جزئیات خرید ‌هواپیماهای کارکرده توسط 5 ایرلاین

فرداد پرواز

18بهمن1395


خبرها از حمل و نقل هوایی کشور حکایت از برنامه‌ ریزی چندین ایرلاین برای خرید تعدادی ایرباس دست دوم دارد همچنین قرار است یک شرکت هواپیمایی ۳ فروند امبرائر برزیلی وارد ناوگان کند.

شنیده شده است که هواپیماهای Atr 72-600 آماده تحویل به ‌ایران‌ایر است و حدود ۳ فروند آن تا پایان سال وارد ناوگان هما می‌شود.

ظاهراً وزیر اقتصاد‌ فرانسه‌ هم گفته است که قرار است ۲ فروند ایرباس دیگر تا پایان سال تحویل ایران‌ایر شود

بنا به گفته میشل ساپن‌، دولت و شرکت‌های فرانسوی مشارکت فعال در طرح‌های ایران را خواستار هستند و باید ۲ کشور تصمیماتی بگیرند و اقدام‌هایی برای بهبود کانال‌های بانکی انجام دهند.

وزیر اقتصاد فرانسه این را هم گفته است که قرارداد ایران با شرکت فرانسوی-‌ایتالیایی (Atr)به عنوان زیرمجموعه ایرباس‌ نهایی شده و هواپیماهای ساخته شده برای ایران آماده تحویل است.

ظاهراً وزیر اقتصاد فرانسه درباره خدمات پشتیبانی ایرباس و

Atr هم گفته است:تولیدکنندگان موتور خوبی در فرانسه وجود دارند که به همکاری با ایران مایل هستند، همچنین دراین باره به طور حتم با ایرباس مذاکراتی خواهیم داشت و پاسخ آن را به شما می‌دهید.

وی همچنین برای نوسازی ناوگان ریلی ایران با مشارکت فرانسه ابراز آمادگی کرده است.

بنابراین گزارش طبق قرارداد ایران‌ایر و کمپانی ایرباس، خرید یک‌صد فروند هواپیما از ایرباس فرانسه و ۲۰ فروند هواپیمای ۷۰ نفره atr از کمپانی مذکور در دستور کار است. تاکنون یک فروند‌ ایرباس ۳۲۰ تحویل ایران‌ایر شده و قرار است 2 فروند ایرباس و سه فروند atr تا پایان امسال به ایران‌ایرتحویل شود ‌همچنین شنیده شده است که قشم‌ایر ‌که این روزها اوگانش به دلیل رسیدنچک‌های سنگین و کمبود قطعات، به کاهش ‌بهره‌وری‌ رسیده است در صدد اجاره یا خرید هواپیمای ایرباس A319 یا A300-600 برای فعال کردن ناوگان خود است.

این شرکت در اصفهان به رنگA737 ز سازمان هواپیمایی کشوری است و تنها بوئینگ Aoc نسیم‌ایر‌ نیز همچنان منتظر دریافت این شرکت درآمده است؛ ظاهراً این شرکت در صدد ورود سه فروند امبرائر است.

برر اساس این گزارش همچنین به دلیل برخورد دو روز پیش یک خودور رمپ به یکی از بوئینگ‌های md کیش‌ایر ،یکی از هواپیماهای فعال این ایرلاین فعلاً زمینگیر است.

بنابراین گزارش یک فروند هواپیمای ایرباس a321 چند روز پیش از آتن وارد مهرآباد شد که آن هم متعلق به ‌اترک‌ایر است.


http://tnews.ir