جزیره پوکت در یک نگاه

فرداد پرواز

@val3


پوکت Phuket، جزیره ای در تایلند

پوکت Phuket، جزیره ای کوهستانی همراه با جنگل های بارانی در دریای آندامان Andaman Sea، دارای برخی از محبوب ترین سواحل تایلند است که عمدتا در امتداد آبهای شفاف و تمیز ساحل غربی واقع شده اند. این جزیره دارای بسیاری از استراحتگاه های ساحلی، اسپا ها و رستوران ها می باشد. پوکت سیتی Phuket City، پایتخت پوکت، دارای فروشگاه های قدیمی و بازار های شلوغ می باشد. پاتونگ Patong، شهر ساحلی اصلی، دارای بسیاری کلاب های شبانه، بارها و دیسکو ها می باشد. ساحل پاتونگ، بزرگ و پر از فعالیت است و فروشندگان در ساحل صندلی ها و چتر های ساحلی را اجاره می دهند و همچنین انواع ورزش های آبی را ارائه می دهند. به سمت جنوب، ساحل کوچکتر کاتا Kata Beach قرار دارد که این ساحل نیز شلوغ می باشد.

سواحل کارن Karon و راوای Rawai، در نزدیکی نوک جنوبی جزیره و سواحلی که در امتداد سواحل شمال غربی و شرقی جزیره هستند، آرام تر هستند و کمتر توسعه یافته اند. پوکت همچینین به خاطر غواصی اسکوبا در میان صخره های مرجانی، پروژه توانبخشی گیبون (میمون های دراز دست) Gibbon و جزایر همسایه از جمله خلیج فانگ نگا Phang Nga که دارای غارها و صخره های زیبا و سنگ آهکی عمودی هستند، شناخته شده می باشد. جاذبه های گردشگری دیگر پوکت شامل مجتمع معبد بودایی وات چالونگ Wat Chalong Temple و مجسمه بودای بزرگ پوکت Phuket Big Buddha statue می شوند.

@val3


بهترین زمان سفر به پوکت

مناسب ترین زمان جهت سفر به پوکت در ماه های دسامبر تا آوریل می باشد، زمانی که آب و هوا گرم و خشک می باشد. فصل باران های موسمی در ماه های می تا اکتبر، با آب و هوای گرم و باران های سنگین می باشد.

@val3


رویداد های مهم و جشنواره ها جهت بازدید از پوکت

رویدادهای محلی شامل جشن های آبپاشی سونگکران Songkran/جشن سال نو تایلندی (در ماه آوریل)

جشنواره افتخار پوکت (در ماه های آوریل تا می)

جشنواره لوی کراتونگ Loy Krathong (در ماه نوامبر)، "جشنواره نورها" که در آن هزاران شمع کوچک بر روی آب شناور می شوند.

King’s Cup Regatta، یک رویداد قایقرانی بین المللی در ماه دسامبر است که در دریای آندامان برگزار می شود.