جشنواره برف و اسکی در پیست اسکی خوشاکو برگزار می شود

فرداد پرواز

11بهمن1395


جلیل جباری دیرکل میراث فرهنگی استان آذربایجان غربی با اشاره به جشنواره برف و اسکی در پیست اسکی خوشاکو گفت: هدف از برگزاری این جشنواره معرفی جاذبه های گردشگری استان و کمک به توسعه گردشگری استان است

جشنواره برف و اسکی به منظور افزایش نشاط اجتماعی در شهرستان ارومیه برگزار می‌شود.

وی افزود: با همکاری تمام دستگاهها در تلاشیم تا با فراهم کردن تجهیزات و امکانات بهداشتی، رفاهی، خدماتی و امکانات ایاب و ذهاب یک روز شاد و مفرح برای همشهریان فراهم کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان آذربایجان غربی اظهار کرد: این جشنواره با محوریت برگزاری مسابقات اسکی، آشنایی با ظرفیت های منطقه توریستی ترگور و روستای خوشاکو به عنوان یک مرکز مهم گردشگری و تفریحی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه برگزاری این جشنواره در راستای کمک به توسعه گردشگری استان است، تصریح کرد: تلاش داریم در قالب این جشنواره با ساخت آدم برفی و تهیه غذاهای بومی و سنتی و غرفه های عرضه صنایع دستی و معرفی جاذبه های گردشکری استان فضایی طرب انگیز و مناسب برای مردم مهیا کنیم.

جباری خاطر نشان کرد: روز جمعه 15 بهمن از ساعت 8 صبح الی 17 عصر آماده پذیرایی از مردم عزیز هستیم و امیدواریم برگزاری جشنواره زمستانی برف و اسکی در پیست اسکی خوشاکوی ارومیه فرصت مناسبی برای معرفی جاذبه های گردشگری و ظرفیت های توریستی استان باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان آذربایجان غربی گفت: جشنواره آدم برفی، اجرای برنامه های فرهنگی، هنری ، ایجاد غرفه و نمایشگاه ها جهت ارائه لوازم ورزش زمستانی نیز همزمان با این جشنواره برگزار می شود.

وی افزود: توسعه بخش اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی استان، مشارکت سرمایه گذاران و معرفی ظرفیت های بالقوه پیست اسکی خوشاکو از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است که می تواند زمینه ساز احیای ورزش های زمستانی در استان شود


http://tnews.ir