حضور20شرکت سرمایه گذاری خارجی در همایش بین المللی گردشگری ایران

فرداد پرواز

9 دی 1395


مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران ازحضور 20 شرکت سرمایه گذاری گردشگری خارجی در همایش بین المللی گردشگری ایران که در مازندران برگزار می شود خبرداد و گفت که، این همایش 2 روزه 30 دی ماه برگزار می شود .

دلاور بزرگ نیا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : شرکت های سرمایه گذاری گردشگری از انگلیس ،اسپانیا،آلمان، فرانسه، دانمارک ، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس برای حضور در این همایش بین المللی به مازندران می آیند .

وی ادامه داد : بحث و تبادل نظر درباره چالش های موجود در صنعت گردشگری،معرفی جاذبه‌های گردشگری و تلاش برای توسعه و ترویج نقاط قوت آنها، ارائه راهکارهای نوین برای جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، توسعه زیرساخت‌های صنعت گردشگری، اشتغال‌زایی و کارآفرینی از جمله اهداف برگزاری همایش بین المللی گردشگری ایران است .

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران از حضور پژوهشگران و اساتید برجسته حوزه گردشگری جهان در همایش بین المللی گردشگری ایران خبرداد و گفت : پروفسور جعفر جعفری استاد دانشگاه ویسکانسین آمریکا،دکتر ماریون جاپ از دانشگاه گوئلف کانادا، دکتر متین کوزاک از دانشگاه ازمیر ترکیه، دکتر ترور اچ بی سفیلد از دانشگاه هنگ کنگ چین و دکتر نوئل اسکات از دانشگاه گریفیث، استرالیا سخنرانان این همایش خواهند بود .

وی از برگزاری نشست و کارگاه های تخصصی آسیب‌شناسی برنامه‌های توسعه گردشگری و تعیین سیاست‌ گذاری‌های متناسب با آن، توسعه گردشگری با حفظ منابع زیست‌محیطی و چشم‌انداز اقتصادی توسعه گردشگری را به عنوان بخشی دیگر از برنامه های این همایش اعلام کرد .

گردشگری ، سیاستگذاری و برنامه ریزی ، توسعه و مدیریت گردشگری ، گردشگری شهری ، گردشگری روستایی ، اکوتوریسم ، اقتصاد گردشگری ، گردشگری سلامت ، گردشگری ورزشی ، میراث ، معماری و هنر را از محورهای همایش بین المللی گردشگری ایران برشمرد .

همایش بین المللی گردشگری ایران توسط شرکت توسعه گردشگری مازندران با همکاری حدود 50 نهاد ، سازمان های دولتی و دانشگاه های کشور برگزار می شود .

یکی از 2 شهرستان محمود آباد و ساری گزینه میزبانی این همایش هستند .


http://tnews.ir