گردشگران چینی به دلیل تعقیب گوزن برای عکاسی جریمه شدند

فرداد پرواز

19 مهر 1396


گروهی از گردشگران چینی هفته پیش در تعطیلات روز ملی جمهوری چین،به دلیل دنبال کردن گونه‌هایی در معرض خطر گوزن با ماشین‌های آف‌رود برای عکاسی، ۱۵/۷۵ دلار جریمه شدند.

به گزارش CCTV هفت توریست که در سفر تبت بودند، چهارشنبه گذشته برای عکاسی از گوزن‌ها وارد ناحیه حفاظت‌شده طبیعی در این منطقه شدند.

در عکس‌هایی که در موقع وقوع این ماجرا گرفته شده است، گروهی از گوزن‌ها در دشت دیده می‌شوند که در حال فرار هستند و دو راننده ماشین‌های سفید رنگ آنها را تعقیب می‌کنند.

مقامات جنگلداری تبت، یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کردند که گروه‌های توریست با این دو ماشین بیش از یک دقیقه این گوزن‌ها را دنبال کردند تا بتوانند از آنها عکس بگیرند.

این هفت توریست هر یک ۱۵ هزار یوان چین (۲/۲۵۰ دلار) جریمه شدند. در این بیانیه،همچنین آمده است که مقامات مسئول حفاظت از این ناحیه طبیعی نیز باید در این مورد پاسخگو باشند.تقاضا برای پوست گوزن‌ها باعث شده این گونه از شاخ‌داران تبتی در معرض انقراض قرار بگیرند. البته بعد از سرکوب شکار غیرقانونی آنها، تعداد آنها تا حدی بهبود پیدا کرده است.

یکی از مسئولان جنگلداری تبت می‌گوید تعقیب شدن با ماشین می‌تواند برای گوزن‌ها کشنده باشد. گوزن‌ها وقتی تعقیب می‌شوند می‌ترسند؛ بنابراین سعی می‌کنند با نهایت سرعت خود فرار کنند. آنها واکنش شدید استرسی دارند و این موضوع می‌تواند زمانی که در حال فرار هستند، عملکرد قلب و عروق آنها را تحت تاثیر قرار دهد.


https://www.kojaro.com