جشنواره ی هوادران( فستیوال هواداری)

جشنواره ی هوادران( فستیوال هواداری)

بهترین مکان برای هواداران

جشنواره هواداران فیفا، برای هواداران و علاقه مندان فوتبالی طراحی شده است که امکان حضور در استادیوم های محل برگزاری مسابقات فوتبال را ندارندو نمی توانند بازی هایتیم های مختلف فوتبال را از نزدیک تماشا کنند.

2safar

این جشنواره به محل اکران و به نمایش گذاردن مسابقات فوتبالبر روی نمایشگر های بسیار بزرگ در فضایی امن و عمومی برای علاقه مندان و هواداران فوتبال تبدیل شده است و فرصتی عالی برای طرفداران تیم های مختلف حاضر در جام جهانی 2018 و علاقه مندان به فوتبال برای تماشای زنده ی بازی های تیم های بین المللی در قالب جام جهانی فوتبال در روسیه خواهد بود. البته این فستیوال تنها برای تماشای فوتبال و به نمایش در آمدن مسابقات فوتبال محدود نمی شود، بلکه بر اساس یک سنت معمول در طی برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال، بازدیدگنندگان می توانند در خلال این مسابقات، شاهد برگزاری و ارائه ی برنامه های سرگرم کننده و فرهنگ بومی کشور میزبان، اجرای موسیقی های معروف بین المللی، محل برگزاری نمایشگاه و غرفه های مختلف و بسیاری از فعالیت های مهیج و سرگرم کننده برای گردشگران باشند، که از سوی میزبان، شرکا و حامیان مالی بین المللی جام جهانی 2018 برگزار می شود. همچنین فستیوال هواداران فیفا در طی مسابقات جام جهانی 2018 در محل برگزاری اکران عمومی مسابقات جام کنفدراسیون های در روسیه خواهد بود.

2safar

ورود به فضای فستیوال در روسیه برای عموم به صورت رایگان خواهد بود و گردشگران و هواداران فوتبال در روسیه در فضایی امن، راحت و فراموش نشدنی شاهد نمایش زنده ی مسابقات جام جهانی 2018 و بسیاری دیگر از مراسم ها و جشن های مختلف بین المللی و بومی فرهنگ روسیه در این محل هستند.

2safar

در تمامی شهر های میزبان مسابقات جام جهانی 2018 روسیه و در کنار استادیوم های باشکوه محل برگزاری مسابقات فوتبال، جشنواره های هواداری نیز برگزار می شوند و تا پایان تورنمنتو برگزاری اختتامیه مسابقات هم ادامه خواهند داشت. مکان برگزاری فستیوال های هواداران در زیباترین نقاط شهر های میزبان و در بخش های مرکزی و قابل توجه شهر ها انتخاب شده اند که امکان دسترسی گردشگران و هواداران فوتبال به این مناطق به سهولت انجام گیرد.

2safar

جشنواره ی هواداران فیفا به بخشی جدایی ناپذیر از تورنمنت جام جهانی فوتبال 2018 روسیه تبدیل شده و یکی از قسمت های پر طرفدار جام جهانی محسوب می شود، همچنین سالن ها و محل های برگزاری این فستیوال ها، امکان گردهمایی و اجتماع هواداران تیم ها مختلف از سراسر نقاط جهان را برای گردشگران و هواداران فراهم می کند.

2safar

انجمن و جشنواره

فوتبال برای امید

2safar

فیفا معتقد است که فوتبال فراتر از یک رشته ورزشی و بازی است و با توجه به جهانی بودن این ورزش، فوتبال می تواند مردم را متحد کرده و الهام بخش همکاری و اتحاد میان جوامع مختلف باشد. فوتبال به عنوان ابزاری مناسب فرصت های جدیدی را برای سازمان های مردم نهاد و غیر انتفاعی در جهت توسعه اجتماعی در کشور های مختلف فراهم می کند. با توجه به پتانسیل های موجود در فوتبال از سال 2005، فیفا در پی یک ابتکار، طرحی با عنوان فوتبال برای امید را راه اندازی کرد، که به دنبال اهداف اجتماعی و توسعه اجتماعی در جوامع مختلف پی ریزی شده بود. در حال حاضر این برنامه یکی از برنامه جدی فیفا به شمار می رود و از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه توسعه انسانی و اجتماعی در کشور مختلف حمایت مالی ، مادی و اطلاعاتی به عمل می آورد. فیفا از فوتبال و پتانسیل های این رشته ی ورزشی برای کمک به مردم و به عنوان پایه ی مناسب برای فعالیت های اجتماعی استفاده می کند.

2safar

در ده سال ابتدائی از زمان راه اندازی این طرح از سوی فیفا، 450 طرح در 78 کشور مورد حمایت مالی قرار گرفته اند و با گذشت زمان این برنامه همچنان از فوتبال برای تبادل تجربیات اجتماعی و کمک به فعالیت های مردمی در توسعه ی اجتماعی جوامع مختلف بهره می گیرد.

2safar

از سال 2017 این برنامه در روسیه آغاز شده است و به این منظور، فیفا و کمیته ی اجرایی روسیه2018 هم سازمانهای مردم نهاد و غیر انتفاعی را برای همکاری در این برنامه در شهر های مختلف روسیه مورد انتخاب و گزینش قرار داده اند.

فروشگاه های هدیه های رسمی مسابقات

آدرس ها و جزئیات

2safar

فروشگاه های هدیه های رسمی فدراسیون جهانی فوتبال فیفا در جام جهانی 2018 روسیه در ماه مه سال 2018 در تمامی شهر های میزبان مسابقات باز گشایی خواهند شد. این فروشگاه ها انواع مختلف محصولات دارای مارک تجاری جام جهانی 2018 را عرضه می کنند. در این نوع مراکز انواع مختلف محصولات از کلاه، تیشرت، Telstar 18 ، عروسک های گرگ زابیواکا گرفته تا تمامی محصولات با آرم جام جهانی و نماد این مسابقات به فروش می رسد.

آدرس فروشگاه در مسکو

2safar

این فروشگاه در تاریخ 12 دسامبر 2017 در مسکو افتتاح شد. همچنین این فروشگاه در محل فروشگاه مرکزی کودکان در لوبیانکا واقع شده است، که از ساعت 7 صبح تا 10 شب در تمامی روز های هفته باز و فعال است.

آدرس: مسکو، تئاترالنی پرویزد 5/1 (TeatralnyiProyezd 5/1)