دهند.

آنان همچنین با عرضه انواع کتاب، بروشورهای تبلیغاتی، لوح های فشرده، انواع پوستر، عرضه کالاهای فرهنگی، صنایع دستی، هنری، سنتی و اقلام صوتی و تصویری به معرفی جاذبه های گردشگری کشورمان پرداختند که بر اساس گزارش های دریافتی، استقبال بازدیدکنندگان از غرفه های ایران قابل توجه اعلام شده است.

حسن طاهریان سفیر ایران در کره جنوبی نیز با حضور در این نمایشگاه و بازدید از غرفه های نمایندگان کشورمان با مسئولین و دست اندرکاران آنها به گفت وگو پرداخت و در جریان روند برگزاری این دوره از نمایشگاه قرار گرفت.

وی در سخنانی به اهتمام جدی سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول برای پیگیری و تحقق برنامه های مربوط به تقویت همکاریهای دو کشور در زمینه گردشگری اشاره کرد و گفت که به همین منظور برنامه های مربوط به انجام برقراری پرواز مستقیم میان تهران و سئول مراحل پایانی خود را سپری می کند.

همچنین بر اساس گزارش های دریافتی، دست اندرکاران سی و دومین دوره نمایشگاه بین المللی گردشگری کره جنوبی همچون سنوات گذشته چند غرفه را به عنوان غرفه برتر انتخاب کرده اند که غرفه «عرشیان سالار» از ایران نیز موفق به دریافت نشان تقدیر این دوره نمایشگاهی شده است.

دولت سئول پیشتر از بخش های مختلف این کشور خواسته بود تا برای ارتقای گردشگری و توسعه این عرصه در ایران تلاش کنند و شرایط را برای حضور گردشگران خود به کشورمان را فراهم سازند.

وزارت تجارت کره نیز با انتشار بیانیه‌هایی از دست اندرکاران صنایع مختلف از جمله گردشگری خواسته است بازار ایران را به دقت بررسی کرده و برای اجرای طرح‌های مختلف در آن آماده باشند.

یادآور می شود، در حال حاضر بازار سالانه 1.5 تریلیون دلاری گردشگری جهان بیش از 7 درصد مجموع صادرات جهانی در بخش خدمات و کالا را به خود اختصاص داده و از جذابیت های بسیاری برای کشورهای جهان برای گرفتن سهم بیشتر از این بازار برخوردار است.


www.irna.ir