حال گردشگری کرمانشاه خوب است

فرداد پرواز

15 آبان 1396


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به روند رو به رشد ورود گردشگران به استان،طی سالهای اخیر گفت: حال گردشگری استان خوب است.

جلیل بالایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، مهم‌ترین مسئله در بحث رونق گردشگری را معرفی خوب ظرفیت‌های گردشگری دانست و اظهار کرد: در حوزه گردشگری برخلاف سایر حوزه‌ها که ابتدا باید زیرساخت‌ها فراهم شده و سپس کار معرفی و جذب سرمایه گذار صورت گیرد، باید ابتدا معرفی صورت گرفته و سپس زیرساخت‌ها و اقدامات لازم دیگر انجام شود.

وی افزود: با معرفی ظرفیت‌های گردشگری،خودبخود زمینه سرمایه گذاری و ارائه خدمات فراهم شده و مردم نیز برای ارائه خدمات گردشگری پای کار می‌آیند.

بالایی یکی از ضعف‌های اصلی گردشگری استان را عدم معرفی مناسب ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری استان عنوان کرد و افزود: این ضعف به حدی است که حتی خود کرمانشاهیان، استان کرمانشاه را آن طور که باید ندیده اند و از همه جاذبه‌های گردشگری آن خبر ندارند، بنابراین آنچه که درگام اول جهت رونق گردشگری کرمانشاه ضروری است، معرفی مناسب استان و جاذبه‌های گردشگری آن است.

وی افزود: در گام بعدی ما باید درجهت تقویت ابزارهای سازمان‌دهی مدیریت خدمات سفر حرکت کنیم،که متاسفانه دراین زمینه هم ضعف جدی در دفاتر خدمات سفر داریم.

بالایی تصریح کرد: کلیدی ترین مسئله گردشگری بحث معرفی و نیز تقویت ابزارها و عوامل محرک جذب گردشگر است.


http://www.isna.ir