جزئیات حضور ایران در نمایشگاه گردشگری وین

فرداد پرواز

ایران امسال با 8 شرکت خصوصی در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری مسه وین اتریش حاضر خواهد شد. "مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی"


13دی1395


این نمایشگاه بین المللی گردشگری رویدادی بین المللی در حوزه تعطیلات، سفر و تفریح به شمار می آید که در آن علاوه بر اینکه بیش از 800 شرکت کننده از 70 کشور جهان حضور دارند، عموم مردم اتریش و گردشگران و مردم برخی کشورهای همسایه نیز از مخاطبان آن محسوب می شوند.

عبادرضا اسلامی در نشستی که با حضور دست اندرکاران برپایی غرفه ایران در نمایشگاه گردشگری مسه وین برگزار شد، ضمن تشریح برنامه های کشورمان در این دوره از نمایشگاه گفت: «مساحت غرفه ایران در سال دوم حضور در نمایشگاه مسه وین 112 مترمربع است و قرار است در این غرفه چایخانه سنتی دایر و بازدیدکنندگان و میهمانان با سوغات و خوراکی های ایرانی آشنا و پذیرایی شوند.»

وی افزود: «برپایی نمایشگاه و کارگاه سفالگری با عنوان «صلح و سفال» از دیگر برنامه های غرفه کشورمان است و درآمد حاصل از فروش اقلام به نمایش گذاشته شده به موسسه خیریه محک اهدا خواهد شد.»

به گفته مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، به منظور آشنایی بیشتر علاقه مندان با جاذبه های ایران، بازی کامپیوتری ایران شناسی نیز اجرا و برندگان برای بازدید از کشورمان به ایران سفر خواهند کرد.

در این دوره از نمایشگاه که از 23 تا 26 دی 1395 در شهر وین، پایتخت کشور اتریش برگزار می شود، کانون جهانگردی و اتومبیلرانی مانند سال گذشته به نمایندگی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در کنار بخش خصوصی حضور پیدا خواهد کرد. این نمایشگاه در هر دوره میزبان بیش از 100 هزار بازدیدکننده و هزاران نفر از کارشناسان صنعت گردشگری است که در یک رویارویی مستقیم به بازدیدکنندگان در انتخاب راه مناسب برای گذراندن اوقات فراغت و تعطیلات کمک می کند.

شناخت و بررسی کمپین های بازاریابی و توسعه بازارهای جدید گردشگری، جمع آوری و تبادل اطلاعات و تجربیات تجاری، آشنایی شرکت های فعال در این حوزه با یکدیگر، ارائه مشاوره به علاقه مندان و بازدیدکنندگان در رابطه با سفر و همچنین برگزاری سخنرانی های مفید و مرتبط با موضوع گردشگری از جمله اهداف برپایی این نمایشگاه به شمار می رود؛ اهدافی که به باور کارشناسان می تواند برای جذب هرچه بیشتر گردشگران به ایران ارزش قابل ملاحظه ای داشته باشد.

با این حال بسیاری از کارشناسان معتقدند چنین نمایشگاه هایی تنها در صورتی برای ایران نتیجه خواهد داشت که با برنامه ریزی صحیح و مذاکرات رودررو با فعالان گردشگری دیگر کشورها همراه باش


http://www.donyayesafar.com